Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2011/2012

Wizyta Pana Andrew Staplesa w naszej szkole
poniedziałek, 30 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Prezentujemy zdjęcia Pana Ireneusza Prokopiuka z wizyty dyplomaty USA Andrew Staplesa w naszej szkole.

Link do filmu dokumentującego wizytę dyplomaty w województwie podlaskim i w naszej szkole: Film


Czytaj więcej
XXXVIII Olimpiada Geograficzna 2012
poniedziałek, 30 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Zawody finałowe odbyły się w dniach 19-22 kwietnia 2012 w Siedlcach. Z naszej szkoły do zawodów centralnych zakwalikowali się Damian Koźluk z klasy IId i Arkadiusz Bożko IIId. Obaj uzyskali tytuł finalisty centralnego etapu olimpiady wśród 120 uczestników z całego kraju. Gratulujemy! Opiekun uczniów - nauczyciel geografii mgr Eugenia Kruk.


Czytaj więcej
Uroczystość zakończenia nauki klas trzecich w II LOzBJN w Bielsku Podlaskim
niedziela, 29 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

27 kwietnia br. kolejny rocznik maturzystów kończy swoją naukę w murach naszego liceum. W tym dniu na sali gimnastycznej odbyło się pożegnanie klas trzecich, które od 4 maja br. będą zmagać się z trudami egzaminu maturalnego.


Czytaj więcej
Spotkanie z przedstawicielem ambasady USA
piątek, 27 kwietnia 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

Dnia 26.04.2012 r. odbyło się spotkanie uczniów II LO z BJN z przedstawicielem Ambasady Amerykańskiej. Gościem w naszej szkole był Andrew Staples, jeden z szefów General Services Office Ambasady USA w Warszawie. Tematyką spotkania była multikulturowość. Uczniowie po prezentacji, która odbyła się w języku angielskim mogli zadawać gościowi pytania. 


Czytaj więcej
„Młody człowiek w XXI w.”
środa, 25 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Katolicki Uniwersytet LubelskiUczennica kl. III C Adrianna Dębowska uzyskała tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie „Młody człowiek w XXIw.” organizowanym przez zamiejscowy wydział KUL w Tomaszowie Lubelskim. Gratulujemy! Opiekun mgr Alicja Wyszkowska-Kobus


Ogólnopolski Finał XLI Olimpiady Biologicznej
środa, 25 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


W dniach 21-23 kwietnia 2012r. na terenie Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbył się ogólnopolski finał XLI Olimpiady Biologicznej. Nasza uczennica Daniela Filimoniuk z kl. III B uzyskała tytuł finalisty. Gratulujemy! Opiekun mgr Irena Trojanczuk


Uczniowie klasy I b i II b wzięli udział w Dniach Otwartych Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży
wtorek, 24 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Dnia 23.04.2012 uczniowie klasy I b i II b wzięli udział w  Dniach Otwartych Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Pracownicy IBS PAN zaprezentowali swoje badania w formie wykładów oraz włączyli uczestników do udziału w warsztatach. Zostały przedstawione zagadnienia z zakresu biologii, genetyki i ekologii ssaków. Przedmiotem wykładów były historia i ochrona żubra, znaczenie wilka w ekosystemie, ekologia łasicowatych oraz królewskie łowy w Puszczy Białowieskiej.


Czytaj więcej
Sukcesy naszych uczniów w XLIII Olimpiadzie Języka Rosyjskiego
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 21 kwietnia 2012 r. w Warszawie odbyły się centralne eliminacje XLIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Nasze Liceum reprezentowały uczennice: Małgorzata Mieszczeriakow, Iwona Barszczewska, Elżbieta Korszak. Iwona Barszczewska (III d), Elżbieta Korszak (III c) zostały finalistkami.
Opiekunowie: mgr Helena Wasiluk, mgr Alicja Nidae, mgr Eugenia Opalińska.
Gratulacje! Życzymy kolejnych sukcesów w dokonaleniu znajomości jezyka rosyjskiego.


Czytaj więcej
Michał Zajkowski został laureatem etapu wojewódzkiego XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
niedziela, 22 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

 

W dniu 21 kwietnia 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbył się etap wojewódzki XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Z przyjemnością informujemy, że Michał Zajkowski kl. III B został laureatem I miejsca,  Aleksandra Gawryluk kl. II B została laureatą III miejsca. Michał i Aleksandra będą reprezentować  województwo podlaskie na eliminacjach centralnych.  Serdecznie gratulujemy! Opiekun mgr Irena Trojanczuk.


Czytaj więcej
Matura 2012
niedziela, 22 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Matura 2012 – egzaminy pisemne i ustne - od 4 maja 2012 r.

 


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >