Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2022/2023

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Mateusz Ostaszewicz rozpocznie naukę w renomowanym angielskim Dulwich College
środa, 30 sierpnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Andrzej Zdanowicz

Mateusz Ostaszewicz już po ukończeniu pierwszej klasy został stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Stypendium otrzymał za wybitne osiągnięcia w nauce. W ciągu dwóch lat został laureatem lub finalistą licznych olimpiad i konkursów przedmiotowych.


Czytaj więcej
Sukcesy graficzne Aleksandry Proniewickiej
poniedziałek, 12 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
W ostatnich dniach podsumowano dwa konkursy plastyczne organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Pierwszy z nich to „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” – III edycja międzynarodowa. Polegał on na sporządzeniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle ważnych wydarzeń dla dziejów polskiego społeczeństwa i państwa. Drugi konkurs "Zasłużeni dla Niepodległej" polegał na przygotowaniu animacji komputerowej przedstawiającej postacie ważne dla odzyskania przez Polskę niepodległości. W obu tych konkursach Aleksandra Proniewicka została laureatką szczebla centralnego.
Gratulujemy!
Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski

"Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii"
poniedziałek, 12 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 5-7.06 Jakub Kurianowicz /II LO z BJN w Bielsku Podlaskim/ wraz z Aleksandrą Wojtecką /III LO Białystok/ oraz Szymonem Jabłońskim /LO Mońki/ brali udział w IX edycji konkursu historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Reprezentowali województwo podlaskie na centralnym etapie tej Olimpiady. Obok zmagań olimpijskich był również czas na zwiedzanie miasta, udział w spektaklu teatralnym pt. "Kursk", który był pokazywany pod pokładem "Daru Pomorza". Mieliśmy również możliwość spotkania z legendą Solidarności p. Bogdanem Lisem. Opiekunem uczniów był mgr Włodzimierz Wawulski.


Poznawaj technologię, zdobądź wymarzoną pracę
niedziela, 4 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Aleksandra Kulik jest najbardziej aktywną studentką funkcjonującej w naszej szkole Lokalnej Akademii Sieci Komputerowych CISCO. Aleksandra sukcesywnie zdobywa międznarodowe i cenione na rynku pracy certyfikaty IT. W ostatnich dniach Ola ukończyła kurs Big Data & Analytics, wcześniej Introduction to Cybersecurity i Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything). Ola legitymuje się również certyfikatem IT Fitness Test, największym i najbardziej kompleksowym testem kompetencji cyfrowych, który po raz pierwszy odbył się jednocześnie na terenie cztereh krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. 


Czytaj więcej
Powiatowy Konkurs Wiedzy Prawnej
środa, 31 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Na zdjęciu reprezentacja naszego Liceum, fot. Sławomir Niedźwiecki

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim Aleksandra Kobuś kl. I c zwyciężyła w „Powiatowym konkursie z wiedzy prawnej”. Trzecie miejsce zajęła Maria Sitnicka kl. I a, czwarte Marta Białokozowicz kl. II b. W konkursie startował również Łukasz Niczyporuk kl. I c. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Finał XXIX edycji Olimpiady Języka Białoruskiego odbył się w Warszawie
niedziela, 7 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Po kilkuletniej przerwie tegoroczny uroczysty finał XXIX edycji Olimpiady Języka Białoruskiego ponownie odbył się Warszawie. Fot.  Katedra Białorutenistyki


Czytaj więcej
Matematyka wysokich lotów
sobota, 22 kwietnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Trzy dni (19, 20, 21 kwietnia) i dwa konkursy matematyczne na Politechnice Białostockiej.
Możliwość obcowania i rywalizacji z najlepszymi.
Uczniowie klasy 4a podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursach organizowanych przez Politechnikę Białostocką:
Matematyka Stosowana (Igor Ignatiuk, Krzysztof Ignatiuk)
https://kandydacipb.edu.pl/konkurs-matematyka-stosowana-finalowy-etap-rywalizacji-o-indeksy-politechniki-bialostockiej/
oraz Náboj (Igor Ignatiuk, Krzysztof Ignatiuk, Damian Dmitruk, Grzegorz Kobus, Igor Zinowczyk)
https://kandydacipb.edu.pl/naboj-2023-w-politechnice-bialostockiej/
Gratuluję odwagi, przeżycia niesamowitej intelektualnej przygody i życzę samych sukcesów w bliższej i dalszej przyszłości - Ireneusz Krasowski.


Czytaj więcej
Aniela Wojciechowska została finalistką LIII OLIJP
sobota, 22 kwietnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Aniela Wojciechowska, została finalistką LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Serdecznie gratulujemy Anieli i jej nauczycielce p. Alicji Kobus.

Na pierwszym planie Aniela w otoczeniu koleżanek i książek :-)


Kolejny sukces Aleksandry
środa, 29 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 16 marca 2023 roku odbyły się eliminacje centralne XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej. Jak pisaliśmy wcześniej brała w niej udział uczennica naszej szkoły Aleksandra Proniewicka. Dziś otrzymaliśmy wyniki. Praca Aleksandry została oceniona na dobry plus, co daje Aleksandrze tytuł finalisty Olimpiady i zwalnia ją z maksymalną liczbą punktów z matury rozszerzonej z historii. To z kolei otwiera szerokie drzwi na bardzo różnorodne kierunki studiów na renomowanych uczelniach w Polsce. Opiekunem uczennicy był mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!

Mateusz Ostaszewicz został laureatem szczebla centralnego VII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
sobota, 25 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W VII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, która w tym roku odbywała się pod hasłem "Służby specjalne w Polsce" laureatem szczebla centralnego został uczeń klasy llb Mateusz Ostaszewicz. W zawodach centralnych brał również udział uczeń klasy lllc Jakub Kurianowicz. Uczniów przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!


Stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego
czwartek, 23 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

22 marca w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów artystycznych Marszałka Województwa Podlaskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Tatiana Ciesnowska, Eliasz Fionik, Wiktoria Gać i Małgorzata Kubaj. Gratulujemy!!!


Eliminacje centralne XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospoli
czwartek, 16 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

16 marca odbyła się pierwsza część eliminacji centralnych XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej. Wzięła w niej udział uczennica naszej szkoły Aleksandra Proniewicka /klasa IIIa/. Eliminacje polegały na napisaniu pracy na jeden z pięciu podanych tematów. Aleksandra wybrała temat "Rola Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego w odrodzeniu i utrwalaniu Korony Królestwa Polskiego". Stawką Olimpiady jest uzyskanie zwolnienia z matury z historii, co jednocześnie jest przepustką na wiele kierunków studiów. Mamy nadzieję, że 8 stron pracy /w ciągu 180 minut/ zyska pozytywne oceny Jury. Opiekun Włodzimierz Wawulski.


IX edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii"
środa, 15 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 15 marca w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się IX edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii". Uczniów przywitał członek zarządu województwa podlaskiego pan Marek Malinowski. Po sprawdzeniu testów, badających szczegółową wiedzę z zakresu historii najnowszej Polski, Jury przedstawiło wyniki. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły, /klasa IIIc/ Jakub Kurianowicz! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski. Serdecznie gratulujemy. Jakub wraz z dwoma innymi uczniami będzie reprezentował Podlasie na finale ogólnopolskim w Gdyni.  Na ostatecznych zwycięzców czekają indeksy na stacjonarne uczelnie wyższe, roczne stypendia naukowe oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Wyniki Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej
poniedziałek, 13 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Miło nam poinformować, że Laureatami Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej zostali: Mateusz Ostaszewicz, Patrycja Fiedoruk oraz Aleksandra Wołosiuk. Finaliści to: Maria Artemiuk, Ksenia Kuczyńska, Bartłomiej Tomczuk. W Olimpiadzie brali również udział: Maria Kordiukiewicz, Arseniusz Ostapkowicz, Bartosz Dąbrowski, Maciej Witkiewicz, Jakub Oniszczuk.

Opiekunowie: Ewa Ostapkowicz, ks. Paweł Zabrocki. Serdecznie gratulujemy!


Centralne eliminacje LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
niedziela, 12 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Aniela Wojciechowska (klasa II C), zakwalifikowała się do centralnych eliminacji LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Serdecznie gratulujemy Anieli i jej nauczycielce p. Alicji Kobus

Życzymy powodzenia w ostatnim etapie Olimpiady!

Na pierwszym planie Aniela w otoczeniu koleżanek i książek :-)


Weronika Niczyporuk, wygrała odcinek programu „Jaka to melodia”
wtorek, 7 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

3 marca obchodzony był Światowy Dzień Słuchu. Z tej okazji w programie "Jaka to melodia?" wzięli udział ambasadorzy fundacji "Słyszę". Wśród nich była nasza absolwentka - WERONIKA NICZYPORUK, która WYGRAŁA ten odcinek.

Serdecznie gratulujemy!!!


<1 2 3 >