Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2012/2013

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
MATURA 2013 w II LOzBJN
poniedziałek, 1 lipca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

99,12 % - tylu maturzystów zdało maturę w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim. Jest to najlepszy wynik w powiecie bielskim i lepszy od średniej w woj. podlaskim, która wynosi 82%. Wszystkim naszym Maturzystom serdecznie gratulujemy!


Bartek Bedeniczuk brązowym medalistą w 67. Mistrzostwach Polski Juniorów
sobota, 6 lipca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Doskonale spisał się nasz skoczek wzwyż Bartek Bedeniczuk w rozegranych w Krakowie 67. Mistrzostwach Polski Juniorów. Bartek pokonał poprzeczkę na wysokości 208 (rekord życiowy), co dało III miejsce w konkursie.  Trenerem Bartka jest olimpijczyk w trójskoku z 1992 roku z Barcelony Eugeniusz Bedeniczuk. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Etap ogólnopolski Olimpiady Solidarności
środa, 26 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu 4 czerwca 2013r. odbył się etap ogólnopolski Olimpiady Solidarności. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczeń Kamil Tworkowski kl. I B wraz ze swoją drużyną z grupy podlaskiej uplasowali się na 6 miejscu. Etap ogólnopolski składał się z dwóch prezentacji pracy przygotowywanej od kwietnia do maja oraz części ustnej. Organizatorzy zaprosili uczestników na kolejną edycję konkursu, która ma odbyć się w roku szkolnym 2013/2014.


Ranking na "Najlepszego Sportowca” II Liceum Ogólnokształcącego z BJN w Bielsku Podlaskim
czwartek, 20 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Ranking na "Najlepszego Sportowca” II Liceum Ogólnokształcącego z BJN w Bielsku Podl. w kategorii dziewcząt i chłopców, obejmujący młodzież klas pierwszych i drugich w roku szkolnym 2012/13, został rozstrzygnięty. po zakończeniu realizacji kalendarza startowego PWSZS obejmującego swoim zasięgiem szkoły ponadgimnazjalne województwa podlaskiego, rywalizacji na szczeblu powiatowym, zawodów wewnątrzszkolnych oraz indywidualnych startów o uzyskanie awansu do finału zawodów ogólnokrajowych, przyszedł czas na podsumowanie. Uczniowie startowali w zawodach lekkoatletycznych, pływaniu, siatkówce, tenisie stołowym i rozgrywkach szachowych.


Czytaj więcej
Efekt wart wysiłku
czwartek, 20 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Sceniczna adaptacja Niemców Leona Kruczkowskiego jest kolejnym, po Świętoszku, teatralnym wydarzeniem w naszej szkole. Po barokowej komedii, świetnie zagranej, przyszedł czas na dramat z  1949 roku, który zrodził się z ideologicznej refleksji nad  przyczynami popularności  hitleryzmu w państwie o tak wysokiej kulturze i humanistycznych tradycjach.


Czytaj więcej
IX PLEBISCYT WIEŚCI PODLASIA
środa, 19 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zakończył się Plebiscyt Wieści Podlasia na najlepszych sportowców i trenerów Bielska Podlaskiego i Ziemi Bielskiej. Uroczysta gala wręczenia pucharów odbyła się w ODK w Bielsku Podlaskim dnia 07.06.2013 (piątek). Z przyjemnością informujemy, że w plebiscycie zwyciężyli: mgr Eugeniusz Bedeniczuk i Bartłomiej Bedeniczuk zdobywając następujący tytuły:


Czytaj więcej
Adam Paniutycz laureatem III edycji konkursu Sowa Matematyczna
środa, 19 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Miło nam poinformować, że Adam Paniutycz został laureatem III edycji ogólnopolskiego konkursu Sowa Matematyczna w kategorii Euklides (klasy 2 i 3 liceów i techników oraz 4 techników). Nagrodą dla zwycięzcy był wysokiej klasy notebook. Gratulujemy! Opiekun mgr Ireneusz Krasowski.


Wręczenie certyfikatów CISCO IT Essentials: PC Hardware and Software
poniedziałek, 17 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 17 czerwca 2013r. w II LOzBJN w Bielsku Podlaskim grupa uczniów otrzymała certyfikaty Lokalnej Akademii CISCO „IT Essentials: PC Hardware and Software”.


Czytaj więcej
Zakończyła się II EDYCJA KONKURSU "PODLASKA MOZAIKA. W POSZUKIWANIU WSPÓLNOTY POGRANICZA"
poniedziałek, 10 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Sukces uczniów naszej szkoły.

Dnia 10 czerwca 2013 roku w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu.


Czytaj więcej
Konkurs krasomówczy
wtorek, 28 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy, że Krzysztof Olejniczak ucz. kl. I C zajął I miejce w konkursie krasomówczym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bielsku Podlaskim i uzyskał tytuł Złotego Oratora. Konkurs odbył się 27.05.2013. Opiekun mgr Alicja Kobus. Gratulujemy!


Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej
czwartek, 25 kwietnia 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej w Białymstoku zaprosił Anitę Jabłuszewską, laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej, do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej adresowanym do studentów szkół wyższych. 24.04.2013r. Anita Jabłuszewska wzięła udział w Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej śpiewając piosenkę Tiny Korol „Ty otpusti” i  zajęła III miejsce.

Gratulujemy! Opiekun mgr Joanna Chilkiewicz

 

 

 


XLII Olimpiada Biologiczna 2013
wtorek, 23 kwietnia 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy III B Aleksandra Gawryluk oraz Mateusz Bazyluk uzyskali tytuł finalisty XLII Olimpiady Biologicznej.

Gratulujemy! Opiekun mgr Irena Trojanczuk

 

 


XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2013
wtorek, 23 kwietnia 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu 20 kwietnia 2013r. odbył się etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  • Julia Paniutycz – kl. I B
  • Karolina Nowicka – kl. II D
  • Adam Paniutycz – kl. III B

Uczniowie Julia Paniutycz i Adam Paniutycz uzyskali tytuł finalisty zawodów wojewódzkich.

Gratulujemy! Opiekun mgr Irena Trojanczuk

 

 

 


Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie - Net Masters Cup!
środa, 20 marca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 12, 13, 19, 20 marca br. w naszej szkole odbywał się wyjątkowy konkurs - VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie - Net Masters Cup! Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów z klasy I A i II A. 3-osobowe drużyny pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego sprawdzili się rozwiązując on-line zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci. Najlepszy wynik 24/30 pkt. osiągnęła drużyna w składzie: Mariusz Artemiuk, Adam Czerniakiewicz i Konrad Trusiuk.


Czytaj więcej
Wielki sukces Kamila Tworkowskiego
poniedziałek, 18 marca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 15 marca 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Solidarności. Wśród laureatów znalazł się nasz uczeń Kamil Tworkowski (klasa Ib), który zajął II miejsce. Bardzo dobry wynik uzyskała również Ewa Korolko uczennica klasy Ia, która zajęła VI miejsce.


Czytaj więcej
Olimpiada Wiedzy o Prawie. Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka.
poniedziałek, 18 marca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Na przełomie lutego i marca odbyły się:
Olimpiada Wiedzy o Prawie
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Czytaj więcej
<1 2 3 >