Wycieczki - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Wycieczki - Rok szkolny 2011/2012Этнаграфічна - тэатральны выязд першых класаў: Студзіводы - Шчыты-Дзенцëлово
środa, 27 czerwca 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Перад канцом навучальнага года, 25-27 чэрвеня, адбыліся экскурсіі  ў музей Малой Бацькаўшчыны ў Студзіводах.


Czytaj więcej
Wizyta parlamentarna w Strasburgu
piątek, 15 czerwca 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 10-13.06.2012r. uczestniczyłem w wizycie parlamentarnej  w Strasburgu.  Do siedziby Parlamentu Europejskiego zostałem zaproszony przez panią Lidię Geringer de Oedenberg Kwestora w Prezydium Parlamentu Europejskiego. Jako reprezentant podlaskiej społeczności miałem okazję do pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz innych instytucji Unii Europejskiej. Oprócz mojej osoby, w grupie zaproszonych znaleźli się laureaci konkursów, uczniowie, studenci, przedstawiciele  firm i organizacji, nauczyciele. Wizyta dostarczyła wielu cennych wrażeń.


Czytaj więcej
Uczniowie klasy I b i II b wzięli udział w Dniach Otwartych Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży
wtorek, 24 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 23.04.2012 uczniowie klasy I b i II b wzięli udział w  Dniach Otwartych Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Pracownicy IBS PAN zaprezentowali swoje badania w formie wykładów oraz włączyli uczestników do udziału w warsztatach. Zostały przedstawione zagadnienia z zakresu biologii, genetyki i ekologii ssaków. Przedmiotem wykładów były historia i ochrona żubra, znaczenie wilka w ekosystemie, ekologia łasicowatych oraz królewskie łowy w Puszczy Białowieskiej.


Czytaj więcej
Wycieczka rowerowa do Parku Linowego w Doktorcach
wtorek, 20 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

19 września 2011r. kilkunastu uczniów klas drugich wraz z opiekunami Eugeniuszem Bedeniczukiem i Sławomirem Niedźwieckim wybrało się na wycieczkę rowerową do Parku Linowego w Doktorcach. Z Bielska Podlaskiego do Doktorc jest około 25 km. Jedzie się tam niezbyt trudną trasą przez Mulawicze i Strablę.


Czytaj więcej
Topiło 2011
sobota, 17 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 16 września 2011 odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami do Topiła - cichego, sielskiego, malowniczo położonego zakątka Puszczy Białowieskiej.


Czytaj więcej
Relacja z wycieczki uczestników Olimpiady Języka Białoruskiego na Białoruś
sobota, 27 sierpnia 2011 roku
Dodał: Paweł Szeszko

 

Olimpiada Języka Białoruskiego nie jest zwykłą olimpiadą przedmiotową. Oprócz „solidnych” nagród, jakie otrzymują wszyscy uczestnicy szczebla centralnego, przywilejów na wielu uczelniach wyższych oraz oceny celującej z języka białoruskiego, chyba największą nagrodą dla uczestników Olimpiady jest wyjazd na Białoruś, organizowany przez Ambasadę Republiki Białoruś.


Czytaj więcej
Wizyta studyjna naszych uczniów w Estonii 07-15.08.2011
sobota, 27 sierpnia 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie kl. II A Tomasz Parfieniuk, Michał Sacharczuk i Paweł Tomczuk - podopieczni Sławomira Niedźwieckiego w okresie 07-15 sierpnia 2011 przebywali  z wizytą studyjną w Estonii w ramach projektu What next...? Estonia 2011.


Czytaj więcej
<1 >