Z ogromną przyjemnością śledzimy losy absolwentów. Nasza absolwentka Marta Malinowska jest częstym gościem na naszej stronie. Pisaliśmy o sukcesach Marty jako uczennicy II LOzBJN, później studentki, dziś chcielibyśmy przedstawić Martę jako Księgową. Od 1,5 roku Marta pracuje na stanowisku Młodszej Księgowej. Obecnie prowadzi finanse Osiedla Idea Ogrody w Radomiu, Osiedla 360 i Lykke w Warszawie czy Osiedle Hewelia i Czarnieckiego w Poznaniu. Po pracy Marta śpiewa i to nie byle jak! Była uczestniczką programu „Bitwa na Głosy” gdzie wystąpiła u boku Piotra Rubika. Jak wygląda praca „Śpiewającej Księgowej” możecie sprawdzić na: Grupa Unibep Kariera
Uczeń klasy IIA/C Adam Zabrocki został zakwalifikowany do udziału w ścisłym finale XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 im. mjr. Marka Gajewskiego. Zawody mają odbyć się we wrześniu, w Warszawie i Sulejówku, z zachowanie rygorów sanitarnych.
Będą rozgrywane w następujących konkurencjach: Broń i barwa, Malarstwo batalistyczne, Eksponat muzealny, Pieśń i piosenka wojskowa, Literatura i poezja, Geografia militarna, Warszawa na przełomie wieku, Oprowadzanie po historycznych miejscach i obiektach w Warszawie, Losy mojej rodziny (przyjaciół domu)w latach walk o niepodległość.
Uczniowie będą walczyć o tytuł laureata i cenne nagrody rzeczowe.
Zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawej rozmowy, jaką z Julianną Dorosz - absolwentką naszego liceum, laureatką Medalu Młodej Sztuki 2020 - przeprowadziła Monika Nawrocka-Leśnik dla portalu kultura.poznan.pl.
Wiele osób odradzało mi pójście do szkoły aktorskiej. Ale cieszę się, że ich nie posłuchałam. Trzeba próbować spełniać swoje marzenia, zwłaszcza w takim wieku, nawet jeśli miałyby się okazać pomyłką. Najlepiej uczymy się na własnych błędach. Na szczęście swojej decyzji nie muszę żałować - mówi Julianna Dorosz, aktorka Teatru Animacji i laureatka Medalu Młodej Sztuki 2020.
Uczniowie klasy II B: Maja Aleksandra Oksentowicz, Martyna Korowaj oraz Patryk Romaniuk reprezentowali szkołę w I Podlaskim Konkursie Wiedzy o Ochronie Środowiska( organizator - Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku).
Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap wymagał przygotowania prac pisemnych, kwalifikujących uczniów do II etapu odbywającego się na terenie Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.
I miejsce zajęła Maja Aleksandra Oksentowicz i uzyskała tytuł Laureata.
II miejsce i tytuł Laureata uzyskała Martyna Korowaj.
Gratulujemy! Opiekun - mgr Irena Trojanczuk
Sprawdź swoją znajomość języka polskiego -10.03.2020
Kolejny sukces uczniów naszej szkoły! Adam Zabrocki klasa IA/C i Emilia Romańczuk klasa IIc zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym organizowanej przez Wydział Prawa w Białymstoku. Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski
Dnia 26 lutego w Warszawie odbył się drugi etap konkursu "Europa z naszej ulicy" organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Fundację Liberalna Edukacja. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem było odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także rozwijanie życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Bowtruczuk, Aleksandra Rogoza, Patryk Romaniuk, Sebastian Maciejewski, Michał Kozłowski i Damian Dmitruk. Uczniowie przygotowali film pt."Orla - wielokulturowość, tolerancja i pamięć". Opiekunem grupy był pan Włodzimierz Wawulski.
25 lutego w bibliotece publicznej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z wolontariuszkami z europejskiej wymiany studenckiej. Przedstawicielki Katalonii, Hiszpanii, Armenii oraz Gruzji przedstawiły prezentacje multimedialne o swoich państwach w języku angielskim i opowiedziały uczniom o ich historii, kulturze, a także o tym dlaczego warto te kraje odwiedzić.
Spotkanie z panią Iwoną Zinkiewicz - autorką książki "Zagubiona perła i dwa światy".
W piątek 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się spotkanie z panią Iwoną Zinkiewicz - autorką książki "Zagubiona perła i dwa światy". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co skłoniło autorkę do napisania książki, jak wyglądała praca nad jej powstaniem.
W środę 19 lutego po raz pierwszy obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto ma być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców. Datę wybrano nie bez powodu. Wtedy urodził się wybitny astronom Mikołaj Kopernik.Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką.
Drodzy uczestnicy projektu "Nie tylko święci garnki lepią"!
W najbliższą sobotę (22.02) organizujemy wyjazd do Jumper Park Trampolin w Białymstoku, gdzie będziemy mogli wyskakać się do woli! Przed wejściem na salę spotkamy się z właścicielem firmy Jumper Park, który opowie nam o tym, jak to jest prowadzić "sportową firmę", dlaczego wybrał akurat taką branżę oraz wiele innych ciekawostek związanych ze swoją pracą i życiem zawodowym. Zaraz po spotkaniu z właścicielem, przez godzinę będziemy mogli skorzystać z sali trampolin.
❗️Uwaga❗️Każdy uczestnik projektu NTŚGL, który bierze udział w zajęciach może zabrać ze sobą koleżankę/kolegę.
Na zgłoszenia na wyjazd czekamy do czwartku do końca dnia. Zgłaszać się możecie poprzez wysłanie do nas wiadomości na Fb lub smsem pod numerem tel. 600 920 094, a wtedy my poinformujemy Was o szczegółach dotyczących wyjazdu. Po zgłoszeniu dostarczymy również zgodę na wyjazd, którą będą musieli podpisać Wasi rodzice/opiekunowie.
Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim spotkali się ze społecznością naszej szkoły. Podczas wydarzenia funkcjonariusze promowali zawód policjanta. Funkcjonariusze przekazywali zainteresowanym informacje dotyczące etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz wymaganych dokumentów. Zachęcali osoby spełniające warunki do rozważenia możliwości wstąpienia w szeregi Policji, a osobom zainteresowanym tematem wręczono ulotki informujące o naborze. W czasie trwania uroczystości przedstawiciele Policji rozdawali również ulotki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, osób starszych, oraz aplikacji na smartfony Moja Komenda.
Z radością informujemy, że absolwent naszej Szkoły Andrzej Sakowicz został wybrany na członka Komitetu Naukowego Polskiej Akademii Nauk, na kadencję w latach 2020-2023. Dr hab. Andrzej Sakowicz jest obecnie profesorem Uniwersytetu w Białymstoku, pracuje w Katedrze Postępowania Karnego.
Pan Andrzej Sakowicz, był uczniem naszej szkoły w latach 1992-1996, klasy o profilu ogólnym. Jego wychowawcą był mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na niwie zawodowej i w życiu osobistym.
02.02.2020 r. odbyły się rejonowe eliminacje XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej, organizowanego przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Białymstoku. Wzięli w nim udział uczniowie klas I i II działający w zespole Spadczyna oraz solistki Aniela Chmur i Wiktoria Gać. Kolejny raz z rzędu szkołę reprezentowała jej absolwentka Aleksandra Łożecka.
Nasze wolontariuszki przygotowały zabawę w karnawałowym nastroju
Nasze wolontariuszki przygotowały w styczniu część artystyczną i bawiły się z niepełnosprawnymi dziećmi na choince szkolnej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Paula Niemyjska i Klaudia Kowalko jak zwykle zatańczyły bardzo energetycznie, porywając do tańca dzieci i ich opiekunów. Natomiast Karina Chilkiewicz, Wiktoria Oleksiak i Nikita Somers przepięknie zaśpiewały piosenki o świętach. Wszyscy wspólnie bawili się w karnawałowym, wesołym nastroju.
Oliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym
Dnia 10.02.2020 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym.
Celem Olimpiady jest propagowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej szeroko pojętej kultury antycznej, w szczególności starożytnej Grecji oraz starożytnego Rzymu, która swoim zakresem obejmuje takie dziedziny jak historia, prawo, filozofia oraz literatura. Naszą szkolę reprezentowali:
Karolina Górska klasa Ic
Błażej Jaroszewicz klasa IIIc
Maksym Fionik klasa IIIc
Natalia Markiewicz klasa Ic
Daria Niesteruk klasa IIIc
Jakub Odzijewicz klasa Ib
Emilia Romańczuk klasa IIc
Adam Zabrocki klasa IC
Wyniki będą podane za około 2 tygodnie. Uczniowie rywalizowali o indeksy na wydziały prawnicze w kraju. Uczniów przygotował mgr Włodzimierz Wawulski.
VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza"
Dnia 13.11.2019r w naszej szkole miała miejsce VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza" skierowana do uczniów szkół średnich. Olimpiada obejmowała życiorys romantycznego poety oraz znajomość jego utworów. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 15 pytań zarówno otwartych jak i zamkniętych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl IIc Marta Troc i Emilia Romańczuk. Z całej Polski udział brało 317 licealistów. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Marta Troc zajęła 1 miejsce, a Emilia Romańczuk 11.