Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2019/2020

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
"Śpiewająca Księgowa"
wtorek, 25 sierpnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z ogromną przyjemnością śledzimy losy absolwentów. Nasza absolwentka Marta Malinowska jest częstym gościem na naszej stronie. Pisaliśmy o sukcesach Marty jako uczennicy II LOzBJN, później studentki, dziś chcielibyśmy przedstawić Martę jako Księgową. Od 1,5 roku Marta pracuje na stanowisku Młodszej Księgowej. Obecnie prowadzi finanse Osiedla Idea Ogrody w Radomiu, Osiedla 360 i Lykke w Warszawie czy Osiedle Hewelia i Czarnieckiego w Poznaniu. Po pracy Marta śpiewa i to nie byle jak! Była uczestniczką programu „Bitwa na Głosy” gdzie wystąpiła u boku Piotra Rubika. Jak wygląda praca „Śpiewającej Księgowej” możecie sprawdzić na: Grupa Unibep Kariera

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=186296409532813&id=111589247003530


Adam Zabrocki został zakwalifikowany do udziału w ścisłym finaleXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady
wtorek, 30 czerwca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczeń klasy IIA/C Adam Zabrocki został zakwalifikowany do udziału w ścisłym finale  XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 im. mjr. Marka Gajewskiego. Zawody mają odbyć się we wrześniu, w Warszawie i Sulejówku, z zachowanie rygorów sanitarnych.

Będą rozgrywane w następujących konkurencjach: Broń i barwa, Malarstwo batalistyczne, Eksponat muzealny, Pieśń i piosenka wojskowa, Literatura i poezja, Geografia militarna, Warszawa na przełomie wieku, Oprowadzanie po historycznych miejscach i obiektach w Warszawie, Losy mojej rodziny (przyjaciół domu)w latach walk o niepodległość.

Uczniowie będą walczyć o tytuł laureata i cenne nagrody rzeczowe.


Być po prostu człowiekiem
niedziela, 17 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Julianna Dorosz, fot. Emilia Łapko

Zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawej rozmowy, jaką z Julianną Dorosz - absolwentką naszego liceum, laureatką Medalu Młodej Sztuki 2020 - przeprowadziła Monika Nawrocka-Leśnik dla portalu kultura.poznan.pl.

Wiele osób odradzało mi pójście do szkoły aktorskiej. Ale cieszę się, że ich nie posłuchałam. Trzeba próbować spełniać swoje marzenia, zwłaszcza w takim wieku, nawet jeśli miałyby się okazać pomyłką. Najlepiej uczymy się na własnych błędach. Na szczęście swojej decyzji nie muszę żałować - mówi Julianna Dorosz, aktorka Teatru Animacji i laureatka Medalu Młodej Sztuki 2020.


Czytaj więcej
II LO z BJN to świetny czas w życiu!
wtorek, 7 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


I Podlaski Konkurs Wiedzy o Ochronie Środowiska
piątek, 6 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie klasy II B: Maja Aleksandra Oksentowicz, Martyna Korowaj oraz Patryk Romaniuk reprezentowali szkołę w I Podlaskim Konkursie Wiedzy o Ochronie Środowiska( organizator - Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku).

Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap wymagał przygotowania prac pisemnych, kwalifikujących uczniów do II etapu odbywającego się na terenie Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.

  • I miejsce zajęła Maja Aleksandra Oksentowicz i uzyskała tytuł Laureata.
  • II miejsce i tytuł Laureata uzyskała Martyna Korowaj.

 Gratulujemy! Opiekun - mgr Irena Trojanczuk


Czytaj więcej
Sprawdź swoją znajomość języka polskiego -10.03.2020
piątek, 6 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Kolejny sukces uczniów naszej szkoły!
piątek, 28 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły! Adam Zabrocki klasa IA/C i Emilia Romańczuk klasa IIc zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym organizowanej przez Wydział Prawa w Białymstoku. Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski


"Europa z naszej ulicy"
czwartek, 27 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 26 lutego w Warszawie odbył się drugi etap konkursu "Europa z naszej ulicy" organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Fundację Liberalna Edukacja. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem było odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także rozwijanie życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Bowtruczuk, Aleksandra Rogoza, Patryk Romaniuk, Sebastian Maciejewski, Michał Kozłowski i Damian Dmitruk. Uczniowie przygotowali  film pt."Orla - wielokulturowość, tolerancja i pamięć". Opiekunem grupy był pan Włodzimierz Wawulski.


Czytaj więcej
Kiermasz ciast 27.02.2020
środa, 26 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Spotkanie uczniów klas pierwszych z wolontariuszkami z europejskiej wymiany studenckiej
środa, 26 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

25 lutego w bibliotece publicznej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z wolontariuszkami z europejskiej wymiany studenckiej. Przedstawicielki Katalonii, Hiszpanii, Armenii oraz Gruzji przedstawiły prezentacje multimedialne o swoich państwach w języku angielskim i opowiedziały uczniom o ich historii, kulturze, a także o tym dlaczego warto te kraje odwiedzić.


Spotkanie z panią Iwoną Zinkiewicz - autorką książki "Zagubiona perła i dwa światy".
poniedziałek, 24 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W piątek 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się spotkanie z panią Iwoną Zinkiewicz - autorką książki "Zagubiona perła i dwa światy". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co skłoniło autorkę do napisania książki, jak wyglądała praca nad jej powstaniem.


Czytaj więcej
II LOzBJN ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021
czwartek, 20 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


<1 2 3 4 5 6 7 >