Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2011/2012

Wizyta studyjna naszych uczniów w Estonii 07-15.08.2011
sobota, 27 sierpnia 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Uczniowie kl. II A Tomasz Parfieniuk, Michał Sacharczuk i Paweł Tomczuk - podopieczni Sławomira Niedźwieckiego w okresie 07-15 sierpnia 2011 przebywali  z wizytą studyjną w Estonii w ramach projektu What next...? Estonia 2011.


Czytaj więcej
Rok szkolny 2011/2012 – Rokiem Szkoły z Pasją
sobota, 27 sierpnia 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Szkoła z pasjąRok Szkoły z Pasją ma na celu zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości, rozwoju każdego ucznia. Szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła umożliwia również prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe. Jest to jeden ze sposobów wzbogacenia oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają swoje pasje i talenty.


Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego
poniedziałek, 22 sierpnia 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1.09.2011 godz. 9.00.


<1 2 3 4 5 6 7 >