Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2020/2021

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi...
niedziela, 22 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Certyfikat kursu Big Data, który można uzyskać w naszej szkole. W branży IT nie ma chyba obecnie bardziej gorącego terminu niż Big Data. Analiza zbiorów danych jest dzisiaj kluczowa podczas rozwijania produktów cyfrowych. Użytkownicy Internetu, aplikacji i telefonów komórkowych, dostarczają tysiące informacji o swoich zachowaniach, które można odpowiednio grupować i wykorzystywać.

„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi i działaj kiedy reszta marzy”.

Żeby coś osiągnąć warto być systematycznym i pracować więcej od innych. Taką zasadę zastosowali niektórzy uczniowie klasy I a, II c i III A, którzy podczas tegorocznych wakacji połączyli wypoczynek z uczestnictwem w atrakcyjnych kursach zawodowych, przydatnych na rynku pracy IT. Kursy prowadzone są w ramach jedynej w regionie Lokalnej Akademii Cisco, która funkcjonuje w naszej szkole od 8 lat.


Czytaj więcej
Adam Zabrocki uczestniczył w Seminarium filmowym profesora Krzysztofa Zanussiego
poniedziałek, 19 lipca 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 25-27 czerwca 2021 roku uczeń klasy IIC Adam Zabrocki uczestniczył w Seminarium filmowym profesora Krzysztofa Zanussiego, organizowanym przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. To autorska mieszanka warsztatów i kilkudniowego spotkania z reżyserem światowej sławy.


Czytaj więcej
O ochronie przyrody wiedzą niemal wszystko. Finaliści olimpiady ekologicznej nagrodzeni przez marszałka
środa, 23 czerwca 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Siedmioro finalistów z podlaskich szkół średnich (w tym nasza uczennica Anna Godzińska) wraz z ich opiekunami merytorycznymi nagrodził w poniedziałek (21.06) Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

Wiecej na ten temat wrotapodlasia.pl


Uczennica klasy II B Anna Godzińska uzyskała tytuł finalisty ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
poniedziałek, 21 czerwca 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczennica klasy II B Anna Godzińska uzyskała tytuł laureata III miejsca etapu okręgowego oraz tytuł finalisty ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

W dniu 21 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wyników olimpiady.

Irena Trojanczuk


"Piosenka Białoruska 2021"
poniedziałek, 7 czerwca 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

6 czerwca 2021 roku odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka Białoruska 2021". Nasze liceum reprezentowała solistka Wiktoria Gać z klasy 2cd. Wyśpiewała ona 1 miejsce wykonując piękną piosenkę "Spytaj u nieba". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Nauczyciel naszej szkoły Pan Profesor Włodzimierz Wawulski otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej
środa, 26 maja 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 24 maja br. w Kuratorium Oświaty w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i odznaczeń, które zostały przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej  w październiku 2020 roku, ale z przyczyn epidemicznych, nie mogły być wtedy wręczone.  Miło nam poinformować, że nauczyciel naszej szkoły Pan Profesor Włodzimierz Wawulski otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Nagrodę wręczył Pan Dariusz Piontkowski Wiceminister Edukacji i Nauki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Eliminacje centralne XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy.
wtorek, 25 maja 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W kwietniu br. odbyły się eliminacje centralne  XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy.

Wśród startujących była uczennica naszej szkoły Nela Pawluczuk. Zawody polegały na napisaniu pracy/eseju na jeden z podanych tematów. Nela wybrała temat „Unie polsko-litewskie w XIV-XVI wieku”. Jej praca została oceniona na celujący, tym samym uzyskała tytuł finalisty Olimpiady oraz zwolnienie z matury z historii. Gratulujemy! Opiekunem Neli był profesor Włodzimierz Wawulski.


Co łączy chemię, muzykę, kulturę białoruską i ogromną wrażliwość?
środa, 19 maja 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Co łączy chemię, muzykę, kulturę białoruską i ogromną wrażliwość? Nasza kolejna #TEDxSpeaker to Kasia Chmur – osobowość złożona, wymykająca się definicjom, dla której WAVE / FALA to wieczne dryfowanie w poszukiwaniu siebie.

Wychowana w wielokulturowym Bielsku Podlaskim, tyglu polskości i prawosławia, absolwentka Naszego Liceum, od dziecka szuka własnej ścieżki. Obecnie kończy studia na kierunku Chemia na Wydział Chemii UG na Uniwersytet Gdański oraz śpiewa w chórze  Gedanum Orthodoxum (Prawosławna liturgia w języku polskim - Gdańsk ). Gra na fortepianie, śpiewa, uwielbia tworzyć i ma duszę poetki.


Czytaj więcej
Srebrna szkoła 2021
środa, 17 lutego 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”, www.perspektywy.pl

Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesu w Rankingu. Wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.


XII MIEJSCE WOJEWÓDZTWO PODLASKIE
piątek, 12 lutego 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


"Śpiewajmy Panu Podlasie 2020 XXVII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej"
czwartek, 8 października 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nazywam się Wiktoria Gać i jestem uczennicą drugiej klasy, oczywiście naszej szkoły.

Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie. Biorę udział w konkursie "Śpiewajmy Panu Podlasie 2020 XXVII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej". Każdy z wykonawców bierze udział w konkursie - Nagroda publiczności i to od Was zależy czy uda mi się wygrać! Co trzeba zrobić? To bardzo proste! Trzeba wejść w podany link i pod moim filmem na You Tubie zostawić lajka. Głosowanie trwa do 15 października 2020r. 
Bardzo liczę na Wasze wsparcie!!!

Finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
wtorek, 29 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 24-26 września 2020 roku w Sulejówku i Warszawie odbył się finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej ". Jednym z czterech reprezentantów okręgu podlaskiego w zawodach centralnych był Adam Zabrocki uczeń klasy II A. Z dumą informujemy, iż Adam uzyskał zaszczytny tytuł finalisty olimpiady. Uzyskany rezultat wiąże się ze zwolnieniem z egzaminu maturalnego z historii oraz indeksami na renomowane uczelnie w kraju. 


Czytaj więcej
Śpiewająca Księgowa
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z ogromną przyjemnością śledzimy losy absolwentów. Nasza absolwentka Marta Malinowska jest częstym gościem na naszej stronie. Pisaliśmy o sukcesach Marty jako uczennicy II LOzBJN, później studentki, dziś chcielibyśmy przedstawić Martę jako Księgową. Od 1,5 roku Marta pracuje na stanowisku Młodszej Księgowej. Obecnie prowadzi finanse Osiedla Idea Ogrody w Radomiu, Osiedla 360 i Lykke w Warszawie czy Osiedle Hewelia i Czarnieckiego w Poznaniu. Po pracy Marta śpiewa i to nie byle jak! Była uczestniczką programu „Bitwa na Głosy” gdzie wystąpiła u boku Piotra Rubika. Jak wygląda praca „Śpiewającej Księgowej” możecie sprawdzić na: Grupa Unibep Kariera

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=186296409532813&id=111589247003530


<1 >