Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2009/2010

Oficjalne wyniki matur w powiecie bielskim
sobota, 10 lipca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: OsiągnięciaPrzedstawiamy oficjalne wyniki tegorocznych matur w powiecie bielskim.


Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010
piątek, 25 czerwca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości

W dniu 25 czerwca 2010 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2009/2010. Uczniowie otrzymali świadectwa, a ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i sporcie - nagrody. Rok szkolny 2009/2010 przyniósł wiele sukcesów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć.
Życzymy bezpiecznych wakacji oraz miłego odpoczynku.

Czytaj więcej
Ważne informacje
wtorek, 22 czerwca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Pozostałe

30 czerwca 2010 roku - godzina 9.00 - ogłoszenie wyników matur i rozdanie świadectw dojrzałości

List Minister Edukacji Naukowej

List Rzecznika Praw Dziecka na wakacje 2010

5 lipca 2010 roku - spotkanie uczniów klas pierwszych z wychowawcami

25 sierpnia 2010 roku - egzamin poprawkowy z matematyki

26 sierpnia 2010 roku - egzaminy poprawkowe z historii, geografii i fizyki

Wykaz podręczników w II LO z BJN


Nowości na stronie
piątek, 11 czerwca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Pozostałe


W dziale Gazetka możecie przeczytać najnowszy numer "Lawy", a w dziale Matura 2010 klucze do tegorocznych matur, opublikowane przez CKE.

Zapraszamy także do obejrzenia fotogalerii z II Turnieju Gier Komputerowych powered by KOMPUTRONIK oraz zdjęć z Turnieju Białoruskiego, który odbył się 15 czerwca 2010 roku w naszej szkole.

Spotkanie z poetą Jerzym Bajeną
środa, 9 czerwca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Pozostałe9 czerwca 2010 roku uczniowie klasy IIa wraz z panią Eugenią Tarantą mieli przyjemność uczestnictwa w spotkaniu autorskim z poetą Jerzym Bajeną pt. "Niebo niech rozkołysze dzwon nadziei", zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bielsku Podlaskim.

Czytaj więcej
XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - etap centralny
niedziela, 6 czerwca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: OsiągnięciaW dniach 4-6 czerwca 2010 roku w Białowieży odbył się centralny etap XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Michał Zajkowski z klasy I B uzyskał tytuł finalisty.

Opiekun: Irena Trojanczuk Gratulujemy!

Konferencja "XX-lecie nauczania religii prawosławnej w szkołach"
piątek, 4 czerwca 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Uroczystości


W dniu 4 czerwca 2010 roku w naszej szkole odbyła się konferencja "XX-lecie nauczania religii prawosławnej w szkołach". Wśród gości konferencji byli m.in. Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy, Biskup Siemiatycki, przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz nauczyciele religii.

Czytaj więcej
III edycja Ogólnopolskiego Konkursu 2009/2010 o tytuł "Młodego Innowatora"
poniedziałek, 31 maja 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Osiągnięcia
NOT
Z przyjemnością informujemy, że Komisja Jury III edycji Ogólnopolskiego Konkursu 2009/2010 o tytuł "Młodego Innowatora" przyznała nagrodę specjalną za pracę "Śnieżny rower rekreacyjny - ŚNIEGOPŁOZ", uczniowi naszego liceum, Tomaszowi Olszewskiemu.NOT
Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbyła się 14 czerwca br. w Warszawskim Domu Technika.

Opiekun: Anna Proniewicka
Gratulujemy!

Ogólnopolski Konkurs "Z poprawną polszczyzną na co dzień"
piątek, 28 maja 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Osiągnięcia


W dniu 28 maja 2010 roku uczennica klasy IIId Karolina Ignatiuk uczestniczyła w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień", który odbył się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Opiekun: Zofia Korycka

„Projektuj kreatywnie – działaj pozytywnie”
czwartek, 27 maja 2010 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Osiągnięcia

Uczniowie klasy I B – Katarzyna Bisz, Aleksandra Ignatiuk, Barbara Korycka i Paweł Turkowicz wzięli udział w konkursie „Projektuj kreatywnie – działaj pozytywnie” zorganizowanym przez Koło Prawa Zarządzania Funduszami Europejskimi. Ich projekt zatytułowany „Każdy ma tyle praw ile ich zna” zajął III miejsce.

Gratulujemy ! Opiekun: mgr Mirosława Maleszewska

Strona internetowa konkursu

<1 2 3 4 5 6 7 >