Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
środa, 30 sierpnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września (poniedziałek) o godz. 9.00.


Zdawalność egzaminu maturalnego w powiecie bielskim
czwartek, 13 lipca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia
  1. II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 93,1 %
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim 82,7 %
  3. Technikum Nr 4 przy Zespole Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim 51,1 %
  4. Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim 32,5 %

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW I PROGRAMÓW NAUCZANIA ROK SZKOLNY 2017/2018
środa, 28 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW I PROGRAMÓW NAUCZANIA ROK SZKOLNY 2017/2018


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017
piątek, 23 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Gratulacje przyjmuje Nika Jurczuk najlepsza uczennica w roku szkolnym 2016/2017, która uzyskała najwyższą średnią w szkole: 5,27 oraz została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Fotoreportaż Weronika Grabowska

Szczęśliwie zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Większość uczniów wymienia ten dzień spośród najważniejszych dni w roku . Podczas akademii Pan Dyrektor przedstawił szczególne osiągnięcia obywateli II LO z BJN . Wyróżnieni otrzymali nagrody w postaci książek, najlepsi sportowcy otrzymali puchary. Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 udaliśmy się z wychowawcami do sal lekcyjnych na ostatnią lekcję drugiego semestru  Wychowawcy przypomnieli nam, że mamy być ostrożni podczas wakacji tak aby w nienaruszonym stanie we wrześniu wrócić do szkolnych ławeczek. Większość z nas spędzi te wakacje aktywnie leniuchując, ktoś pójdzie do pracy, wyjedzie za granicę, posprząta pokój, inny ''rozerwie się'’. Wakacje spędzimy w różny sposób, ale jedno jest pewne: WSZYSTKIM WAKACJE MINĄ NIESPOSTRZEŻENIE ! Nie ma potrzeby dużo pisać – wszyscy się już  '’wakacjują '’, nie czytają. W imieniu całej naszej wspaniałej, jedynej i niepowtarzalnej szkoły życzymy CUDOUNYCH wakacji, WIDZIMY SIĘ ZA CHWILĘ :D

Magdalena Malisz


Rekrutacja 2017
czwartek, 20 kwietnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

KWESTIONARIUSZ kandydata do klasy pierwszej

Ulotka rekrutacyjna

Składanie kwestionariuszy i świadectw do 23 czerwca 2017r. do godz. 15.00.
Potwierdzenie woli podjęcia nauki w Liceum poprzez złożenie oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu (jeżeli nie zostały złożone wcześniej) do 14 lipca 2017r.


SPOTKANIE ORGANIZACYJNE Z UCZNIAMI PRZYJĘTYMI DO KLAS PIERWSZYCH 25.08.2017
czwartek, 13 lipca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE Z UCZNIAMI PRZYJĘTYMI DO KLAS PIERWSZYCH ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK 25 SIERPNIA 2017 R. O GODZINIE 10:00.


Wydanie świadectw maturalnych 30.06.2017
środa, 28 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Informujemy, że wydanie świadectw maturalnych nastąpi w dniu 30 czerwca 2017 r. (piątek) o godz. 9.00.


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
środa, 21 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca 2017, o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.


II miejsce uczniów naszej szkoły w Finale Konkursu „Startup na 5”
środa, 21 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Laureaci II miejsca podczas wręczenia nagród z Panem Adamem Hamryszczakiem - Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Fot. Marta Zinkiewicz

Fotoreportaż w wydarzenia

20 czerwca w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się Wielki Finał konkursu „Startup na 5”. Z przyjemnością informujemy, że zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Maciej Bociuk, Magdalena Kustyniuk, Ewelina Sadowska, kl. I AC zdobył II miejsce za projekt „Kosze na śmieci SAKUBO” Gratulujemy! Opiekunem zespołu jest Sławomir Niedźwiecki. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu za projekt „Wear Your App”.


Czytaj więcej
IX miejsce w Rankingu IT Szkoła za rok szk. 2016/2017
sobota, 17 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W rankingu IT Szkoła za rok 2016/2017 zajęliśmy ostatecznie IX miejsce w woj. podlaskim. IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program studiów został stworzony z myślą o wszystkich osobach, pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w trybie samokształcenia w otwartym systemie kształcenia ustawicznego. W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów Programu IT Szkoła uczestniczą czołowi polscy wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.


Czytaj więcej
Mistrzostwa Bielska Podlaskiego w Lekkiej Atletyce 2017
czwartek, 15 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Fotoreportaż Łukasz Zinkiewicz

05.06.2017 na stadionie miejskim w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Bielska Podlaskiego w Lekkiej Atletyce. Drużyna dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce, a drużyna chłopców III.
Na tegorocznych mistrzostwach pobity został jeden rekord. Indywidualnie w kategorii biegu na 400 metrów szkół ponadgimnazjalnych uczennica naszej szkoły Magdalena Michalewicz uzyskała wynik 1.05.0 s, czym o trzy sekundy pobiła poprzedni, obowiązujący przez dwanaście lat rekord.
Gratulujemy sportowcom i życzymy dalszych sukcesów. Sportowców przygotowali Eugeniusz Bedeniczuk i Justyna Ignatowicz-Car


Wycieczka klasy IB do Uniwersyteckiego Centrum Przyrody w Białegostoku
środa, 14 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Fotoreportaż Julita Diedula

W dniu 9 czerwca 2017 klasa IB wybrała się na wycieczkę w celach naukowo- rozrywkowych do Białegostoku.


Czytaj więcej
Wizyta Księdza Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa
wtorek, 13 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Weronika Grabowska

W dniu 13 czerwca 2017 r. społeczność Naszej Szkoły zaszczycił swoją obecnością  Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus, któremu towarzyszyli Ksiądz Sekretarz Tomasz Szmurło, Ksiądz  Proboszcz Prałat Kazimierz Siekierko, Ksiądz Wikariusz Tomasz Łapiński, Ksiądz Wikariusz Robert Solka.


Czytaj więcej
Nasz zespół w finale konkursu „Startup na 5-tkę”
poniedziałek, 12 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Z przyjemnością informujemy, że zespół w składzie Maciej Bociuk, Magdalena Kustyniuk i Ewelina Sadowska kl. I AC znalazł się w finale konkursu „Startup na 5-tkę”. Po podliczeniu wszystkich ocen pomysłów nadesłanych z woj. podlaskiego, projekt: „Kosze na śmieci Sakubo” uzyskał najwyższą średnią ocen i tym samym weźmie udział w finale dnia 20 czerwca w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie, jako jeden z 5 najlepszych zespołów Polski Wschodniej. Polska Wschodnia to pięć województw: warmińsko – mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie, dofinansowywanych z unijnego Programu Rozwój Polski Wschodniej. Gratulujemy! Opiekunem uczniów jest Sławomir Niedźwiecki


Czytaj więcej
Święto Rodziny w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
poniedziałek, 12 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Maria Nikołajuk

Dnia 07.06.2017 razem z uczennicami naszego liceum uczestniczyłam w organizacji Święta Rodziny w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Razem z Martyną Jankowską, Gosią Grygoruk i Olą Jakuc z wielką przyjemnością towarzyszyłyśmy dzieciom podczas zabaw i konkursów.
Magda Malisz wzruszyła zebranych na sali rodziców i nauczycieli przepiękną rosyjską piosenką o mamie. W przerwie pomiędzy konkursami równie pięknie śpiewała Wiktoria Artemiuk. Martyna jak zwykle sprawdziła się jako świetna prowadząca. Dzieci miały wiele atrakcji, a my satysfakcję, że mogłyśmy pomóc w organizacji imprezy.

Magda Magruk


VIII edycja konkursu krasomówczego „ORATOR” pt. „Obyczaje i obrzędy ludowe kultywowane w mojej rodzinie związane z okresem jesiennym”.
poniedziałek, 12 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 2 czerwca 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim odbyła się VIII edycja konkursu krasomówczego „ORATOR” pt. „Obyczaje i obrzędy ludowe kultywowane w mojej rodzinie związane z okresem jesiennym”. W konkursie brały udział osoby w różnym wieku. Konkurs został zaadresowany do uczniów: klas IV-VI szkoły podstawowej, I-III gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz do osób starszych (co zostało zainicjowane po raz pierwszy w historii konkursu). Uczestnicy opowiadali o przeróżnych zwyczajach jakie towarzyszą im i ich rodzicom przy nadchodzącej jesieni. Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie: Martyna Szczurzewska i Jakub Wieremiejuk, którzy zajęli kolejno trzecie i drugie miejsca. Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka języka polskiego Pani Alicja Kobus. Martyna opowiadała o zwyczajach związanych z wykopkami ziemniaków, a Kuba zajął się tematem dożynek. Konkurs polegał na przedstawieniu krótkiej wypowiedzi, w której uczestnik zawarłby najistotniejsze cechy opisanego zwyczaju. Zdarzyły się również dłuższe wypowiedzi w przypadku starszych uczestników, ale jakże ciekawe, ponieważ bogate we własne długoletnie doświadczenia. Celem konkursu, przede wszystkim, było pokazanie, iż w dobie Internetu i rozwoju różnych technik język i książki nie są zapomniane.


Najlepsze uczelnie i kierunki – Ranking 2017
piątek, 9 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Drodzy Maturzyści, Szanowni Państwo!

Za kilka godzin poznacie najlepsze w 2017 r. uczelnie i wydziały prowadzące po mistrzowsku popularne kierunki studiów. 12 czerwca zostaną ogłoszone wyniki XVIII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Oceniliśmy dla maturzystów 168 uczelni i rekordową liczbę 68 głównych kierunków studiów. Publikacja wyników już o północy z 11 na 12 czerwca na portalu: www.ranking.perspektywy.pl 

Ranking jest fotografią polskiego szkolnictwa wyższego, zrobioną z uwzględnieniem wielu kryteriów. w tym roku zostały one uzupełnione o ekonomiczne losy absolwentów, sprawdzono również jakość studentów (mierzoną wynikami maturalnymi) przyjętych na studia w roku 2016/17.


Czytaj więcej
Wycieczka klasy II D do MPEC w Bielsku Podlaskim
czwartek, 8 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

1 czerwca klasa II D wraz z Panią Eugenią Kruk wybrała się do MPEC w Bielsku Podlaskim. Przyszli geografowie poznawali tajniki tworzenia ciepła oraz ciepłej wody. Wycieczka była miłą odskocznią, jak i świetnym prezentem z okazji Dnia Dziecka.

Sara Lemiesz


Piąta edycja Lokalnej Akademii Cisco zakończona
wtorek, 6 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Łukasz Zinkiewicz

Zakończyła się piąta edycja Lokalnej Akademii Cisco, w ramach której prowadzony był kurs "IT Essentials: PC Hardware and Software". Kurs trwał od września 2016 do czerwca 2017. W piątej edycji kursu najlepszymi studentami okazali się następujący uczniowie z kl. I AC:  Ewelina Sadowska, Mateusz Bociuk, Magdalena Kustyniuk, Natalia Rzepniewska. Uczniowie ci zaliczyli 10 egzaminów cząstkowych oraz zdali egzamin końcowy. Gratulujemy! Instruktorem Akademii Cisco jest Sławomir Niedźwiecki.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >