Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2011/2012

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
V edycja konkursu WIELKA CZCIONKA rozstrzygnięta
poniedziałek, 25 czerwca 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu 25.06.2012r.w w siedzibie rozgłośni Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach, w obecności Wiceministra Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród V edycji konkursu WIELKA CZCIONKA. Miło nam poinformować, że witryna internetowa naszej szkoły www.lozbjn.edu.pl została wyróżniona nagrodą specjalną – stażem dziennikarskim w portalu podlasie24.pl i zaproszeniem na warsztaty dziennikarskie. Patronem konkursu WIELKA CZCIONKA było Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Czytaj więcej
Najpopularniejszy Sportowiec Ziemi Bielskiej 2011 – Bartłomiej Bedeniczuk
niedziela, 17 czerwca 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Miło nam poinformować, że Bartłomiej Bedeniczuk (kl. I B) został wybrany najpopularniejszym Sportowcem Ziemi Bielskiej 2011 w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Przypominamy, że Bartek jest brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Gratulujemy! Trenerem Bartka jest Eugeniusz Bedeniczuk - lekkoatleta - trójskoczek, nauczyciel wf w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim. Finalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie (1992), finalista Mistrzostw Świata w Tokio (1991) i mistrzostw Europy w Splicie (1990). Zwycięzca zawodów Pucharu Europy grupy B w 1991 (16.82). Mistrz kraju w trójskoku (1992), halowy mistrz Polski 1992. Rekord życiowy - 17.08 (1992).


Czytaj więcej
XXVII edycja Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
poniedziałek, 4 czerwca 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

W dniach 01.06-03.06.2012r. w Zielonej Górze odbyły się ogólnopolskie eliminacje XXVII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali szkołę oraz województwo podlaskie. Aleksandra Gawryluk z klasy II B uzyskała tytuł finalisty, natomiast Michał Zajkowski (kl. III B) uzyskał tytuł laureata III miejsca. Gratulujemy! Opiekun mgr Irena Trojanczuk


Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS
czwartek, 31 maja 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W miesiącu kwietniu w naszej szkole odbył się etap klasowy, a następnie szkolny Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Zwycięzcami tych eliminacji zostali: Aleksandra Gawryluk kl. II b, Anna Pogrebniak kl. II a, Jarosław Ostapczuk kl. II a, Karol Tarantowicz kl. II a oraz Grzegorz Burzyński kl. IId.


Czytaj więcej
Podsumowanie XVIII Olimpiady Języka Białoruskiego
środa, 30 maja 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

19.04.2012r. odbyło się podsumowanie XVIII Olimpiady Języka Białoruskiego.


Czytaj więcej
XXXVIII Olimpiada Geograficzna 2012
poniedziałek, 30 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zawody finałowe odbyły się w dniach 19-22 kwietnia 2012 w Siedlcach. Z naszej szkoły do zawodów centralnych zakwalikowali się Damian Koźluk z klasy IId i Arkadiusz Bożko IIId. Obaj uzyskali tytuł finalisty centralnego etapu olimpiady wśród 120 uczestników z całego kraju. Gratulujemy! Opiekun uczniów - nauczyciel geografii mgr Eugenia Kruk.


Czytaj więcej
„Młody człowiek w XXI w.”
środa, 25 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Katolicki Uniwersytet LubelskiUczennica kl. III C Adrianna Dębowska uzyskała tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie „Młody człowiek w XXIw.” organizowanym przez zamiejscowy wydział KUL w Tomaszowie Lubelskim. Gratulujemy! Opiekun mgr Alicja Wyszkowska-Kobus


Ogólnopolski Finał XLI Olimpiady Biologicznej
środa, 25 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


W dniach 21-23 kwietnia 2012r. na terenie Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbył się ogólnopolski finał XLI Olimpiady Biologicznej. Nasza uczennica Daniela Filimoniuk z kl. III B uzyskała tytuł finalisty. Gratulujemy! Opiekun mgr Irena Trojanczuk


Sukcesy naszych uczniów w XLIII Olimpiadzie Języka Rosyjskiego
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 21 kwietnia 2012 r. w Warszawie odbyły się centralne eliminacje XLIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Nasze Liceum reprezentowały uczennice: Małgorzata Mieszczeriakow, Iwona Barszczewska, Elżbieta Korszak. Iwona Barszczewska (III d), Elżbieta Korszak (III c) zostały finalistkami.
Opiekunowie: mgr Helena Wasiluk, mgr Alicja Nidae, mgr Eugenia Opalińska.
Gratulacje! Życzymy kolejnych sukcesów w dokonaleniu znajomości jezyka rosyjskiego.


Czytaj więcej
Michał Zajkowski został laureatem etapu wojewódzkiego XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
niedziela, 22 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

W dniu 21 kwietnia 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbył się etap wojewódzki XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Z przyjemnością informujemy, że Michał Zajkowski kl. III B został laureatem I miejsca,  Aleksandra Gawryluk kl. II B została laureatą III miejsca. Michał i Aleksandra będą reprezentować  województwo podlaskie na eliminacjach centralnych.  Serdecznie gratulujemy! Opiekun mgr Irena Trojanczuk.


Czytaj więcej
ANIM@KCJA” II OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA NAJLEPSZĄ ANIMACJĘ, GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ I FILM DOKUMENTALNY
wtorek, 17 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z przyjemnością informujemy, że OSKAR i ERWIN CIULKIEWICZOWIE ZDOBYLI  II NAGRODĘ za film pt. „Łączy nas Orla” w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ ANIMACJĘ, GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ I FILM DOKUMENTALNY. Gratulujemy! Opiekun: Włodzimierz Wawulski


Czytaj więcej
III edycja Konkursu Filmowego Filmoteki Szkolnej Akcja! rozstrzygnięta
środa, 4 kwietnia 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Miło nam poinformować, że nagrodę internautów - film pt. Wszytko co kocham z autografem Jakuba Gierszała zdobyła recenzja pt. "Eroika- Tutaj - wczoraj i dziś", której autorem jest Mateusz Jurczuk z II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim za oddanie głosu na recenzję Mateusza.

Więcej informacji na stronie: www.filmotekaszkolna.pl


Kurier Poranny pisze o naszej stypendystce Marcie Malinowskiej
piątek, 17 lutego 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu 17.02.2012r. w Kurierze Porannym ukazał się artykuł na temat utalentowanej muzycznie Marty Malinowskiej (III D) – stypendystki Marszałka Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do lektury.


Czytaj więcej
Uczniowie II LO z BJN otrzymali stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2012
piątek, 17 lutego 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Oskar Ciulkiewicz (II C), Adrianna Dębowska (III C), Marta Malinowska (III D) otrzymali stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2012 przyznawane przez Marszałka Województwa Podlaskiego.


Czytaj więcej
W Biuletynie Informacyjnym „Białorusini na świecie” napisano o sukcesach naszego liceum
czwartek, 16 lutego 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Czytaj więcej
<1 2 >