Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
RANKING SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2022
środa, 12 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W Podrankingu Szkół Olimpijskich 2022 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 19. miejscu w Polsce [link]


Brązowa Szkoła 2022
środa, 12 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2022”, www.perspektywy.pl

Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesu w Rankingu. Wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.


Wyniki rankingu "Perspektyw" za rok 2022
środa, 12 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

12 stycznia 2022 r., miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2022 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła zdobyła "Brązową Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Liceum Ogólnokształcących Perspektywy 2022. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

16. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Szkół Olimpijskich 2022 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 19. miejscu w Polsce.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!


Adam Zabrocki uczestniczył w XXV Spotkaniach Humanistycznych w Krakowie
poniedziałek, 20 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Adam wraz z dyrekcją Starego Teatru w Krakowie

W dniach 10-17 listopada 2021 roku uczeń klasy IIIC Adam Zabrocki uczestniczył w XXV Spotkaniach Humanistycznych w Krakowie, organizowanych przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Oto relacja Adama z wyjazdu:


Czytaj więcej
Paryż czeka! I miejsce w Konkursie Praca Organiczna 2.0 Małgosi Kubaj i Eliasza Fionika
poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Małgorzata Kubaj I Eliasz Fionik pod mapą Rzeczpospolitej Obojga Narodów, tuż przed omówieniem projektu  „ Poznanie-Zrozumienie-Współpraca”.

Dnia 3 grudnia odbył się finał Konkursu Praca Organiczna 2.0 organizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie. Konkurs polegał na przygotowaniu i przedstawieniu projektu nawiązującego do ideałów pracy organicznej, której propagatorem był Władysław Zamoyski, darczyńca w/w Fundacji. Nasze województwo reprezentowali przedstawiciele naszej szkoły: Małgorzata Kubaj i Eliasz Fionik. Przygotowali oni projekt „ Poznanie-Zrozumienie-Współpraca”.


Czytaj więcej
6 miejsce w województwie naszych uczniów w szachach
niedziela, 5 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

4 grudnia 2021 r odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w szachach. Nasi uczniowie: Anna Godzińska, Eryk Bazeyan, Paweł Pińczuk i Damian Korniluk zajęli 6 miejsce w województwie.

Gratulujemy !!!  Opiekunem była p. Justyna Iganowicz-Car


Konkurs Recytatorski „Sceniczne Słowo” 2021
poniedziałek, 15 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W czwartek 4 listopada br. odbył się Konkurs Recytatorski „Sceniczne Słowo”, organizowany przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze oraz prozę  białoruskich autorów oraz twórców należących do Białoruskiego Stowarzyszenia Literackiego „Białowieża”.

W tegorocznym konkursie udział wzięły uczennice naszej szkoły. Tatiana Ciesnowska zajęła II miejsce, Milena Matwiejuk – III miejsce, Nika Kiryluk otrzymała wyróżnienie.

Uczestniczkom gratuluję sukcesów w konkursie oraz dziękuję za piękną recytację!

Anna Demianiuk


„Poznaj Białoruś” 2021
poniedziałek, 15 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W tegorocznej edycji konkursu „Poznaj Białoruś” uczestnicy mogli zaprezentować swój talent w kilku kategoriach: rysunek i praca malarska o Białorusi w wolnej technice; fotografia o Białorusi lub Białorusinach; utwór literacki “Białoruś w historii mojej rodziny”; utwór poetycki (wiersz); prezentacja multimedialna o Białorusi.


Czytaj więcej
Przyznano stypendia najzdolniejszym uczniom
czwartek, 28 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W środę (27.10) 47 najzdolniejszych uczniów z regionu otrzymało stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie II LO z BJN w Bielsku Podlaskim: Małgorzata Kubaj, Damian Busłowicz i Aleksandra Proniewicka. Należy podkreślić, że wymieniona trójka i Eliza Borowska ze SP im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym to jedyni  stypendyści reprezentujący powiat bielski. Wszystkich można uznać za wybitnie zdolnych.


Czytaj więcej
<1 >