Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2020/2021

Kiermasz podręczników 2021. Przynieś! Sprzedaj! Kup!
niedziela, 29 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

03.09.2021r. (piątek) w godz. 8.00 - 12.00 na górnym korytarzu zorganizowany zostanie w naszej szkole kiermasz używanych podręczników.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 1.09.2021
sobota, 28 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Jesteście gotowi na powrót do szkoły? My nie możemy się doczekać. Bardzo Was wszystkich pozdrawiamy i czekamy na pierwszy dzwonek, żeby znowu się zobaczyć. Nastawiamy się na naukę stacjonarną :-)

Zapraszamy 1.09.2021r. (środa) na godz. 9.00

Klasy pierwsze: Ia, I bc – sala gimnastyczna

 • II a – s. 2
 • II bc – s. 11
 • III ab  - s. 7
 • III bc – s. 4
 • II AC – s. 5
 • II BD – s. 16

Rozpoczęcie roku szkolnego w reżimie sanitarnym.


Kalendarz roku szkolnego 2021/2022
wtorek, 24 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Kalendarz szkolny 2021/2022 - dni wolne od nauki

 • 14.10 (czwartek) - Dzień Nauczyciela
 • 1.11 (poniedziałek) - Wszystkich Świętych
 • 11.11 (czwartek) – Dzień Niepodległości
 • 23 - 31.12 - Przerwa świąteczna
 • 6.01 (czwartek) - Święto Trzech Króli
 • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
 • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
 • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
 • 14 - 27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
 • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
 • 1 - 3.05 - Majówka
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 16.06 - Boże Ciało
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Walka o marzenia
poniedziałek, 23 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

"Jestem gotowy na Mistrzostwa Polski" - Daniel Jakimiuk

Naszą szkołę opuściło wielu absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Z przyjemnością śledzimy ich losy. Dziś przedstawiamy Daniela Jakimiuka - sportowca, trenera Natural EPO Team, triatlonistę, zawodnika PROFESJONALNEJ DRUŻYNY TRAITHLONOWEJ Natural EPO #DASHRADE Racing Team. O tym jak Daniel doszedł do miejsca, w którym jest możemy przeczytać na jego blogu. Polecamy.

Link do bloga


„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi...
niedziela, 22 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Certyfikat kursu Big Data, który można uzyskać w naszej szkole. W branży IT nie ma chyba obecnie bardziej gorącego terminu niż Big Data. Analiza zbiorów danych jest dzisiaj kluczowa podczas rozwijania produktów cyfrowych. Użytkownicy Internetu, aplikacji i telefonów komórkowych, dostarczają tysiące informacji o swoich zachowaniach, które można odpowiednio grupować i wykorzystywać.

„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi i działaj kiedy reszta marzy”.

Żeby coś osiągnąć warto być systematycznym i pracować więcej od innych. Taką zasadę zastosowali niektórzy uczniowie klasy I a, II c i III A, którzy podczas tegorocznych wakacji połączyli wypoczynek z uczestnictwem w atrakcyjnych kursach zawodowych, przydatnych na rynku pracy IT. Kursy prowadzone są w ramach jedynej w regionie Lokalnej Akademii Cisco, która funkcjonuje w naszej szkole od 8 lat.


Czytaj więcej
ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ! Wystawa w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku
czwartek, 19 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

ŻYWIE BIEŁARUŚ! Wystawa w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, fot. Sławomir Niedźwiecki

18 sierpnia 2021r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się wernisaż wystawy  ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ! To był prawdziwy wieczór solidarności z Białorusią w ECS. Po raz pierwszy wystąpili publicznie główni organizatorzy wieców w Białorusi, zmuszeni do opuszczenia ojczyzny, zaprezentowała się też społeczność białoruska w Gdańsku.
– W imię solidarności spotkano się w pierwszą rocznicę sfałszowanych przez reżim Aleksandra Łukaszenki wyborów prezydenckich w Białorusi i największych we współczesnej historii tego państwa wieców w obronie demokracji. Minął rok, a pokojowa walka o wolność i suwerenność na Białorusi wciąż trwa! – zachęca Patrycja Medowska, zastępczyni dyrektora ECS ds. kultury obywatelskiej. – Bądźmy razem – Białorusinki i Białorusini, którzy musieliście uciekać z ojczyzny i w Gdańsku rozpoczęliście nowe życie, oraz gdańszczanki i gdańszczanie, którzy wspieracie ich w walce o wolność.


Czytaj więcej
Uroczyste obchody 101. rocznicy „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego
środa, 11 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty
Uroczyste obchody 101. rocznicy „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego odbędą się w niedzielę 15 sierpnia 2021 roku w Bielsku Podlaskim.
Program uroczystości:
 • 8:00 – nabożeństwo w intencji Ojczyzny w cerkwi św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim
 • 9:45 – rozpoczęcie uroczystości i msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim
 • 11:00 – składanie wieńców i wiązanek kwiatów: pod Pomnikiem Katyńsko-Smoleńskim; pod Pomnikiem Pamięci Narodowej; na mogile żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej Wojska Polskiego „Narew”
Organizatorami uroczystości są: Starosta Bielski oraz Powiatowy Zespół do spraw Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych.

Noworoczny Bieg Tura
poniedziałek, 9 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Noworoczny Bieg Tura zaprasza całą społeczność szkoły na imprezę biegową głównymi ulicami naszego miasta. "Trójka" jest jednym z patronów tego sportowego wydarzenia. "Noworoczny Bieg Tura miał się odbyć tradycyjnie 1 stycznia, ale ze względu na restrykcje wynikające z pandemii COVID-19 musieliśmy go przełożyć na 28 sierpnia" - powiedział Jerzy Czykwin - koordynator Noworocznego Biegu Tura w Bielsku Podlaskim. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio JARD.


Festiwal Przebudzonych "Tutaka"/ Фестываль Абуджаных "Тutaka"
niedziela, 8 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Margarita Levchuk, Belarusian Opera Singer, fot. Sławomir Niedźwiecki

Lato to czas festiwali. 6 i 7 sierpnia br. na leśnej polanie Boryk koło Gródka odbywał się  Festiwal Przebudzonych "Tutaka"/ Фестываль Абуджаных "Тutaka", spadkobierca Basowiszcza - Festiwalu Młodej Białorusi z 30-letnią historią. Festiwal „Tutaka” odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Udzielony patronat, to spełnienie deklaracji Pana Prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z przedstawicielami mniejszości białoruskiej w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim w dniu 7.06.2021r., podkreśla wagę tego przedsięwzięcia, które jednocząc młodych ludzi wokół idei Białorusi demokratycznej i suwerennej, służy także umacnianiu przyjaźni Polaków i Białorusinów.

Festiwal odbył się dzięki energii i zaangażowania Pawła Stankiewicza z Fundacji „Tutaka”.


Czytaj więcej
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r.
wtorek, 3 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.


Czytaj więcej
Lista osób przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim na dzień 2 sierpnia 2021
niedziela, 1 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Lista osób przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim na dzień 2 sierpnia 2021

Szanowni kandydaci!

Informujemy, iż nadal istnieje możliwość podjęcia nauki w II Liceum Ogólnokształcącym z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Osoby zainteresowane powinny w sekretariacie II LO z BJN złożyć oryginały dokumentów rekrutacyjnych.

 


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >