Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2020/2021

Kiermasz podręczników 2021. Przynieś! Sprzedaj! Kup!
niedziela, 29 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

03.09.2021r. (piątek) w godz. 8.00 - 12.00 na górnym korytarzu zorganizowany zostanie w naszej szkole kiermasz używanych podręczników.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 1.09.2021
sobota, 28 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Jesteście gotowi na powrót do szkoły? My nie możemy się doczekać. Bardzo Was wszystkich pozdrawiamy i czekamy na pierwszy dzwonek, żeby znowu się zobaczyć. Nastawiamy się na naukę stacjonarną :-)

Zapraszamy 1.09.2021r. (środa) na godz. 9.00

Klasy pierwsze: Ia, I bc – sala gimnastyczna

 • II a – s. 2
 • II bc – s. 11
 • III ab  - s. 7
 • III bc – s. 4
 • II AC – s. 5
 • II BD – s. 16

Rozpoczęcie roku szkolnego w reżimie sanitarnym.


Kalendarz roku szkolnego 2021/2022
wtorek, 24 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Kalendarz szkolny 2021/2022 - dni wolne od nauki

 • 14.10 (czwartek) - Dzień Nauczyciela
 • 1.11 (poniedziałek) - Wszystkich Świętych
 • 11.11 (czwartek) – Dzień Niepodległości
 • 23 - 31.12 - Przerwa świąteczna
 • 6.01 (czwartek) - Święto Trzech Króli
 • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
 • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
 • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
 • 14 - 27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
 • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
 • 1 - 3.05 - Majówka
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 16.06 - Boże Ciało
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Walka o marzenia
poniedziałek, 23 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

"Jestem gotowy na Mistrzostwa Polski" - Daniel Jakimiuk

Naszą szkołę opuściło wielu absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Z przyjemnością śledzimy ich losy. Dziś przedstawiamy Daniela Jakimiuka - sportowca, trenera Natural EPO Team, triatlonistę, zawodnika PROFESJONALNEJ DRUŻYNY TRAITHLONOWEJ Natural EPO #DASHRADE Racing Team. O tym jak Daniel doszedł do miejsca, w którym jest możemy przeczytać na jego blogu. Polecamy.

Link do bloga


„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi...
niedziela, 22 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Certyfikat kursu Big Data, który można uzyskać w naszej szkole. W branży IT nie ma chyba obecnie bardziej gorącego terminu niż Big Data. Analiza zbiorów danych jest dzisiaj kluczowa podczas rozwijania produktów cyfrowych. Użytkownicy Internetu, aplikacji i telefonów komórkowych, dostarczają tysiące informacji o swoich zachowaniach, które można odpowiednio grupować i wykorzystywać.

„Pracuj kiedy reszta śpi, ucz się kiedy reszta się bawi i działaj kiedy reszta marzy”.

Żeby coś osiągnąć warto być systematycznym i pracować więcej od innych. Taką zasadę zastosowali niektórzy uczniowie klasy I a, II c i III A, którzy podczas tegorocznych wakacji połączyli wypoczynek z uczestnictwem w atrakcyjnych kursach zawodowych, przydatnych na rynku pracy IT. Kursy prowadzone są w ramach jedynej w regionie Lokalnej Akademii Cisco, która funkcjonuje w naszej szkole od 8 lat.


Czytaj więcej
ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ! Wystawa w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku
czwartek, 19 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

ŻYWIE BIEŁARUŚ! Wystawa w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, fot. Sławomir Niedźwiecki

18 sierpnia 2021r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się wernisaż wystawy  ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ! To był prawdziwy wieczór solidarności z Białorusią w ECS. Po raz pierwszy wystąpili publicznie główni organizatorzy wieców w Białorusi, zmuszeni do opuszczenia ojczyzny, zaprezentowała się też społeczność białoruska w Gdańsku.
– W imię solidarności spotkano się w pierwszą rocznicę sfałszowanych przez reżim Aleksandra Łukaszenki wyborów prezydenckich w Białorusi i największych we współczesnej historii tego państwa wieców w obronie demokracji. Minął rok, a pokojowa walka o wolność i suwerenność na Białorusi wciąż trwa! – zachęca Patrycja Medowska, zastępczyni dyrektora ECS ds. kultury obywatelskiej. – Bądźmy razem – Białorusinki i Białorusini, którzy musieliście uciekać z ojczyzny i w Gdańsku rozpoczęliście nowe życie, oraz gdańszczanki i gdańszczanie, którzy wspieracie ich w walce o wolność.


Czytaj więcej
Uroczyste obchody 101. rocznicy „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego
środa, 11 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty
Uroczyste obchody 101. rocznicy „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego odbędą się w niedzielę 15 sierpnia 2021 roku w Bielsku Podlaskim.
Program uroczystości:
 • 8:00 – nabożeństwo w intencji Ojczyzny w cerkwi św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim
 • 9:45 – rozpoczęcie uroczystości i msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim
 • 11:00 – składanie wieńców i wiązanek kwiatów: pod Pomnikiem Katyńsko-Smoleńskim; pod Pomnikiem Pamięci Narodowej; na mogile żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej Wojska Polskiego „Narew”
Organizatorami uroczystości są: Starosta Bielski oraz Powiatowy Zespół do spraw Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych.

Noworoczny Bieg Tura
poniedziałek, 9 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Noworoczny Bieg Tura zaprasza całą społeczność szkoły na imprezę biegową głównymi ulicami naszego miasta. "Trójka" jest jednym z patronów tego sportowego wydarzenia. "Noworoczny Bieg Tura miał się odbyć tradycyjnie 1 stycznia, ale ze względu na restrykcje wynikające z pandemii COVID-19 musieliśmy go przełożyć na 28 sierpnia" - powiedział Jerzy Czykwin - koordynator Noworocznego Biegu Tura w Bielsku Podlaskim. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio JARD.


Festiwal Przebudzonych "Tutaka"/ Фестываль Абуджаных "Тutaka"
niedziela, 8 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Margarita Levchuk, Belarusian Opera Singer, fot. Sławomir Niedźwiecki

Lato to czas festiwali. 6 i 7 sierpnia br. na leśnej polanie Boryk koło Gródka odbywał się  Festiwal Przebudzonych "Tutaka"/ Фестываль Абуджаных "Тutaka", spadkobierca Basowiszcza - Festiwalu Młodej Białorusi z 30-letnią historią. Festiwal „Tutaka” odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Udzielony patronat, to spełnienie deklaracji Pana Prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z przedstawicielami mniejszości białoruskiej w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim w dniu 7.06.2021r., podkreśla wagę tego przedsięwzięcia, które jednocząc młodych ludzi wokół idei Białorusi demokratycznej i suwerennej, służy także umacnianiu przyjaźni Polaków i Białorusinów.

Festiwal odbył się dzięki energii i zaangażowania Pawła Stankiewicza z Fundacji „Tutaka”.


Czytaj więcej
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r.
wtorek, 3 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.


Czytaj więcej
Lista osób przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim na dzień 2 sierpnia 2021
niedziela, 1 sierpnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Lista osób przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim na dzień 2 sierpnia 2021

Szanowni kandydaci!

Informujemy, iż nadal istnieje możliwość podjęcia nauki w II Liceum Ogólnokształcącym z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Osoby zainteresowane powinny w sekretariacie II LO z BJN złożyć oryginały dokumentów rekrutacyjnych.

 


Festiwal Przebudzonych "Tutaka"
sobota, 31 lipca 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

LINE UP! LINE UP! LINE UP! Wiemy już prawie wszystko! A napewno wiemy kto w piątek i sobotę zagra dla Was na scenie. Występy muzyków nie jedyną atrakcją festiwalu, szykujemy dla Was festiwalowe studio telewizyjne, w którym porozmawiamy z naszymi gośćmi na różne zagadnienia białoruskiego świata. Będą też spotkania autorskie, wykład o podlaskich ziołach, białoruski horoskop. Dla najmłodszych przygotowaliśmy też różne zajęcia: malowanie własnych koszulek, białoruska wycinanka, lalki z papieru czy nawet warsztaty tańca! O tym wszystkim ze szczegółami będziemy informować już wkrótce. A teraz… LINE UP!


Czytaj więcej
Półmetek wakacyjnego wypoczynku
sobota, 31 lipca 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Kwiaty lata, fot. Sławomir Niedźwiecki

Mamy półmetek wakacji, jak ten czas szybko leci! Dobiega końca rekrutacja do naszego liceum.
W poniedziałek, 2 sierpnia opublikujemy listę przyjętych. Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.
Póki, co życzymy miłych wakacyjnych wędrówek, udanych koncrtów, kąpieli, zwiedzania, leniuchowania, etc.


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Festiwal Przebudzonych "Tutaka" Patronatem Honorowym
czwartek, 22 lipca 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Jest to ważne, gdyż udzielony patronat, to spełnienie deklaracji Pana Prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z przedstawicielami mniejszości białoruskiej w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim w dniu 7.06.2021r., podkreśla wagę tego przedsięwzięcia, które jednocząc młodych ludzi wokół idei Białorusi demokratycznej i suwerennej, służy także umacnianiu przyjaźni Polaków i Białorusinów.

Jest to sukces całego środowiska polskich Białorusinów, gdyż pod listem wsparcia podpisali się wszyscy przedstawiciele organizacji białoruskich obecni na spotkaniu z Prezydentem.


Czytaj więcej
Lista osób przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim na dzień 22 Lipca 2021
środa, 21 lipca 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Lista osób przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim na dzień 22 Lipca 2021

Szanowni Kandydaci!

Prosimy o potwierdzenie poprzez złożenie oryginału dokumentów, woli przyjęcia do II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza,  do 30 lipca 2021r. do godz. 15:00.

Lista kandydatów przyjętych zostanie ogłoszona w dniu 2 sierpnia 2021r.


Adam Zabrocki uczestniczył w Seminarium filmowym profesora Krzysztofa Zanussiego
poniedziałek, 19 lipca 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 25-27 czerwca 2021 roku uczeń klasy IIC Adam Zabrocki uczestniczył w Seminarium filmowym profesora Krzysztofa Zanussiego, organizowanym przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. To autorska mieszanka warsztatów i kilkudniowego spotkania z reżyserem światowej sławy.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >