List Podlaskiego Kuratora Oświaty z okazji nowego roku szkolnego 2011/2012 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

List Podlaskiego Kuratora Oświaty z okazji nowego roku szkolnego 2011/2012
czwartek, 1 września 2011 roku
Kategoria: Uroczystości

Przed nami kolejny rok nauki i pracy. To również kolejny rok wdrażania reformy edukacyjnej. Dotychczasowe zmiany, choć poddawane krytycznemu osądowi, zmierzają do założonego celu, czyli przeobrażenia polskich szkół w nowoczesne placówki, przyjazne uczniom i rozwijające ich umiejętności oraz zainteresowania. A mijający rok szkolny pokazał, że w naszych uczniach drzemie ogromny potencjał w postaci przeróżnych talentów, które odpowiednio stymulowane wspaniale się rozwijają. Ubiegły rok, ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów, zainspirował szkoły i placówki - również z naszego województwa - do pracy nad rozbudzaniem w uczniach ciekawości poznawania świata, ambicji naukowych, sportowych i artystycznych. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę działalność, bo dzięki niej nasi uczniowie rozwijają się, umacniają w poczuciu własnej wartości i są lepiej przygotowani do podjęcia wyzwań przyszłości.

Bieżący rok szkolny, ogłoszony Rokiem Szkoły z Pasją będzie wzmocnieniem tych działań, które mają zachęcić jak największą liczbę uczestników do aktywnego angażowania się w tworzenie bogatej oferty edukacyjnej.

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego z nadzieją i optymizmem myślimy o tym, co przed nami. Wszystkim Uczniom życzę, aby każdy kolejny dzień nauki dostarczał tylko pozytywnych emocji, a osiągane przez Was wyniki w nauce, sporcie i innych dziedzinach przynosiły satysfakcję i poczucie samorealizacji.

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
dzięki Państwa pracy nasze szkoły mogą sprawnie funkcjonować, a uczniowie zdobywać nowe umiejętności i osiągać sukcesy. Dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie, proszę o nie w tym rozpoczynającym się roku szkolnym. Proszę również przyjąć życzenia wielu sukcesów pedagogicznych i pomyślnej realizacji planów zawodowych.

Szanowni Rodzice i Przedstawiciele Władz Samorządowych
dziękuję Państwu za zainteresowanie, jakie okazujecie naszym szkołom. Państwa wsparcie ma ogromne znaczenie dla właściwego przebiegu całego procesu edukacyjnego. Dziękując za współpracę wyrażam nadzieję, że z równym powodzeniem będzie ona kontynuowana w rozpoczynającym się roku szkolnym.
Wszystkim nam życzę dobrego i spokojnego Roku Szkolnego 2011/2012.

Jerzy Kiszkiel
/-/