Topiło 2011 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Topiło 2011
sobota, 17 września 2011 roku
Kategoria: Wycieczki

16 września 2011 odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami do Topiła - cichego, sielskiego, malowniczo położonego zakątka Puszczy Białowieskiej.

Topiło jest ostatnią stacją na trasie kolejki wąskotorowej jeżdżącej turystycznie z Hajnówki i gdyby nie możliwość dotarcia tutaj kolejką, zostałoby prawdopodobnie miejscem znanym tylko wtajemniczonym. Przystanek kolejki położony jest nad brzegiem malowniczych stawów, które są atrakcją dla miłośników puszczańskiej scenerii i amatorów wędkowania. To właśnie tutaj od kilku lat przyjeżdżają uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, aby zmierzyć się w wielu konkurencjach, doładować akumulatory, zapomnieć o nauce, codziennych obowiązkach, a przede wszystkim lepiej się poznać. „Topiło” to wyjątkowa impreza. Pierwsza, która należy do obowiązkowego rozkładu jazdy w naszej szkole. Bez aktywnego udziału w tej imprezie  i kolejnych wydarzeniach trudno będzie zrozumieć specyfikę, klimat i niepowtarzalny charakter naszej szkoły.

Tym razem współzawodnictwo wygrała klasa IB (nagrodą jest dzień bez pytania), ale tak naprawdę wygrali wszyscy, ponieważ jako uczniowie II LO dalej mogą współpracować i rywalizować wśród najlepszych i z najlepszymi, uczyć się od swoich starszych kolegów, nauczycieli oraz rozwijać swoje pasje i talenty.

Organizatorem imprezy była Pani mgr Maria Nikołajuk – pedagog szkolny.

Sławomir Niedźwiecki

Fotorelacja: