Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Mateusz Ostaszewicz został laureatem szczebla centralnego VII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
sobota, 25 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W VII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, która w tym roku odbywała się pod hasłem "Służby specjalne w Polsce" laureatem szczebla centralnego został uczeń klasy llb Mateusz Ostaszewicz. W zawodach centralnych brał również udział uczeń klasy lllc Jakub Kurianowicz. Uczniów przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!


Ośmioklasisto!!! II LO z BJN zaprasza :-) Zostań naszym uczniem :-)
wtorek, 21 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Jedyne takie liceum !
sobota, 11 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego
czwartek, 23 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

22 marca w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów artystycznych Marszałka Województwa Podlaskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Tatiana Ciesnowska, Eliasz Fionik, Wiktoria Gać i Małgorzata Kubaj. Gratulujemy!!!


Warsztaty Uniwersytetu w Białymstoku
czwartek, 23 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

23 marca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Uniwersytetu w Białymstoku. Tematyka warsztatów była bardzo interesująca: "Fizyka gier komputerowych i robotów", "Dlaczego warto studiować filologię angielska?", "Interaktywne łamigłówki logiczne", "Jak styl zarządzania może wpłynąć na pracę w grupie?"


Дзень Волі 2023
wtorek, 21 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Беларуская нацыянальная меншасць у Польшчы і Беларуская дыяспара ў Беластоку арганізуюць святкаванне 105-х угодкаў Акту 25 Сакавіка 1918 г.!
У праграме: ушанаванне памяці Макара Краўцова - аўтара гімну БНР «Мы выйдзем шчыльнымі радамі», святочная акцыя на Рынку Касцюшкі перад помнікам Пілсудскаму, святочны канцэрт з нагоды Дня Волі ды шмат іншага.
Далучайцеся да святкавання 

Eliminacje centralne XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospoli
czwartek, 16 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

16 marca odbyła się pierwsza część eliminacji centralnych XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej. Wzięła w niej udział uczennica naszej szkoły Aleksandra Proniewicka /klasa IIIa/. Eliminacje polegały na napisaniu pracy na jeden z pięciu podanych tematów. Aleksandra wybrała temat "Rola Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego w odrodzeniu i utrwalaniu Korony Królestwa Polskiego". Stawką Olimpiady jest uzyskanie zwolnienia z matury z historii, co jednocześnie jest przepustką na wiele kierunków studiów. Mamy nadzieję, że 8 stron pracy /w ciągu 180 minut/ zyska pozytywne oceny Jury. Opiekun Włodzimierz Wawulski.


IX edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii"
środa, 15 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 15 marca w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się IX edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii". Uczniów przywitał członek zarządu województwa podlaskiego pan Marek Malinowski. Po sprawdzeniu testów, badających szczegółową wiedzę z zakresu historii najnowszej Polski, Jury przedstawiło wyniki. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły, /klasa IIIc/ Jakub Kurianowicz! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski. Serdecznie gratulujemy. Jakub wraz z dwoma innymi uczniami będzie reprezentował Podlasie na finale ogólnopolskim w Gdyni.  Na ostatecznych zwycięzców czekają indeksy na stacjonarne uczelnie wyższe, roczne stypendia naukowe oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI, 14 MARCA
poniedziałek, 13 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki (International Day of Mathematics-IDM). Pierwsze obchody odbyły się w 2020 roku.

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Od 1988 roku jest to oficjalne święto w San Francisco, uznane zostało  (niewiążącą) uchwałą Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.


Wyniki Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej
poniedziałek, 13 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Miło nam poinformować, że Laureatami Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej zostali: Mateusz Ostaszewicz, Patrycja Fiedoruk oraz Aleksandra Wołosiuk. Finaliści to: Maria Artemiuk, Ksenia Kuczyńska, Bartłomiej Tomczuk. W Olimpiadzie brali również udział: Maria Kordiukiewicz, Arseniusz Ostapkowicz, Bartosz Dąbrowski, Maciej Witkiewicz, Jakub Oniszczuk.

Opiekunowie: Ewa Ostapkowicz, ks. Paweł Zabrocki. Serdecznie gratulujemy!


Centralne eliminacje LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
niedziela, 12 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Aniela Wojciechowska (klasa II C), zakwalifikowała się do centralnych eliminacji LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Serdecznie gratulujemy Anieli i jej nauczycielce p. Alicji Kobus

Życzymy powodzenia w ostatnim etapie Olimpiady!

Na pierwszym planie Aniela w otoczeniu koleżanek i książek :-)


Dzień Kobiet 2023
wtorek, 7 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

 Drogie Panie.

W Dniu Kobiet życzymy wszystkim Paniom słońca, uśmiechniętych ludzi wokół, abyście odnalazły w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich Wam osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość.

Aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet życzymy Wam wspaniałe, niepowtarzalne Panie!

Męska część II LOzBJN


Czytaj więcej
Galaktyka kobiet XI: spotkanie z ekspertkami - 8.03, godz. 17.00
wtorek, 7 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

8 marca godz. 17.00

Jakie są możliwości rozwoju kariery w sektorze kosmicznym? Czym jest budowanie marki osobistej? Które umiejętności warto rozwijać, by zarządzać projektami kosmicznymi? Co to znaczy prowadzić duży, międzynarodowy program kosmiczny?

Na te i inne pytania odpowiedzą trzy niezwykłe badaczki, które 8 marca o godzinie 17.00 wspólnie z Wami stworzą Galaktykę kobiet. Będą mówić o pasjach, wytrwałości w dążeniu do celu, wyborze drogi życiowej oraz sukcesach (a czasem porażkach) odnoszonych podczas pracy w zawodach, które według stereotypowego myślenia pozostają domeną mężczyzn. Posłuchaj ekspertek i porozmawiaj z nimi podczas wydarzenia.

Spotkanie z ekspertkami na żywo można oglądać na:

You Tubehttps://www.youtube.com/watch?v=b2s3MZXga-I

Facebook: Galaktyka kobiet – transmisja https://www.facebook.com/events/734038974947463


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >