Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Uczniowie z Orli z wizytą w naszej szkole
piątek, 3 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Grupa ambitnych uczniów ze Szkoły Podstawowej z dodatkową nauką języka białoruskiego w Orli, w czasie ferii zimowych znalazła czas, aby odwiedzić naszą szkołę. Być może niektórzy z nich zechcą podjąć naukę w naszym liceum. W każdym razie serdecznie zapraszamy.


Czytaj więcej
Nowa hala sportowa
środa, 1 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Po feriach uczniowie II LO z BJN będą ćwiczyć w nowej hali sportowej. Fot. Sławomir Niedźwiecki

24 stycznia podczas noworocznego spotkania władz starostwa powiatowego z przedstawicielami samorządów, instytucji oraz firm działających na terenie powiatu została otwarta nowa hala sportowa w naszym liceum.


Czytaj więcej
Już 7 lutego Gala Dnia Bezpiecznego Internetu!
czwartek, 26 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Już 7 lutego Gala Dnia Bezpiecznego Internetu! Zapraszamy nauczycieli i inne osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą do warszawskiego Teatr Palladium oraz przed ekrany – wydarzenie będzie transmitowane na żywo (z tłumaczeniem PJM). Przed nami sześć ciekawych wystąpień dotyczących bezpiecznego i konstruktywnego korzystania z sieci.  Galę zwieńczy koncert Agi Zaryan!


Czytaj więcej
ABC Cyberbezpieczeństwa
czwartek, 26 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Spotkanie noworoczne starosty bielskiego i otwarcie nowej sali sportowej w II LOzBJN
wtorek, 24 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Dyrektor II LOzBJN Andrzej Stepaniuk wraz z zespołem „Spadczyna”. Fot. Sławomir Niedźwiecki

24 stycznia w naszej szkole odbyło się noworoczne spotkanie władz starostwa powiatowego z przedstawicielami samorządów, instytucji oraz firm działających na terenie powiatu.


Czytaj więcej
Studniówka 2023 w II LO z BJN
niedziela, 22 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Studniówka w II LO z BJN. Fot. Piotr Jarmocik

Studniówka jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem podczas pobytu w szkole średniej. Po raz drugi w historii szkoły Studniówkę zorganizowano poza szkołą. Bal odbył się w Sali Bankietowej Maestro w Orli, a wspomnienia z tego wspaniałego wydarzenia zostaną na całe życie.

Więcej zdjęć na szkolnym FB


Czytaj więcej
21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka
sobota, 21 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Mural z Babcią i Dziadkiem w Narewce. Autor muralu Zbigniew Budzyński. Fot. Sławomir Niedźwiecki

Dwa wyjątkowe dni w roku – 21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji pamiętajmy, aby złożyć życzenia naszym ukochanym dziadkom i podziękować im za obecność w naszym życiu. Niech nam żyją babcie i dziadkowie!


Jak odróżnić przeziębienie od grypy?
czwartek, 19 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


WARSZTATY MŁODEGO LIDERA
wtorek, 17 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

16.01.2023 w naszym liceum odbyły się WARSZTATY MŁODEGO LIDERA ... w trakcie których omówiliśmy  funkcje lidera w grupie, zasady owocnej współpracy, nasze mocne i słabe strony wynikające z temperamentu, omówiliśmy szereg procesów które zachodzą w grupie i to w jaki sposób wpływają na nas jako na  liderów a wszystko to poprzez zabawę, rozmowę i warsztatowe podejście ...Naszym trenerem była psycholog psychoterapeuta   trener biznesu Justyna Kotowicz -Wiercińska NOVE Centrum Rozwoju i pedagog Alina Korszak


Czytaj więcej
Добры вечар, шчодры вечар
niedziela, 15 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Fot. Piotr Jarmocik

«Добры вечар, шчодры вечар — добрым людзям на здароўе». 13 stycznia br. w naszej szkole odbył się tradycyjny koncert kolęd.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 >