Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Lista osób przyjętych do II LO z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim
środa, 10 lipca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty
Lista osób przyjętych do II LO z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim będzie dostępna w dniu 16.07.2024r. o godz. 10.00. Zapraszamy do szkoły w celu zapoznania się listą osób przyjętych. Przypominamy, że do 19 lipca 2024 roku do godz. 15.00 należy potwierdzić wolę podjęcia nauki w II LO z BJN im. Br. Taraszkiewicza poprzez złożenie oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu o ile nie zostały one złożone już wcześniej. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi 22 lipca 2024 roku o godz. 10.00. Lista będzie dostępna w Liceum ul. M. Kopernika 4.
Gratulacje dla Maturzystek i Maturzystów II LO z BJN
wtorek, 9 lipca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

We wtorek, 9 lipca br., maturzyści poznali wyniki egzaminu maturalnego 2024. Na początek mogli sprawdzić wyniki w systemie elektronicznym, a potem odebrać świadectwo w szkole. Absolwenci II LO z BJN nie kryli zadowolenia z wyników, które będą ważne przy rekrutacji na studia wyższe. W  naszym liceum tegoroczny wynik to 98 % (przy 44 zdających). Średnia wojewódzka 87,2%, krajowa 88,6%

Gratulacje dla Maturzystek i Maturzystów! Przed Wami całe życie jakąkolwiek drogę wybierzecie! To, co dziś ważne i piękne, to możliwość uczenia się i wyboru swojej drogi przez całe życie.


Odbiór świadectw dojrzałości OKE - 9 lipca 2024, godz. 10.00 - 12.00
środa, 3 lipca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości OKE w dniu 9 lipca 2024 roku (wtorek), godz. 10.00 - 12.00  (kl. IV a sala 8, kl. IV bc sala  11).


Wykaz podręczników w roku szkolnym 2024/2025 do klasy drugiej, trzeciej i czwartej
wtorek, 25 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Podręczniki klasa druga

Podręczniki klasa trzecia

Podręczniki klasa czwarta

 

Uwaga! W pierwszym tygodniu września odbędzie się kiermasz książek.


Wykaz podręczników w roku szkolnym 2024/2025 do klasy pierwszej
środa, 19 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Wykaz podręczników w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim w roku szkolnym 2024/2025 do klasy pierwszej po szkole podstawowej

  • Klasa A rozszerzona biologia, matematyka i j. angielski
  • Klasa B rozszerzony  język polski, historia i j. angielski

Wykaz podręczników w roku szkolnym 2024/2025 do klasy pierwszej [Link do pobrania ]


Zlot OSEhero 2023_2024
piątek, 28 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 27-28.06 br. w Warszawie, odbył się Zlot OSEhero - spotkanie nauczycieli, którzy aktywnie promują wiedzę o bezpieczeństwie w internecie wśród uczniów, rodziców i innych pedagogów!


Czytaj więcej
Projekt OSEhero
poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

17 października 2023 w poście:  https://lozbjn.edu.pl/index.php?news=2528 pisałem o przyjęciu naszej szkoły na pokład OSEhero edycja 2023/2024. 21 czerwca br. dobiegła końca kolejna edycja tego projektu. Certyfikat jest potwierdzeniem spełnienia wszystkich wymogów i uzyskania tytułu OSEhero.


Czytaj więcej
Okrągły Stół Uczniowski
niedziela, 23 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

22 czerwca br. przedstawiciele naszej szkoły brali udział w pierwszym Okrągłym Stole Uczniowski, który odbył się w Białymstoku. Uczniowie mogli w swobodnej rozmowie z Ministrą Barbara Nowacka przedstawić wizję nowoczesnej szkoły.

Dialog z młodzieżą jest ważny dla ministerstwa edukacji: chcę, żebyście czuli się w szkole bezpieczni, wysłuchani i dobrze nauczeni - mówiła w sobotę w Białymstoku, rozpoczynając okrągły stół uczniowski ministra Barbara Nowacka. Dodała, że to pilotaż, i jeśli się sprawdzi, po wakacjach będzie organizowany w innych miastach.


Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
piątek, 21 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Po miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas na upragniony wypoczynek - Fot. Piotr Jarmocik

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się hymnem i przemówieniem dyrektora szkoły Włodzimierza Wawulskiego. Pan Dyrektor Wawulski rozpoczął wystąpienie od powitania zebranych uczniów i nauczycieli, którym podziękował za pracę w mijającym roku szkolnym.  Następnie Włodzimierz Wawulski poinformował zebranych, że Pan Dyrektor Andrzej Stepaniuk, po 20 latach pracy w Liceum postanowił przejść na emeryturę. Pan Wawulski podkreślił, że Dyrektor Stapaniuk "pierwszy do szkoły przychodził i ostatni wychodził". Młodzież i nauczyciele nagrodzili dyr. Stepaniuka gromkimi i długimi brawami.


Czytaj więcej
Wiązanka białoruska
czwartek, 20 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Życzymy wszystkim udanych wakacji, m.in. z muzyką białoruską na żywo.


"Młodzi mocą demokracji i lokalnych akcji"
czwartek, 20 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

 

Grupa inicjatywna utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta oraz Urząd Miasta Bielsk Podlaski zapraszają uczniów oraz całą wspólnotę szkół ponadpodstawowych do udziału w wydarzeniu pn. "Młodzi mocą demokracji i lokalnych akcji". Wydarzenie to ma na celu promocję wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Bielsk Podlaski.

 


Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczni w sieci”
środa, 19 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Obraz przedstawia postępy uczniów biorących udział w projekcie.

W roku szkolnym 2023/2024 nasi uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczni w sieci”. W projekcie brało udział 182 uczniów z klas I, II, III. 


Czytaj więcej
Wycieczka klas pierwszych 10 – 12 czerwca 2024
wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

W piękny poniedziałkowy poranek klasy pierwsze udały się na 3-dniowy wyjazd. Pierwszego dnia udaliśmy się do hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu Auschwitz-Birkenau w celu zwiedzenia miejsca ogromnie ważnego dla historii naszego kraju. 


Czytaj więcej
80 lat II LO z BJN w starej i nowej fotografii
poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi… 25 marca 2024 roku zapisał się w historii II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jako jeden z najważniejszych dni. Szkoła świętowała swój jubileusz 80-lecia. II LO z BJN to wyjątkowa szkoła w powiecie bielskim i regionie. Zapraszamy do oglądania zdjęć i podróży w czasie oraz na IX Zjazd Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania, który odbędzie się 13-14 września 2024.


"Szkolna Olimpiada Sportowa"
środa, 12 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Nasza szkoła brała udział w konkursie "Szkolna Olimpiada Sportowa", który był organizowany przez Fundację "Pomaganie krzepi". Znaleźliśmy się w gronie zwycięzców - zajęliśmy 2 miejsce!

Występ zespołu „RUCZNICZOK” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim
środa, 12 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Występ zespołu „RUCZNICZOK” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, przed Komisją Mniejszości Narodowych i Etnicznych w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim w dniu 10.06.2024r. W spotkaniu wzięli udział posłowie, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, uczniowie, rodzice uczniów, dyrektorzy szkół i nauczyciele.

„Zespół RUCZNICZOK” w Bielsku Podlaskim prowadzony jest przez Joannę Chilkiewicz


Nasza "Spadczyna"
wtorek, 11 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Nasza "Spadczyna" po występnie przed przed Komisją Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Fot. Piotr Jarmocik


Występ zespołu „Spadczyna” przed Komisją Mniejszości Narodowych i Etnicznych
poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Występ zespołu „Spadczyna” przed Komisją Mniejszości Narodowych i Etnicznych w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim w dniu 10.06.2024r. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, posłowie, uczniowie, rodzice uczniów, dyrektorzy szkół i nauczyciele.


Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych z wizytą w naszym Liceum
poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Wanda Nowicka (w środku) - Przewodnicząca Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członkowie komisji, przedstawiciele Wojewody Podlaskiego, władze samorządowe, dyrektorzy szkół uczniowie i nauczyciele. Fot. Sławomir Niedźwiecki

10 czerwca br. gościliśmy w naszej szkole Komisję Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Jest to stała komisja sejmowa zajmująca się sprawami związanymi z utrzymaniem dziedzictwa kulturowego mniejszości narodowych, etnicznych i językowych oraz ochrony ich praw. Celem wyjazdowego spotkania komisji było zapoznanie się z sytuacją i problemami mniejszości białoruskiej.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, uczniowie, rodzice uczniów, dyrektorzy szkół i nauczyciele.


Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 21 czerwca 2024r.

  • godz. 9.00 – kl. II i III
  • godz. 10.00 – kl. I

<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >