Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Studniówka 2022 w II LO z BJN
poniedziałek, 24 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Studniówka jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem podczas pobytu w szkole średniej. Tegoroczni maturzyści, mogą mówić o niebywałym szczęściu. Rok temu ze względu na pandemię Studniówka nie odbyła się. W tym roku do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy impreza dojdzie do skutku. Mogło wydarzyć się wszystko - ktoś  mógł zachorować na COVID-19 i pociągnąć resztę na kwarantannę, rząd mógł wprowadzić obostrzenia, uniemożliwiające zorganizowanie imprezy. Na szczęście nic takiego nie wydarzyło się, wszyscy odetchnęli z ulgą, impreza odbyła się. Po raz pierwszy w historii szkoły Studniówkę zorganizowano poza szkołą. Bal odbył się w Czterech Porach Roku, a wspomnienia z tego wspaniałego wydarzenia zostaną na całe życie.


Czytaj więcej
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego
wtorek, 18 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Terminarz udostępniania prac uczestników Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego do wglądu:

  • 19.01.2022 r. (środa)        godz. 13:30 – 14:30
  • 20.01.2022 r. (czwartek)   godz. 10:00 – 11:00
  • 21.01.2022 r. (piątek)       godz. 13:30 – 14:30

II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim (sekretariat)

Wyniki uzyskane przez uczestników stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego


Cтарый Новый Год - 13.01.2022
czwartek, 13 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

 

Вот вам строчки из страдечских деревенских колядок:

Щідри вечір, добры вечір.
Добрым людям на здоровье.

Гугугу дайте то шо на ругу.
Кішкі, кубаскі, ложечку кашкі.

Сеем-сеем, посеваем,
с Новым Годом поздравляем!
Калядую калядую, каўбасу чую!

RANKING SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2022
środa, 12 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W Podrankingu Szkół Olimpijskich 2022 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 19. miejscu w Polsce [link]


Brązowa Szkoła 2022
środa, 12 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2022”, www.perspektywy.pl

Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesu w Rankingu. Wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.


Wyniki rankingu "Perspektyw" za rok 2022
środa, 12 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

12 stycznia 2022 r., miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2022 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła zdobyła "Brązową Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Liceum Ogólnokształcących Perspektywy 2022. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

16. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Szkół Olimpijskich 2022 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 19. miejscu w Polsce.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!


На Каляды
wtorek, 4 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Жадаем Вам спакойных ды радасных святаў. Правядзіце іх у сямейнай грамадзе, дзяліўшыся са сваімі блізкімі самымі лепшымі ды светлымі думкамі. У Новым 2022 годзе жадаем Вам усякай удачы, моцнага здароўя i дабрабыту ў вашых сем’ях!


"Пад ялінкай"
czwartek, 30 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Традыцыйна да Калядаў Зміцер Вайцюшкевіч выпусціў новую песню і кліп на яе. Твор называецца "Пад ялінкай", а напісаны ён, таксама традыцыйна для калядных твораў Вайцюшкевіча, на верш Уладзіміра Някляева. Анімацыю для кліпа намаляваў Андрусь Такінданг.

"Прысядзьце, сагрэйце адно аднога абдымкамі ды падумайце пра тое светлае, што абавязкова адбывалася з вамі. І няхай калядная знічка прынясе здзяйсненне жаданняў!" — напісана ў анатацыі да відэа.


Adam Zabrocki uczestniczył w XXV Spotkaniach Humanistycznych w Krakowie
poniedziałek, 20 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Adam wraz z dyrekcją Starego Teatru w Krakowie

W dniach 10-17 listopada 2021 roku uczeń klasy IIIC Adam Zabrocki uczestniczył w XXV Spotkaniach Humanistycznych w Krakowie, organizowanych przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Oto relacja Adama z wyjazdu:


Czytaj więcej
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
niedziela, 19 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości, dobra i pięknych wzruszeń życzy Wszystkim Samorząd Uczniowski


Święta Bożego Narodzenia - magiczny czas bycia razem
piątek, 17 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Fot. Mykyta Kumeiko

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magiczna pora, kiedy wszystko może się zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. To czas dzielenia się chlebem, symbolem jedności, miłości, przyjaźni, dostatku i długowieczności.

17 grudnia cała nasza szkolna rodzina zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Były życzenia, opłatek, prosfora i wspólne śpiewanie kolęd. Był czas bycia razem, którego tak bardzo brakowało nam w ostatnich miesiącach.


Czytaj więcej
Zorka nad Bielskiem ;-)
czwartek, 16 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości


3 miejsce w powiecie w siatkówce dziewcząt i chłopców
środa, 15 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

3 miejsce w powiecie w siatkówce dziewcząt i chłopców.  Najlepszą zawodniczką została Tatiana Maksimiuk. Najskuteczniejszym zawodnikiem zawodów został Maciej Walerian. Gratulujemy.


Mikołajki połączone z kiermaszem ciast dla Dawida
wtorek, 7 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Dn.6 grudnia 2021r. odbyły się w naszej szkole Mikołajki połączone z kiermaszem ciast dla Dawida, ucznia ZS NR 4 w Bielsku Podlaskim. Zebrana kwotę 900 zł przekazaliśmy na ręce Pani w-ce dyrektor szkoły. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.


Nauka zdalna we wszystkich szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia
wtorek, 7 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


<1 2 3 4 5 >