Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2011/2012

"Bolesław Prus - W Setną Rocznicę Śmierci Pisarza"
wtorek, 22 maja 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Osiągnięcia

 

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Anna Sielewonowicz z kl. II B uzyskała tytuł Finalisty w  Konkursie historyczno-literackim dla uczniów szkół średnich "Bolesław Prus - W Setną Rocznicę Śmierci Pisarza". Konkurs odbywał się w dniach 18-19 maja 2012 r. w Warszawie. Gratulujemy! 


Konkurs "Poznaj Białoruś"
wtorek, 22 maja 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Osiągnięcia

17 maja 2012 w siedzibie Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego odbyło się podsumowanie IV etapu konkursu „Poznaj Białoruś”, którego organizatorem było Centrum Kultury Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej. Nasi uczniowie zajęli I miejsca w dwóch kategoriach: Natalia Mikołajuk z kl. Ib za utwór literacki – wspomnienie, a Oskar Ciulkiewicz z kl. IIc za fotografię o Białorusi i Białorusinach. Uczniowie otrzymali cenne nagrody – aparaty fotograficzne „Fuji”.


Czytaj więcej
Szkoła Nowych Technologii w II LO z BJN
poniedziałek, 21 maja 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 Dnia 22 maja w godzinach 9.30-14.00 w naszej szkole odbędzie się realizacja projektu "Szkoła Nowych Technologii". Projekt jest adresowany do uczniów kl. I A i II A.   „Szkoła Nowych Technologii” jest częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, znanego w Polsce pod lokalną nazwą Partnerstwo dla przyszłości. Organizatorami projektu są partnerzy strategiczni: firma Microsoft oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.


Czytaj więcej
„Noc Muzeów” w bielskim muzeum
sobota, 12 maja 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

19.05.2012 o godzinie 19.00 w bielskim muzeum rozpocznie się "Noc Muzeów". W planie: żywe szachy - Braniccy kontra Poniatowscy – fascynujący mecz szachowy I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim oraz II LO z BJN im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim, wystawa zabytku, otwarcie wystawy „Magiczny świat Białostockiego Teatru Lalek”, poszukiwanie skarbu oraz rodzinne warsztaty inspirowane wystawą lalek. Więcej na www.powiatbielski.pl


Tam po majowuj rosi
piątek, 4 maja 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach zaprasza na IX Międzynarodowy Podlasko-Poleski Festiwal "Tam po majowuj rosi"

Festiwal odbywać się będzie od 5 maja do 6 czerwca 2012.


Czytaj więcej
Ruszyły matury
piątek, 4 maja 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Ponad 380 tys. maturzystów z ponad 8 tys. szkół ponad gimnazjalnych (w tym 137 z naszego Liceum) przystąpiło o godz. 9 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.  W kolejnych dniach na maturzystów czekają obowiązkowo egzaminy pisemne z matematyki i z wybranego języka obcego nowożytnego oraz ustne: z polskiego i języka obcego. 

Egzaminy zakończą się 25 maja. Wyniki zostaną podane – 29 czerwca. 


List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego
środa, 2 maja 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w związku z obchodami Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja [Więcej]


Dni wolne od zajęć dydaktycznych w II LO z BJN
środa, 2 maja 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dni wolne od zajęć dydaktycznych: 02.05, 04.05, 08.05, 10.05, 18.05, 23.05, 08.06 br.


Harmonogram matury 2012
środa, 2 maja 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Matura 2012. Początek już 04.05.  Harmonogram egzaminów maturalnych.


Zaproszenie na święto Konstytucji 3 Maja
środa, 2 maja 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Powiatowy Zespół ds. Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych zaprasza na uroczystości związane z 221. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w dniu 3 maja w Bielsku Podlaskim.  


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >