Lokalna Akademia Sieciowa CISCO - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Lokalna Akademia Sieciowa CISCO
czwartek, 27 września 2012 roku
Kategoria: Pozostałe

LOKALNA AKADEMIA CISCO.
Kurs: IT Essentials - PC Hardware and Software (szkolenie bezpłatne).

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uzyskała możliwość utworzenia akademii lokalnej w programie Cisco Networking Academy i będzie prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Kurs zapewnia:

•     Podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
  •     Posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
  •     Poprawę zawodowych perspektyw i mobilności.

Szczegóły dotyczące kursu:
IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e-learning oraz symulatory.

Absolwenci kursu rozumieją budowę komputera oraz potrafią montować i konfigurować komputer osobisty, zainstalować system operacyjny oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana. Umieją również połączyć komputer z Internetem oraz współdzielić zasoby w sieci. Zdobywają umiejętności niezbędne do instalacji, utrzymania i naprawy komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, rozumieją związane z tym zagadnienia bezpieczeństwa, a także poznają zasady netykiety i uczą się umiejętności komunikacyjnych nieodzownych w pracy na stanowiskach wsparcia technicznego.

Kurs stanowi doskonałe wprowadzenie do zagadnień IT takich, jak: komputery osobiste, urządzenia peryferyjne, systemy operacyjne. Uczniowie biorą udział w praktycznych ćwiczeniach i laboratoriach, które pozwalają im poznać elementy budowy komputerów i oprogramowania oraz zdobyć praktyczne umiejętności związane z obsługą komputera i rozwiązywaniem typowych problemów.
Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia. Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym - takich, jak np. montaż/demontaż komputera. Pozwalają one na naukę i doskonalenie praktycznych umiejętności, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje, również w domu.

Certyfikacje

Opis kursu
Kurs ITE PC Hardware and Software jest podzielony na dwie części. Część pierwsza (rozdziały 1-10) obejmuje podstawową wiedzę i umiejętności, zaś część druga(rozdziały 11-16) stanowi uzupełnienie i doskonalenie zdobytych juz kompetencji i nie jest obowiązkowa do realizacji. Kurs obejmuje łącznie 60 godz., na które składają się wykłady, zajęcia z instruktorem, ćwiczenia w pracowni komputerowej, e-learning oraz testy i quizy.

Program kursu PC Hardware and Software

1. Wprowadzenie do komputerów osobistych
  2. Bezpieczne procedury laboratoryjne
  3. Montaż komputera - krok po kroku
  4. Podstawy konserwacji i rozwiązywanie problemów
  5. Podstawy systemów operacyjnych
  6. Podstawy laptopów I urządzeń mobilnych
  7. Podstawy drukarek I skanerów
  8. Podstawy sieci
  9. Podstawowe zabezpieczenia
  10. Umiejętności komunikacyjne
  11. Komputery osobiste dla zaawansowanych
  12. Systemy operacyjne dla zaawansowanych
  13. Laptopy i urządzenia mobilne dla zaawansowanych
  14. Drukarki i skanery dla zawansowanych
  15. Zaawansowane zagadnienia sieciowe
  16. Zaawansowane zagadnienia bezpieczeństwa

Zapisy do Lokalnej Akademii CISCO

Aby zapisać się na kurs skontaktuj się z instruktorem akademii w II LOzBJN w Bielsku Podlaskim Sławomirem Niedźwieckim.

Po zarejestrowaniu przez instruktora w CNA otrzymasz e-mail z tymczasowym loginem i hasłem, zaloguj się wówczas na stronę akademii: http://cisco.netacad.net. Przy pierwszym logowaniu należy uzupełnić swoje dane osobowe w internetowym systemie Akademii Cisco, wtedy również ustalisz swoją stałą nazwę logowania i hasło

Kolejnym etapem będzie przypisanie do klasy w akademii i rozpoczęcie kursu (informacja o tym fakcie również przesłana będzie e-mailem).

Certyfikat CISCO

Warunki otrzymania certyfikat Cisco IT Essentials: PC Hardware and Software:
•    zdanie egzaminu końcowego Final
•    egzamin obejmuje materiał z rozdziałów 1-10
•    wymagany prób punktowy - 80%
•    obowiązkowa ankieta (Feedback) - nieoceniana
Przewidywany termin egzaminu końcowego – koniec maja 2013r.

Wideo o kursie.

Materiały demostracyjne.