Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2019/2020

Kształcenie na odległość do 26 kwietnia 2020
wtorek, 14 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty
W II LO z BJN  do 26 kwietnia 2020 r. prowadzone będzie  kształcenie na odległość. Zajęcia nie będą odbywały się 20 kwietnia 2020 r., w drugim dniu Prawosławnej Wielkanocy.
Kontakt ze szkołą odbywa się drogą mailową: lozbjn@gmail.com

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.
piątek, 10 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.


Czytaj więcej
Życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych
czwartek, 9 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Smacznego jajka, mokrego dyngusa – w zaciszu domowym.
Dobrych myśli i optymistycznego spojrzenia w przyszłość.
Życzy II LO z BJN


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zorganizowała dyżury telefoniczne psychologów
środa, 8 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zorganizowała dyżury telefoniczne psychologów. Specjaliści są do dyspozycji wszystkich potrzebujących porady i wsparcia (uczniów, rodziców, nauczycieli) pod numerem telefonu 

85 833 26 74.

Z pracownikami Poradni można kontaktować się także mailowo:

poradnia@powiatbielski.pl

psycholog.poradnia@wp.pl

Dyżury telefoniczne psychologów w Poradni:

Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistów Poradni w razie potrzeby.

Maria Nikołajuk, pedagog szkolny

m.nikolajuk@op.pl


II LO z BJN to świetny czas w życiu!
wtorek, 7 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


MATURZYŚCI I UCZNIOWIE KOŃCZĄCY SZKOŁĘ I POSIADAJĄCY ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI
wtorek, 31 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku Podlaskim informuje, iż Powiat Bielski kolejny rok realizuje pilotażowy program „Aktywny samorząd” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach programu absolwenci szkół będący mieszkańcami powiatu bielskiego, posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności rozpoczynający naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej mogą uzyskać pomoc finansową związaną z ponoszonymi kosztami kształcenia, takimi jak: koszty czesnego, zakwaterowania, dojazdów, pomocy dydaktycznych itp.


Czytaj więcej
List prezesa ZNP do Rodziców i Nauczycieli
wtorek, 31 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Drodzy Rodzice!

Pandemia koronawirusa wywołała także kryzys w edukacji. Z dnia na dzień zajęcia w szkołach, przedszkolach i placówkach zostały zawieszone, a lekcje przeniesione do internetu. Od 25 marca wprowadzono obowiązkową realizację podstawy programowej na odległość, choć nie ma żadnych systemowych rozwiązań w tym zakresie, nie ma sprzętu dla uczniów i nauczycieli, dostępu do bezpłatnego internetu, narzędzi cyfrowych i platform edukacyjnych, ani też doświadczenia, jak należy to robić.


Czytaj więcej
Pedagog szkolny informuje, że uczniowie i rodzice mają możliwość konsultacji i porad drogą mailową, ewentualnie telefoniczną.
piątek, 27 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Można zwracać się z różnymi problemami np. szkolnymi, rodzinnymi, gdy jesteście w trudnej sytuacji materialnej albo chcielibyście pomóc innym, ale nie wiecie jak.

Czasami czujemy, że nikt nas nie rozumie, mamy poczucie bezradności i niemocy. Warto podzielić się wtedy z kimś swoimi troskami, będzie nam na pewno łatwiej.

Będzie mi bardzo miło, jeśli  podzielicie  się swoimi radościami, nawet drobnymi sukcesami, co w dzisiejszym trudnym życiu jest szczególnie cenne i budujące.

Pozdrawiam ciepło i zapraszam do wspólnych rozmów.

Maria Nikołajuk, pedagog szkolny

m.nikolajuk@op.pl

Kontakt telefoniczny po uprzednim kontakcie mailowym.


Czytaj więcej
Poradnik zawierający wskazówki oraz inspiracje, jak prowadzić kształcenie na odległość.
środa, 25 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z ogłoszeniem stanu epidemii przygotowaliśmy rozporządzenia, które umożliwiają organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Chcąc wesprzeć organizację tego procesu, opracowaliśmy również poradnik zawierający wskazówki oraz inspiracje, jak prowadzić kształcenie na odległość.

Zachęcam Państwa do korzystania z poradnika oraz proszę o udostępnienie go nauczycielom z Państwa placówki. Informator można pobrać również ze strony internetowej MEN.

Dziękuję Państwu za wszystkie wysiłki i starania, dzięki którym uczniowie mogą w obecnej sytuacji kontynuować edukację w domu. 

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Załącznik:

Kształcenie na odległość–poradnik dla szkół.pdfWystąpienie do rodziców i uczniów
wtorek, 24 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Szanowni Państwo – Rodzice uczniów II LO z BJN!

Drodzy Uczniowie!

Przedłuża się nasza rozłąka i konieczność pracy na odległość. Co najmniej do 10 kwietnia 2020 r. II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza będzie pracowało w systemie pracy pozaszkolnej.  Stawia to przed nami nowe wyzwania i wymusza próby znalezienia rozwiązań, które będą służyły uczniom II LO z BJN. Dlatego też od 26 marca rozpoczynamy naukę z wykorzystaniem platformy universality.io. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów, w oparciu o  plan zajęć lekcyjnych, będą w godzinach 8.00 – 12.00 przekazywać na e-maile uczniów zaproszenia do wspólnej pracy. Obowiązkiem każdego ucznia jest odpowiedzieć na to zaproszenie. To od nas nauczycieli i od was uczniów zależy na ile ta praca będzie efektywna. W procesie tym nie chodzi tylko o ocenianie waszych postępów, ale głównie o przekazanie Wam niezbędnej wiedzy.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >