II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.
W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.
12 grudnia br. odbyły się międzyszkolne eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Ta olimpiada tematyczna adresowana jest do zafascynowanych historią uczniów szkół srednich z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem, uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w trzech etapach, od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach oraz zwolnienie z matury z historii. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Paszkowska i Adam Zabrocki, oboje klasa IA/C. Uczniów przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski. Wyniki poznamy w okresie późniejszym.
Do liceum przyjechały Akademickie Inicjatywy z akcją "Poznań przyciąga"
Do liceum przyjechały Akademickie Inicjatywy z akcją "Poznań przyciąga". Celem spotkania było pokazanie walorów studiowania i życia w Poznaniu, mieście, które ma ogromny potencjał gospodarczy. W swoje progi młodzież zapraszalaja: Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet im.Adama Mickieiwcza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego oraz Politechnika Poznańska.
Obchody Mikołajek w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
6 grudnia uczniowie naszej szkoły gościnnie uczestniczyli w obchodach Mikołajek w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Wolontariusze z naszej szkoły z okazji tej uroczystości przygotowali wiele zabaw oraz występów.
„Pierwsze zdjęcie, jakie świadomie przeżyłam, to zdjęcie mojej matki, jeszcze zanim mnie urodziła. Zdjęcie jest niestety czarno-białe, przez co ginie wiele szczegółów, stając się zaledwie szarymi kształtami. Światło jest miękkie i deszczowe, chyba wiosenne, i najpewniej sączy się przez okno, utrzymując pokój w ledwie zauważalnym blasku. Mama siedzi przy starym radiu, takim, które miało zielone oko i dwa pokrętła – jedno do regulowania głośności, drugie do wyszukiwania stacji. To radio stało się potem towarzyszem mojego dzieciństwa i z niego dowiedziałam się o istnieniu kosmosu.”
10.12.2019 r w ZSCKR Rudka odbyły się Powiatowe Międzyszkolne Rozgrywki w Futsalu. Nasi uczniowie zajęli IV miejsce. Gratulujemy! Opiekun mgr Justyna Iganowicz-Car
Podsumowanie Konkursu „Przemiany społeczno-polityczne w Polsce i regionie podlaskim w latach osiemdziesiątych XX w. we wspomnieniach przedstawicieli mniejszości białoruskiej".
Dnia 9 grudnia, w Bielskim Domu Kultury, odbyło się podsumowanie Konkursu „Przemiany społeczno-polityczne w Polsce i regionie podlaskim w latach osiemdziesiątych XX w. we wspomnieniach przedstawicieli mniejszości białoruskiej". Konkurs ten był skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich. Celem konkursu było zebranie wspomnień dotyczących okresu lat osiemdziesiątych i ukazanie, jak wydarzenia te były postrzegane przez mieszkających w Polsce Białorusinów. Organizatorem projektu była Fundacja Kamunikat.org.
Dnia 6 grudnia, w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Szymon Denisiuk klasa IIIc
Damian Dmitruk klasa Ia
Maksym Fionik klasa IIIc
Martyna Grygoruk klasa IIIb
Błażej Jaroszewicz klasa III c
Patrycja Pawluczuk klasa IIIc
Eliminacje szkolne XV Olimpiady Przedsiębiorczości za nami.
5 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Eliminacjach szkolnych XV Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest: Zarządzanie różnorodnością w organizacji. Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.
Co to jest czerw i jaką barwę rozpoznają pszczoły? To tylko niektóre z pytań na jakie odpowiadali w Białymstoku uczestnicy wojewódzkiego konkursu wiedzy o pszczelarstwie.
„Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III” za nami.
Zakończył się projekt skierowany do nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego (po 100 klas z każdego województwa).
Celem akcji było przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm.
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Architektura i człowiek”
27 listopada rozegrane zostały finały Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej. W wyniku zaciętej rywalizacji okazało się, że najlepsze siatkarki i siatkarze wywodzą się z klas:
I ab - 1 miejsce
III AC – 2 miejsce
II A – 3 miejsce
Gratulujemy! Organizatorem rozgrywek jest mgr Eugeniusz Bedeniczuk
Dn.14 listopada 2019 r w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się półfinały wojewódzkie w szachach. Uczniowie naszego Liceum zdobyli ponownie I miejsce i awansowali do finałów wojewódzkich. Gratulujemy serdecznie ! Opiekun Justyna Iganowicz-Car
XX edycja konkursu recytatorskiego TRÓJGŁOS POETYCKI
W tegorocznej, już XX edycji konkursu recytatorskiego TRÓJGŁOS POETYCKI wzięły udział uczennice naszej szkoły. Recytowały one utwory poetyckie w języku polskim oraz białoruskim. I miejsce zajęła Maria Tarasiuk, zaś Paulina Jodła oraz Natalia Stepaniuk otrzymały dyplomy za udział w konkursie.
Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
16 listopada 2019 r. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu „Nie tylko święci garnki lepią” prowadzonego przez Fundację Grupy Unibep Unitalent. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2721389791251141/
Niebawem zamykamy listę, więc jest to już ostatnia szansa, aby dołączyć do grona chętnych do udziału w projekcie!