Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2019/2020

II LOzBJN ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021
czwartek, 20 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Dzień Otwarty w II LOzBJN 12.03.2020
czwartek, 20 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Spotkanie twórców wystawy Nasza Pamięć / Наша памяць z uczniami naszego liceum
środa, 19 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Fot. Nikita Somers

19 lutego odbyło się spotkanie twórców wystawy Nasza Pamięć, prof. Olega Łatyszonka oraz Jarosława Iwaniuka z uczniami naszego Liceum. Projekt zrodził się w Białoruskim Towarzystwie Historycznym i realizowany jest przez to Towarzystwo wraz z Fundacją Kamunikat.org. Nasza pamięć to pamięć o tym, co się wydarzyło naprawdę, a co nigdy nie powinno się wydarzyć.

Realizację projektu rozpoczęto od udokumentowania miejsc pamięci o najbardziej tragicznym z takich wydarzeń - "pacyfikacji" białoruskich wsi przez oddział Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, zwany 3 Wileńską Brygadą NZW pod dowództwem kpt. Romualda Rajsa ps. "Bury".


Czytaj więcej
Nowe święto - Dzień Nauki Polskiej. Obchodzimy je po raz pierwszy
środa, 19 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W środę 19 lutego po raz pierwszy obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto ma być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców. Datę wybrano nie bez powodu. Wtedy urodził się wybitny astronom Mikołaj Kopernik.Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką.


Drodzy uczestnicy projektu "Nie tylko święci garnki lepią"!
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia
W najbliższą sobotę (22.02) organizujemy wyjazd do Jumper Park Trampolin w Białymstoku, gdzie będziemy mogli wyskakać się do woli! Przed wejściem na salę spotkamy się z właścicielem firmy Jumper Park, który opowie nam o tym, jak to jest prowadzić "sportową firmę", dlaczego wybrał akurat taką branżę oraz wiele innych ciekawostek związanych ze swoją pracą i życiem zawodowym. Zaraz po spotkaniu z właścicielem, przez godzinę będziemy mogli skorzystać z sali trampolin.
❗️Uwaga❗️Każdy uczestnik projektu NTŚGL, który bierze udział w zajęciach może zabrać ze sobą koleżankę/kolegę.
Na zgłoszenia na wyjazd czekamy do czwartku do końca dnia. Zgłaszać się możecie poprzez wysłanie do nas wiadomości na Fb lub smsem pod numerem tel. 600 920 094, a wtedy my poinformujemy Was o szczegółach dotyczących wyjazdu. Po zgłoszeniu dostarczymy również zgodę na wyjazd, którą będą musieli podpisać Wasi rodzice/opiekunowie.
Zapraszamy i czekamy na zgłoszenia!

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA W II LOzBJN
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim spotkali się ze społecznością naszej szkoły. Podczas wydarzenia funkcjonariusze promowali zawód policjanta. Funkcjonariusze przekazywali zainteresowanym informacje dotyczące etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz wymaganych dokumentów. Zachęcali osoby spełniające warunki do rozważenia możliwości wstąpienia w szeregi Policji, a osobom zainteresowanym tematem wręczono ulotki informujące o naborze. W czasie trwania uroczystości przedstawiciele Policji rozdawali również ulotki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, osób starszych, oraz aplikacji na smartfony Moja Komenda. 


Czytaj więcej
Piosenka Białoruska 2020
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Od LO z BJN do Polskiej Akademii Nauk
niedziela, 16 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Z radością informujemy, że absolwent naszej Szkoły Andrzej Sakowicz został wybrany na członka Komitetu Naukowego Polskiej Akademii Nauk, na kadencję w latach 2020-2023. Dr hab. Andrzej Sakowicz jest obecnie profesorem Uniwersytetu w Białymstoku, pracuje w Katedrze Postępowania Karnego.

Pan Andrzej Sakowicz, był uczniem naszej szkoły w latach 1992-1996, klasy o profilu ogólnym. Jego wychowawcą był mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na niwie zawodowej i w życiu osobistym.

https://prawo.uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/dr-hab-andrzej-sakowicz-czlonkiem-komitetu-nauk-prawnych-pan/40c852ef


Spotkanie z pracownikami naukowymi Uniwersytetu w Białymstoku
niedziela, 16 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

11.02.2020 r. w szkole odbyło się spotkanie z pracownikami naukowymi Uniwersytetu w Białymstoku. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli prezentację przygotowaną przez panią mgr Monikę Roman pt. "Antygona" i "Antyhona". Co mają ze sobą wspólnego i czym się różnią dramaty Sofoklesa i Dany Łukasińskiej?"
Uczniowie klas drugich i trzecich z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji pani dr hab. Katarzyny Sawickiej-Mierzyńskiej nt. "Białoruskie znaki i ślady w twórczości Ignacego Karpowicza".
Ponadto panie zaproponowały uczniom nawiązanie współpracy z zespołem Badań Literackich działającym przy Uniwersytecie w Białymstoku.


Happy Valentines Day 2020
czwartek, 13 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe


XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Białoruskiej
środa, 12 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

02.02.2020 r. odbyły się rejonowe eliminacje XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej, organizowanego przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Białymstoku. Wzięli w nim udział uczniowie klas I i II działający w zespole Spadczyna oraz solistki Aniela Chmur i Wiktoria Gać. Kolejny raz z rzędu szkołę reprezentowała jej absolwentka Aleksandra Łożecka.


Czytaj więcej
„STOP ignorancji! Szczepienia na START!”.
środa, 12 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

10 lutego został przeprowadzony w szkole autorski program edukacyjny, skierowany do młodzieży szkół średnich powiatu bielskiego, pt. „STOP ignorancji! Szczepienia na START!”. Jego celem jest, między innymi, szerzenie wśród młodzieży, jako przyszłych rodziców, wiedzy na temat roli szczepień w zapobieganiu chorobom zakaźnym, a także przedstawienie szczepionek jako preparatów bezpiecznych.

Autorkami programu są: Ewa Tarasiuk i Sylwia Radkiewicz.


Nasze wolontariuszki przygotowały zabawę w karnawałowym nastroju
wtorek, 11 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Nasze wolontariuszki przygotowały w styczniu część artystyczną i bawiły się z niepełnosprawnymi dziećmi na choince szkolnej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.
Paula Niemyjska i Klaudia Kowalko jak zwykle zatańczyły bardzo energetycznie, porywając do tańca dzieci i ich opiekunów. Natomiast Karina Chilkiewicz, Wiktoria Oleksiak i Nikita Somers przepięknie zaśpiewały piosenki o świętach. Wszyscy wspólnie bawili się w karnawałowym, wesołym nastroju.


Czytaj więcej
Oliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym
wtorek, 11 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 10.02.2020 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym.

Celem Olimpiady jest propagowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej szeroko pojętej kultury antycznej, w szczególności starożytnej Grecji oraz starożytnego Rzymu, która swoim zakresem obejmuje takie dziedziny jak historia, prawo, filozofia oraz literatura. Naszą szkolę reprezentowali:

  • Karolina Górska klasa Ic
  • Błażej Jaroszewicz klasa IIIc
  • Maksym Fionik klasa IIIc
  • Natalia Markiewicz klasa Ic
  • Daria Niesteruk klasa IIIc
  • Jakub Odzijewicz klasa Ib
  • Emilia Romańczuk klasa IIc
  • Adam Zabrocki klasa IC

Wyniki będą podane za około 2 tygodnie. Uczniowie rywalizowali o indeksy na wydziały prawnicze w kraju. Uczniów przygotował mgr Włodzimierz Wawulski.


„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
wtorek, 11 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >