Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2019/2020

RANKING SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2020
czwartek, 9 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Informujemy, że w Rankingu Szkół Olimpijskich zajęliśmy 2 miejsce w woj. podlaskim i 16 miejsce w Polsce.


Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2020
czwartek, 9 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W czwartek, 9 stycznia 2020 r., miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2020 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła po raz kolejny zdobyła "Srebrną Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2020. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

14. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Olimpijskim 2020 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 16. miejscu w Polsce.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!


Adam Zabrocki zakwalifikował się do eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922.
niedziela, 5 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Uczeń klasy IA/C Adam Zabrocki zakwalifikował się do eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski


Świąteczna kartka w języku białoruskim
czwartek, 2 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Autorką kartki jest Katarzyna Łukaszuk, kl. III A


Гістарычны конкурс для маладых беларусаў з Польшчы.
wtorek, 31 grudnia 2019 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Osiągnięcia

На Падляшшы вучні сярэдніх школаў і гімназіяў запісвалі ўспаміны прадстаўнікоў беларускай нацыянальнай меншасці пра грамадска-палітычныя перамены ў Польшчы ды рэгіёне ў васмідзясятыя гады XX стагоддзя. У конкурсе ўзялі ўдзел больш за 30 асобаў, якія даслалі больш як 40 пашыраных інтэрв'ю з жыхарамі Падляскага ваяводзтва. Мэта праекту, арганізаванага Фондам Kamunikat.org, - паказаць, як тыя падзеі бачылі беларусы, што жывуць у Польшчы.

https://www.facebook.com/bielaruskisviet/videos/2776322749055031/


Świąteczna kartka od Samorządu Uczniowskiego
niedziela, 22 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Autorką kartki jest Katarzyna Łukaszuk, kl. III A


Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem
piątek, 20 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Cała nasza szkolna rodzina zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej
Klasa IA/C gościła adwokata Pawła Sakowicza, absolwenta naszej szkoły
piątek, 20 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia
Dnia 18 grudnia klasa IA/C gościła na godzinie wychowawczej, w ramach preorientacji zawodowej, pana Pawła Sakowicza, absolwenta naszej szkoły. Pan Paweł Sakowicz, który wykonuje zawód adwokata, opowiadał o tym jak zostać prawnikiem, jakie są możliwości specjalizacji w tym zakresie, gdzie po zakończonych studiach można podjąć pracę. Dzielił się również swoimi doświadczeniami, wskazując, że bardzo często działania podejmowane przez młodych ludzi, mają ogromny wpływ na ich życie zawodowe i osobiste.
Wychowawca klasy, Włodzimierz Wawulski

Świąteczny klimat w Starostwie Powiatowym
środa, 18 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

17 grudnia w Starostwie Powiatowym zapanował świąteczny klimat. Nasi uczniowie odwiedzili starostów, by złożyć im życzenia świąteczne i zaśpiewać kolędy. Młodzież zaśpiewała kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Starostowie Sławomir Jerzy Snarski i Piotr Bożko podejmowali gości słodyczami oraz wręczyli im drobne upominki.


Eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach
niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 13 grudnia w Instytucie Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak piszą organizatorzy współczesne media intrygują, dziwią, oburzają, często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski pragnie wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest inicjatywa zorganizowania Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. 


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >