Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2019/2020

Słowo starosty bielskiego z okazji Narodowego Święta 3 Maja
piątek, 1 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Bielskiego
Szanowni Państwo

Przychodzi nam obchodzić Narodowe Święto 3 Maja i poprzedzające je Święto Pracy i Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach. Po raz pierwszy w naszej najnowszej historii będziemy je celebrować bez bezpośredniego kontaktu ze sobą w zaciszach domowych, a nie wypełnionych świątyniach i miejscach pamięci narodowej. Możemy jednak zrobić wszystko, by godnie upamiętnić każde z nich, a szczególnie 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Czytaj więcej
Dzień Flagi 2020 - 2 maja
piątek, 1 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.


„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom.
czwartek, 30 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom. Z ich inicjatywy ruszamy z ofertą bezpłatnych korepetycji z różnych dziedzin wiedzy. Na naszej stronie FUNDUSZ.ORG pojawiła się zakładka „ZDOLNI DO POMOCY”. Można pod nią znaleźć krótkie notki o gotowych do pomocy stypendystach i absolwentach Funduszu. To uczniowie i studenci w różnym wieku ze wszystkich stron Polski. Interesują się różnymi dziedzinami i wiedzą na ich temat naprawdę dużo. Są też chętni do dzielenia się tą wiedzą, a przy okazji zarażają swoją pasją i entuzjazmem.


Czytaj więcej
Egzamin maturalny bez egzaminu ustnego
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE GŁÓWNYM
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.


Czytaj więcej
Zatrzymaj się
piątek, 24 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

W dniu dzisiejszym tegoroczni maturzyści kończą swoją przygodę z naszym liceum, dlatego przygotowali filmik, który pozwoli nam podsumować mijające 3 lata. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia, a dla uczniów klas trzecich radzimy by przygotować chusteczki. Wasz czas w naszej szkole dobiegł końca. Będziemy za Wami bardzo tęsknić! Na zawsze zostaniecie naszą Białorusową rodziną! ❤️❤️❤️


Szanowni Maturzyści - Absolwenci II LO z BJN!
czwartek, 23 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Jednoczesne radość i smutek targają w dniu dzisiejszym moją duszą. Radość, bo mogę gratulować Wam ukończenia II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim, smutek gdyż nie mogę zrobić tego osobiście. A tak chciałoby się wręczyć Wam w dniu dzisiejszym świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego i spojrzeć w Wasze radosne oczy, bo przecież dzisiaj możecie tylko się cieszyć. Oto staliście cząstką elitarnej grupy ponad 6000 absolwentów Bielskich Białorusów. Tak, to wśród Was jest sześciotysięczna absolwentka Naszego Liceum - Gabriela Litwinczuk.

Gratuluję Wam wszystkim! Dziękuję za wszystko co wnieśliście do szkoły (nie w sensie dosłownym Szymuś). Dziękuję tym, którzy bardzo godnie reprezentowali szkołę na zewnątrz. Wasze sukcesy pozostaną w historii szkoły na zawsze. Szczególnie pragnę podziękować Martynie Grygoruk za wspaniałą uczniowską i ludzką postawę w ciągu trzech lat pobytu w Liceum. Dziękuję  Julii Bańkowskiej, Katarzynie Łukaszuk, Aleksandrze Zinkiewicz, Błażejowi Jaroszewiczowi, Maksymowi Fionikowi i wielu innym uczniom,  którzy swoją postawą sławili Naszą Szkołę. Wszyscy jesteście wyjątkowi, chociażby z powodu takiego właśnie zakończenia Waszej nauki w szkole.


Czytaj więcej
Dzisiejszy Google Doodle jest z dedykacją dla nauczycieli
piątek, 17 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Thank You: Teachers and childcare workers"

Sprawdź: https://www.google.com/doodles/thank-you-teachers-and-childcare-workers

#nauczycielesąważni


Jak zmotywować się do nauki i uczyć się z przyjemnością?
wtorek, 14 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Czy to w ogóle możliwe?  Może się udać, jak się trochę postaramy.

Poznajcie 6 prostych sposobów, które pomogą zmotywować się do nauki i przyswoić materiał:

1. Znajdź ważny powód do nauki np. dostanie się na wymarzony kierunek studiów, nagroda, dyplom za wysoką średnią ocen, lepsze zrozumienie otaczającego świata.

2. Ucz się w inspirującym miejscu, dobrze zorganizowanym, żeby bałagan nie odciągał uwagi od nauki. Pokój, w którym zazwyczaj się uczysz, możesz zamienić na inne pomieszczenie, balkon albo przydomowy ogródek.

3. Stwórz system nagród - to paliwo do motywacji na długi okres np. zakup czegoś fajnego, o czym marzysz. A za opanowanie partii materiału, nauczenie się kilku trudnych tematów nagrodą może być obejrzenie ulubionego serialu albo nasze ulubione danie na rodzinnej kolacji.


Czytaj więcej
Kształcenie na odległość do 26 kwietnia 2020
wtorek, 14 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty
W II LO z BJN  do 26 kwietnia 2020 r. prowadzone będzie  kształcenie na odległość. Zajęcia nie będą odbywały się 20 kwietnia 2020 r., w drugim dniu Prawosławnej Wielkanocy.
Kontakt ze szkołą odbywa się drogą mailową: lozbjn@gmail.com

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.
piątek, 10 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.


Czytaj więcej
Życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych
czwartek, 9 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Smacznego jajka, mokrego dyngusa – w zaciszu domowym.
Dobrych myśli i optymistycznego spojrzenia w przyszłość.
Życzy II LO z BJN


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zorganizowała dyżury telefoniczne psychologów
środa, 8 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zorganizowała dyżury telefoniczne psychologów. Specjaliści są do dyspozycji wszystkich potrzebujących porady i wsparcia (uczniów, rodziców, nauczycieli) pod numerem telefonu 

85 833 26 74.

Z pracownikami Poradni można kontaktować się także mailowo:

poradnia@powiatbielski.pl

psycholog.poradnia@wp.pl

Dyżury telefoniczne psychologów w Poradni:

Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistów Poradni w razie potrzeby.

Maria Nikołajuk, pedagog szkolny

m.nikolajuk@op.pl


II LO z BJN to świetny czas w życiu!
wtorek, 7 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >