Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2019/2020

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
wtorek, 19 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Cyberświadomi, Cyberbezpieczni
wtorek, 19 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Program profilaktyczny Cyberświadomi, Cyberbezpieczni.

Pracownicy Wydziału Prewencji bielskiej Policji przygotowali prezentację multimedialną skierowaną  do młodzieży ale także rodziców. W związku z tym, że życie towarzyskie młodych ludzi od dawna już przeniosło się do Internetu, sukcesywnie zwiększa się liczba zdarzeń dotyczących problematyki jaką jest cyberprzemoc. W czasach pandemii stanowi to szczególny problem, zwłaszcza w zakresie szukania pomocy i ustalania co jest przestępstwem i za co sprawca powinien ponieść konsekwencje. 


Być po prostu człowiekiem
niedziela, 17 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Julianna Dorosz, fot. Emilia Łapko

Zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawej rozmowy, jaką z Julianną Dorosz - absolwentką naszego liceum, laureatką Medalu Młodej Sztuki 2020 - przeprowadziła Monika Nawrocka-Leśnik dla portalu kultura.poznan.pl.

Wiele osób odradzało mi pójście do szkoły aktorskiej. Ale cieszę się, że ich nie posłuchałam. Trzeba próbować spełniać swoje marzenia, zwłaszcza w takim wieku, nawet jeśli miałyby się okazać pomyłką. Najlepiej uczymy się na własnych błędach. Na szczęście swojej decyzji nie muszę żałować - mówi Julianna Dorosz, aktorka Teatru Animacji i laureatka Medalu Młodej Sztuki 2020.


Czytaj więcej
O czym należy pamiętać podczas egzaminu
sobota, 16 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS
sobota, 16 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.


Czytaj więcej
"Zaprojektuj swoją przyszłość – WKU Bielsk Podlaski przewodnikiem Twoich decyzji”
środa, 13 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA – jest to oferta szkolenia, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej. Mówiąc wprost – jest to oferta skierowana do osób, które w tym roku kończą naukę w Państwa szkole i chcieliby po szkole podjąć pracę. My oczywiście promujemy wybór właśnie ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ -  do której najkrótsza „droga wiedzie” poprzez realizację szkolenia w ramach służby przygotowawczej. Szanowni Państwo, pełnienie zawodowej służby wojskowej daje poczucie stabilizacji, pewności o ciągłość pracy (służby). Zawód żołnierza cieszy się zaufaniem w społeczeństwie. Służba wojskowa to trudne wyzwanie i dodatkowe obowiązku w porównaniu do pracy na rynku „cywilnym”. Jednak świadomość wykonywania zadań, które mają ogromne znaczenie nawet dla bezpieczeństwa kraju oraz poczucie wagi i rangi zawodu żołnierza  motywują do działania. Jak wszyscy wiemy pieniądze nie są najważniejsze, jednak poczucie pewności, że należne wynagrodzenie wpłynie terminowo na przysłowiowe konto – jest istotne. Aktualnie młody człowiek w wieku poniżej 26 lat pełniący służbę wojskową w garnizonie Białystok sumarycznie otrzyma miesięczny „dochód” w wysokości 4400 zł „na rękę” (uposażenie zasadnicze + świadczenie mieszkaniowe).


Czytaj więcej
9 maja obchodzimy Dzień Europy
sobota, 9 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

9 maja obchodzimy Dzień Europy, aby upamiętnić rocznicę przemowy ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana, która zapoczątkowała drogę do powstania Unii Europejskiej.

W ten Dzień Europy pamiętamy, jak Europejczycy tworzyli historię w 1950 r., i oddajemy hołd tym, którzy tworzą historię dzisiaj. W kontekście trwającej pandemii koronawirusa, 9 maja 2020 r. to ważna okazja do świętowania jedności i solidarności w Europie


Czytaj więcej
II LO z BJN w Bielsku Podlaskim – filmik Sandry Bowtruczuk promujący szkołę
piątek, 8 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – konsultacje
piątek, 8 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej ZACHĘCA DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH projektu harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - "Uwagi i opinie prosimy przekazywać drogą elektroniczną na adres mailowy konsultacje_rekrutacja@men.gov.pl do 13 maja br. do godz. 12.00."
Projekt zawiera nowe terminy podyktowane przesunięciem daty egzaminu ósmoklasisty. Jednak najważniejsza zmiana dotyczy odstąpienia od rekrutacji uzupełniającej.
Co to oznacza w praktyce?
Kandydaci, którzy nie zostaną przyjęci do żadnej z wybranych szkół, będą przyjmowani w miarę wolnych miejsc na podstawie decyzji dyrektora placówki. A obowiązek zapewnienia miejsc wszystkim absolwentom szkoły podstawowej spada na samorząd.
"Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu, odpowiada rada powiatu"
Projekt harmonogramu dostępny TUTAJ https://tiny.pl/7tqcg

Matura bez spinki – sprawdzone sposoby eliminowania stresu przed egzaminem
poniedziałek, 4 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Matura to wydarzenie niewątpliwie spektakularne i stresujące. Uczniowie przystępujący do egzaminu maturalnego podchodzą do niego bardzo różnie. Jedni panikują, inni spokojnie się uczą, powtarzają i są ogólnie pozytywnie nastawieni.

Stres przed maturą jest zjawiskiem absolutnie normalnym. Dodatkowo w tym roku szkolnym trudności mogą być też związane z wieloma niewiadomymi dotyczącymi organizacji i warunków przeprowadzania egzaminu maturalnego. Odczuwanie stresu zależy od tego, czy odbieramy go jako wyzwanie, czy przeszkodę. Napięcie może być dobrym źródłem energii, może dodawać siły, poprawiać koncentrację i mobilizować do podejmowania zadań.

Matura jest do zdania dla wszystkich, jeśli potrafimy wykorzystać posiadaną wiedzę i optymalny stres, który może stać się naszym sprzymierzeńcem.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >