Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2019/2020

Kiermasz Walentynkowy
piątek, 7 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe


VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza"
piątek, 7 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 13.11.2019r w naszej szkole miała miejsce VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza" skierowana do uczniów szkół średnich. Olimpiada obejmowała życiorys romantycznego poety oraz znajomość jego utworów. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 15 pytań zarówno otwartych jak i zamkniętych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl IIc Marta Troc i Emilia Romańczuk. Z całej Polski udział brało 317 licealistów. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Marta Troc zajęła 1 miejsce, a Emilia Romańczuk 11.

Gratulujemy! Opiekun mgr Alicja Kobus


Czytaj więcej
02022020
niedziela, 2 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Zebrania z rodzicami: 5 i 6 lutego 2020
niedziela, 2 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zebrania z rodzicami:

  • klasy trzecie - 5 lutego (środa) g. 17.00
  • klasy pierwsze i drugie - 6 lutego (czwartek) g. 17.00.

Młodzież naszej szkoły odwiedziła Prawosławny Dom Opieki "Eleos" Diecezji Warszawsko-Bielskiej w Grabarce
środa, 22 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 16 stycznia młodzież naszej szkoły odwiedziła Prawosławny Dom Opieki "Eleos" Diecezji Warszawsko-Bielskiej w Grabarce.

Rożdiestwo Christowo Angieł proletieł,
On letieł po niebu, ludiam piesniu pieł:
Wsie ludie likujtie, siej dień torżestwujtie, 
Dnies’ Christowo Rożdiestwo. 


Czytaj więcej
Studniówka 2020 w II LO z BJN
poniedziałek, 20 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Natalia Stepaniuk

19 stycznia uczniowie Naszej Szkoły bawili się na balu studniówkowym. Ostatnie chwile beztroski w liceum właśnie minęły, studniówka na zawsze pozostanie w pamięci uczniów. Teraz czas zacząć myśleć o zbliżającej się wielkimi krokami maturze. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Maja Oksentowicz otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów
środa, 15 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

„Jestem z Was bardzo dumna i gratuluję Wam osiągnięć” powiedziała Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty, zwracając się do uczniów, którzy 13 stycznia br. podczas wojewódzkiej uroczystości wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej przyznane na rok szkolny 2019/2020 odebrali swoje wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły Maja Oksentowicz.

W uroczystości wziął udział Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej oraz Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski. Minister, zwracając się do stypendystów, powiedział, że czuje się zaszczycony, iż osobiście może wręczyć dyplomy najwybitniejszym uczniom z województwa podlaskiego. Gratulując uczniom ich osiągnięć podkreślił, że są one również efektem pracy ich nauczycieli.


Czytaj więcej
Kанцэрт калядак 2020
środa, 15 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fot. Natalia Stepaniuk

14 студзеня 2020 года вучні і настаўнікі нашай школы ўжо чарговы раз сустрэліся на канцэрце калядак. Вядучыя прыпомнілі ўсім, якія калісьці былі святочныя традыцыі і звычаі, расказалі пра калядаванне. 


Czytaj więcej
Adam Zabrocki z drugim wynikiem w kraju
piątek, 10 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 4 stycznia w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej, w której brał udział uczeń klasy IA/C Adam Zabrocki. Adam zajął I miejsce zdobywając łącznie 65 punktów, co jest drugim wynikiem w kraju. Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski

https://coptiosh.eu/owh/wstepne-wyniki-etapu-okregowego.html


Srebrna szkoła 2020
czwartek, 9 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2020”. www.perspektywy.pl


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >