Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2019/2020

Świąteczna kartka od Samorządu Uczniowskiego
niedziela, 22 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Autorką kartki jest Katarzyna Łukaszuk, kl. III A


Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem
piątek, 20 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Cała nasza szkolna rodzina zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej
Klasa IA/C gościła adwokata Pawła Sakowicza, absolwenta naszej szkoły
piątek, 20 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia
Dnia 18 grudnia klasa IA/C gościła na godzinie wychowawczej, w ramach preorientacji zawodowej, pana Pawła Sakowicza, absolwenta naszej szkoły. Pan Paweł Sakowicz, który wykonuje zawód adwokata, opowiadał o tym jak zostać prawnikiem, jakie są możliwości specjalizacji w tym zakresie, gdzie po zakończonych studiach można podjąć pracę. Dzielił się również swoimi doświadczeniami, wskazując, że bardzo często działania podejmowane przez młodych ludzi, mają ogromny wpływ na ich życie zawodowe i osobiste.
Wychowawca klasy, Włodzimierz Wawulski

Świąteczny klimat w Starostwie Powiatowym
środa, 18 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

17 grudnia w Starostwie Powiatowym zapanował świąteczny klimat. Nasi uczniowie odwiedzili starostów, by złożyć im życzenia świąteczne i zaśpiewać kolędy. Młodzież zaśpiewała kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Starostowie Sławomir Jerzy Snarski i Piotr Bożko podejmowali gości słodyczami oraz wręczyli im drobne upominki.


Eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach
niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 13 grudnia w Instytucie Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak piszą organizatorzy współczesne media intrygują, dziwią, oburzają, często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski pragnie wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest inicjatywa zorganizowania Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. 


Czytaj więcej
Międzyszkolne eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

12 grudnia br. odbyły się międzyszkolne eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Ta olimpiada tematyczna adresowana jest do zafascynowanych historią uczniów szkół srednich z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem, uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w trzech etapach, od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach oraz zwolnienie z matury z historii. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Paszkowska i Adam Zabrocki, oboje klasa IA/C. Uczniów przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski. Wyniki poznamy w okresie późniejszym.


Do liceum przyjechały Akademickie Inicjatywy z akcją "Poznań przyciąga"
piątek, 13 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Do liceum przyjechały Akademickie Inicjatywy z akcją "Poznań przyciąga". Celem spotkania było pokazanie walorów studiowania i życia w Poznaniu, mieście, które ma ogromny potencjał gospodarczy. W swoje progi młodzież zapraszalaja: Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet im.Adama Mickieiwcza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego oraz Politechnika Poznańska. 


Czytaj więcej
Obchody Mikołajek w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
piątek, 13 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

6 grudnia uczniowie naszej szkoły gościnnie uczestniczyli w obchodach Mikołajek w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Wolontariusze z naszej szkoły z okazji tej uroczystości przygotowali wiele zabaw oraz występów.


Czytaj więcej
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS 2019
czwartek, 12 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Maria Nikołajuk

Uczennice naszej szkoły zostały finalistkami Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Opiekunem uczniów jest mgr Maria Nikołajuk. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Wystąpienie Olgi Tokarczuk na gali przyznającej Nagrodę Nobla za 2018
środa, 11 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

"Czuły narrator". Noblowski wykład Olgi Tokarczuk
„Pierwsze zdjęcie, jakie świadomie przeżyłam, to zdjęcie mojej matki, jeszcze zanim mnie urodziła. Zdjęcie jest niestety czarno-białe, przez co ginie wiele szczegółów, stając się zaledwie szarymi kształtami. Światło jest miękkie i deszczowe, chyba wiosenne, i najpewniej sączy się przez okno, utrzymując pokój w ledwie zauważalnym blasku. Mama siedzi przy starym radiu, takim, które miało zielone oko i dwa pokrętła – jedno do regulowania głośności, drugie do wyszukiwania stacji. To radio stało się potem towarzyszem mojego dzieciństwa i z niego dowiedziałam się o istnieniu kosmosu.”

Powiatowe Międzyszkolne Rozgrywki w Futsalu
wtorek, 10 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

10.12.2019 r w ZSCKR Rudka odbyły się Powiatowe Międzyszkolne Rozgrywki w Futsalu. Nasi uczniowie zajęli IV miejsce. Gratulujemy! Opiekun mgr Justyna Iganowicz-Car


Podsumowanie Konkursu „Przemiany społeczno-polityczne w Polsce i regionie podlaskim w latach osiemdziesiątych XX w. we wspomnieniach przedstawicieli mniejszości białoruskiej".
wtorek, 10 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 9 grudnia, w Bielskim Domu Kultury, odbyło się podsumowanie Konkursu „Przemiany społeczno-polityczne w Polsce i regionie podlaskim w latach osiemdziesiątych XX w. we wspomnieniach przedstawicieli mniejszości białoruskiej". Konkurs ten był skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich. Celem konkursu było zebranie wspomnień dotyczących okresu lat osiemdziesiątych i ukazanie, jak wydarzenia te były postrzegane przez mieszkających w Polsce Białorusinów. Organizatorem projektu była Fundacja Kamunikat.org.


Czytaj więcej
Bezpieczny wypoczynek
poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe


Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - 6.12.2019
poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 6 grudnia, w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
  • Szymon Denisiuk klasa IIIc
  • Damian Dmitruk klasa Ia
  • Maksym Fionik klasa IIIc
  • Martyna Grygoruk klasa IIIb
  • Błażej Jaroszewicz klasa III c
  • Patrycja Pawluczuk klasa IIIc

Czytaj więcej
Eliminacje szkolne XV Olimpiady Przedsiębiorczości za nami.
czwartek, 5 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

5 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Eliminacjach szkolnych XV Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest: Zarządzanie różnorodnością w organizacji.
Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >