Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2019/2020

Słowo starosty bielskiego z okazji Narodowego Święta 3 Maja
piątek, 1 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Bielskiego
Szanowni Państwo

Przychodzi nam obchodzić Narodowe Święto 3 Maja i poprzedzające je Święto Pracy i Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach. Po raz pierwszy w naszej najnowszej historii będziemy je celebrować bez bezpośredniego kontaktu ze sobą w zaciszach domowych, a nie wypełnionych świątyniach i miejscach pamięci narodowej. Możemy jednak zrobić wszystko, by godnie upamiętnić każde z nich, a szczególnie 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Czytaj więcej
Dzień Flagi 2020 - 2 maja
piątek, 1 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.


„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom.
czwartek, 30 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom. Z ich inicjatywy ruszamy z ofertą bezpłatnych korepetycji z różnych dziedzin wiedzy. Na naszej stronie FUNDUSZ.ORG pojawiła się zakładka „ZDOLNI DO POMOCY”. Można pod nią znaleźć krótkie notki o gotowych do pomocy stypendystach i absolwentach Funduszu. To uczniowie i studenci w różnym wieku ze wszystkich stron Polski. Interesują się różnymi dziedzinami i wiedzą na ich temat naprawdę dużo. Są też chętni do dzielenia się tą wiedzą, a przy okazji zarażają swoją pasją i entuzjazmem.


Czytaj więcej
Egzamin maturalny bez egzaminu ustnego
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE GŁÓWNYM
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.


Czytaj więcej
Zatrzymaj się
piątek, 24 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

W dniu dzisiejszym tegoroczni maturzyści kończą swoją przygodę z naszym liceum, dlatego przygotowali filmik, który pozwoli nam podsumować mijające 3 lata. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia, a dla uczniów klas trzecich radzimy by przygotować chusteczki. Wasz czas w naszej szkole dobiegł końca. Będziemy za Wami bardzo tęsknić! Na zawsze zostaniecie naszą Białorusową rodziną! ❤️❤️❤️


Szanowni Maturzyści - Absolwenci II LO z BJN!
czwartek, 23 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Jednoczesne radość i smutek targają w dniu dzisiejszym moją duszą. Radość, bo mogę gratulować Wam ukończenia II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim, smutek gdyż nie mogę zrobić tego osobiście. A tak chciałoby się wręczyć Wam w dniu dzisiejszym świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego i spojrzeć w Wasze radosne oczy, bo przecież dzisiaj możecie tylko się cieszyć. Oto staliście cząstką elitarnej grupy ponad 6000 absolwentów Bielskich Białorusów. Tak, to wśród Was jest sześciotysięczna absolwentka Naszego Liceum - Gabriela Litwinczuk.

Gratuluję Wam wszystkim! Dziękuję za wszystko co wnieśliście do szkoły (nie w sensie dosłownym Szymuś). Dziękuję tym, którzy bardzo godnie reprezentowali szkołę na zewnątrz. Wasze sukcesy pozostaną w historii szkoły na zawsze. Szczególnie pragnę podziękować Martynie Grygoruk za wspaniałą uczniowską i ludzką postawę w ciągu trzech lat pobytu w Liceum. Dziękuję  Julii Bańkowskiej, Katarzynie Łukaszuk, Aleksandrze Zinkiewicz, Błażejowi Jaroszewiczowi, Maksymowi Fionikowi i wielu innym uczniom,  którzy swoją postawą sławili Naszą Szkołę. Wszyscy jesteście wyjątkowi, chociażby z powodu takiego właśnie zakończenia Waszej nauki w szkole.


Czytaj więcej
Dzisiejszy Google Doodle jest z dedykacją dla nauczycieli
piątek, 17 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Thank You: Teachers and childcare workers"

Sprawdź: https://www.google.com/doodles/thank-you-teachers-and-childcare-workers

#nauczycielesąważni


Jak zmotywować się do nauki i uczyć się z przyjemnością?
wtorek, 14 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Czy to w ogóle możliwe?  Może się udać, jak się trochę postaramy.

Poznajcie 6 prostych sposobów, które pomogą zmotywować się do nauki i przyswoić materiał:

1. Znajdź ważny powód do nauki np. dostanie się na wymarzony kierunek studiów, nagroda, dyplom za wysoką średnią ocen, lepsze zrozumienie otaczającego świata.

2. Ucz się w inspirującym miejscu, dobrze zorganizowanym, żeby bałagan nie odciągał uwagi od nauki. Pokój, w którym zazwyczaj się uczysz, możesz zamienić na inne pomieszczenie, balkon albo przydomowy ogródek.

3. Stwórz system nagród - to paliwo do motywacji na długi okres np. zakup czegoś fajnego, o czym marzysz. A za opanowanie partii materiału, nauczenie się kilku trudnych tematów nagrodą może być obejrzenie ulubionego serialu albo nasze ulubione danie na rodzinnej kolacji.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >