Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2019/2020

Kiermasz ciast 27.02.2020
środa, 26 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Spotkanie uczniów klas pierwszych z wolontariuszkami z europejskiej wymiany studenckiej
środa, 26 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

25 lutego w bibliotece publicznej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z wolontariuszkami z europejskiej wymiany studenckiej. Przedstawicielki Katalonii, Hiszpanii, Armenii oraz Gruzji przedstawiły prezentacje multimedialne o swoich państwach w języku angielskim i opowiedziały uczniom o ich historii, kulturze, a także o tym dlaczego warto te kraje odwiedzić.


Spotkanie z panią Iwoną Zinkiewicz - autorką książki "Zagubiona perła i dwa światy".
poniedziałek, 24 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W piątek 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się spotkanie z panią Iwoną Zinkiewicz - autorką książki "Zagubiona perła i dwa światy". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co skłoniło autorkę do napisania książki, jak wyglądała praca nad jej powstaniem.


Czytaj więcej
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
niedziela, 23 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

23 lutego - Światowy Dzień Walki z Depresją. Pamiętajmy, że depresja to choroba, a nie wybór. I nie ma nic gorszego niż będąc chorym -  usłyszeć od otoczenia "weź się w garść"... Okazujmy sobie ciepło, wsparcie i zrozumienie.


Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej Uładzimir Czuszau odwiedził Nasze Liceum
piątek, 21 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fot. Sławomir Niedźwiecki

21 lutego Nasze Liceum odwiedził  Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej pan Uładzimir Czuszau. Towarzyszyli mu m.in. pani Ilona Yurevicz – dyrektor Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie i pani Alla Fedorova – Konsul Generalny Republiki Białoruś w Białymstoku.


Czytaj więcej
II LOzBJN ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021
czwartek, 20 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Dzień Otwarty w II LOzBJN 12.03.2020
czwartek, 20 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Spotkanie twórców wystawy Nasza Pamięć / Наша памяць z uczniami naszego liceum
środa, 19 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Fot. Nikita Somers

19 lutego odbyło się spotkanie twórców wystawy Nasza Pamięć, prof. Olega Łatyszonka oraz Jarosława Iwaniuka z uczniami naszego Liceum. Projekt zrodził się w Białoruskim Towarzystwie Historycznym i realizowany jest przez to Towarzystwo wraz z Fundacją Kamunikat.org. Nasza pamięć to pamięć o tym, co się wydarzyło naprawdę, a co nigdy nie powinno się wydarzyć.

Realizację projektu rozpoczęto od udokumentowania miejsc pamięci o najbardziej tragicznym z takich wydarzeń - "pacyfikacji" białoruskich wsi przez oddział Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, zwany 3 Wileńską Brygadą NZW pod dowództwem kpt. Romualda Rajsa ps. "Bury".


Czytaj więcej
Nowe święto - Dzień Nauki Polskiej. Obchodzimy je po raz pierwszy
środa, 19 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W środę 19 lutego po raz pierwszy obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto ma być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców. Datę wybrano nie bez powodu. Wtedy urodził się wybitny astronom Mikołaj Kopernik.Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką.


Drodzy uczestnicy projektu "Nie tylko święci garnki lepią"!
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia
W najbliższą sobotę (22.02) organizujemy wyjazd do Jumper Park Trampolin w Białymstoku, gdzie będziemy mogli wyskakać się do woli! Przed wejściem na salę spotkamy się z właścicielem firmy Jumper Park, który opowie nam o tym, jak to jest prowadzić "sportową firmę", dlaczego wybrał akurat taką branżę oraz wiele innych ciekawostek związanych ze swoją pracą i życiem zawodowym. Zaraz po spotkaniu z właścicielem, przez godzinę będziemy mogli skorzystać z sali trampolin.
❗️Uwaga❗️Każdy uczestnik projektu NTŚGL, który bierze udział w zajęciach może zabrać ze sobą koleżankę/kolegę.
Na zgłoszenia na wyjazd czekamy do czwartku do końca dnia. Zgłaszać się możecie poprzez wysłanie do nas wiadomości na Fb lub smsem pod numerem tel. 600 920 094, a wtedy my poinformujemy Was o szczegółach dotyczących wyjazdu. Po zgłoszeniu dostarczymy również zgodę na wyjazd, którą będą musieli podpisać Wasi rodzice/opiekunowie.
Zapraszamy i czekamy na zgłoszenia!

<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 >