Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Polscy mistrzowie solidarni z Białorusinami
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Plejada najlepszych polskich sportowców wystąpiła w specjalnym spocie wyrażającym solidarność ze sportowcami i społeczeństwem Białorusi pod hasłem #JesteśmyZWami.


Nowy rok szkolny pod znakiem epidemii i rygoru sanitarnego
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Ze względu na sytuację epidemiczną, inauguracja nowego roku szkolnego wyglądała inaczej niż zazwyczaj. Początek roku szkolnego był wyjątkowy, ale mimo wszystko był to radosny powrót do szkoły.

Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaszczycili niezwykli absolwenci naszego liceum.

Wszystkim życzymy dużo cierpliwości, spokoju i samych sukcesów. Powodzenia! Trzymamy kciuki za to, aby nauka odbywała się bez przeszkód.  


Czytaj więcej
Kiermasz podręczników 2020. Przynieś! Sprzedaj ! Kup!
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

04.09.2020r. (piątek) w godz.7.45 - 10.50 zorganizowany zostanie w naszej szkole kiermasz używanych podręczników.


81-rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy!
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Życzenia od Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Rodzice i Uczniowie,

zakończył się czas letniego wypoczynku. Jak co roku o tej porze uczniowie i nauczyciele wracają do swoich obowiązków. Na wszystkich czekają nowe wyzwania i obowiązki edukacyjne. 

Drodzy Uczniowie, życzę Wam, abyście jak najlepiej wykorzystali możliwości, jakie oferuje szkoła. Spełniajcie swoje marzenia i realizujcie ambitne cele.

Wspólnie z uczniami nowy rok szkolny rozpoczynają także Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy oświaty. Dzięki Państwa codziennym wysiłkom młodzi ludzie będą mogli rozwijać wiedzę, umiejętności oraz przygotowywać się do wejścia w dorosłe życie. Starajcie się zaszczepić w swoich podopiecznych ciekawość świata, uczcie ich systematyczności i wytrwałości w działaniu. Życzę, aby Państwa praca przyniosła satysfakcję oraz szacunek i uznanie ze strony otoczenia.

Gorąco zachęcam wszystkich Rodziców do włączania się w życie szkoły. Bez wsparcia z Państwa strony szkoła nie może sprawnie funkcjonować i w pełni realizować swoich zadań.

Przekazuję także najlepsze życzenia Uczniom, Rodzicom oraz Kadrze pedagogicznej poza granicami naszego kraju. Niech nowy rok szkolny obfituje w sukcesy edukacyjne i wychowawcze.

Całej społeczności szkolnej życzę, aby rok szkolny 2020/2021 był spokojny i bezpieczny! 

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej


40-lecie Solidarności!
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Z okazji 40-lecia Solidarności powstał specjalny animowany spot, który pokazuje, w jaki sposób Solidarność jest osadzona w historii polskiej walki o niepodległość, wolność i wartości. Spot jest jednocześnie reklamą wystawy, którą będzie można obejrzeć na dworcach PKP


Czytaj więcej
Prośba do wszystkich nauczycieli
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Drodzy Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!
Serdecznie prosimy o wsparcie akcji „5 dla Filipka Łukaszuka na 1 września ".
Filipek jest synkiem naszej szkolnej psycholog i choruje na SMA typu 1 (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebuje najdroższego leku świata, który uratuje jego życie. Szczegółowe informacje o chorobie Filipka można znaleźć na https://www.siepomaga.pl/filipek
My nauczyciele z Orli podejmujemy różne działania, aby pomóc rodzicom Filipa w tej nierównej walce. Bardzo prosimy wszystkie Koleżanki i Kolegów o włączenie się do naszej kolejnej akcji. Polega ona na tym, aby każdy nauczyciel 1. września 2020 r. wpłacił 5 zł na https://www.siepomaga.pl/filipek Prosimy o rozpowszechnienie akcji w gronie pedagogicznym, wierzymy, że NAM się uda. Pomagajmy!
Z wyrazami szacunku dyrektor Maria Tomczuk i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej z dnjb w Orli. Dziękujemy serdecznie.

Жыве Беларусь!
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Grafika: Siergiej Savich


Wskazówki dla rodzica
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


10 zasad dla ucznia
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Zasady organizacji zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim od 1_09_2020 roku
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty
 1. Do szkoły uczęszczać powinni uczniowie  bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub izolacji.
 2. Szkoła otwarta jest od godz. 7.00, sugeruje się przychodzenie do niej pojedynczo i w miarę możliwości kilkanaście lub kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych.
 3. Zaleca się osłonę ust i nosa w czasie przebywania w przestrzeniach wspólnych (korytarze, klatki schodowe, szatnie).
 4. Uczniowie posiadają własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub własnej szafce.
 5. Po wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują ręce. Dezynfekcja odbywa się także przy wejściu do sali lekcyjnej.
 6. W miarę możliwości uczniowie wchodzą do szatni pojedynczo, i po zostawieniu ubrania i obuwia natychmiast opuszczają szatnię.
 7. Podczas oczekiwania na rozpoczęcie zajęć lekcyjnych zaleca się zachowanie dystansu między poszczególnymi osobami.
 8. Sale lekcyjne wietrzone są po każdej lekcji. Osobą za to odpowiedzialną jest nauczyciel prowadzący zajęcia w danej sali.
 9. W przypadku pojawienia się objawów chorobowych w trakcie pobytu w szkole uczeń ma obowiązek poinformować o tym natychmiast wychowawcę klasy lub nauczyciela prowadzącego zajęcia
 10. W szkole nie są organizowane wyjścia grupowe i wycieczki.
 11. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w miarę możliwości na powietrzu, z wykorzystaniem spaceru rekreacyjnego z elementami w-f.
 12. Po zakończeniu zajęć wszystkie pomieszczenia są dezynfekowane przez pracowników szkoły.

Śpiewająca Księgowa
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Z ogromną przyjemnością śledzimy losy absolwentów. Nasza absolwentka Marta Malinowska jest częstym gościem na naszej stronie. Pisaliśmy o sukcesach Marty jako uczennicy II LOzBJN, później studentki, dziś chcielibyśmy przedstawić Martę jako Księgową. Od 1,5 roku Marta pracuje na stanowisku Młodszej Księgowej. Obecnie prowadzi finanse Osiedla Idea Ogrody w Radomiu, Osiedla 360 i Lykke w Warszawie czy Osiedle Hewelia i Czarnieckiego w Poznaniu. Po pracy Marta śpiewa i to nie byle jak! Była uczestniczką programu „Bitwa na Głosy” gdzie wystąpiła u boku Piotra Rubika. Jak wygląda praca „Śpiewającej Księgowej” możecie sprawdzić na: Grupa Unibep Kariera

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=186296409532813&id=111589247003530


Gratulujemy maturzystom wyników Matury 2020
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty
Gratulujemy maturzystom wyników Matury 2020. Zdawalność wyniosła 93.4 % i jest najlepsza w powiecie bielskim, gdzie wszystkie egzaminy zdało 79 % absolwentów. Szczególne gratulacje należą się tym z naszych maturzystów, którzy osiągnęli 100 % punktów z matematyki, języka angielskiego, języka białoruskiego i języka rosyjskiego. Najwyższy wynik z języka polskiego to 99 %. Życzymy powodzenia w czasie  rekrutacji na wymarzone studia.

Kalendarz roku szkolnego2020/2021
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz na rok szkolny 2020/2021.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego: wtorek, 1 września 2020 roku.
 • Zimowa przerwa świąteczna: od 23 grudnia do 31 grudnia 2020 r. W praktyce powrót do szkół 4 stycznia.
 • Ferie zimowe:
 • 18 - 31 stycznia 2021 r. - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
 • 25 stycznia - 7 lutego 2021 r. - podlaskie, warmińsko-mazurskie.
 • 1 lutego - 14 lutego 2021 r. - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
 • 15 - 28 lutego 2021 r. - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
 • Wiosenna przerwa świąteczna: od 1 do 6 kwietnia 2021 roku.
 • Zakończenie zajęć dla maturzystów: 30 kwietnia 2021 r.
 • Zakończenie zajęć roku szkolnego: 25 czerwca 2021 r.

*Terminy egzaminów zewnętrznych jeszcze nie są znane. Ustali je dyrektor CKE.

Rok szkolny 2020/2021. Inne dni wolne

Gdy mowa o dniach wolnych od szkoły należy wspomnieć także święta, które są ustawowo wolne od obowiązku szkolnego. Mowa m.in. o:

 • 1 listopada - Wszystkich Świętych
 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
 • 1 stycznia - Nowy Rok
 • 6 stycznia - Święto Trzech Króli
 • 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy
 • 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja
 • 3 czerwca - Boże Ciało

<1 2 >