Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2023
poniedziałek, 20 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (International Mother Language Day) to święto, którego celem jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Dla Polaków powinno być to ważne wydarzenie, ponieważ nasz język jest wyjątkowy i piękny, choć niezwykle trudny. Trzeba więc go pielęgnować, a Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest do tego dobrą okazją.


Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją
środa, 15 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.  22 lutego w naszej szkole odbędzie się spotkanie z psychiatrą i psychoterapeutą. Zachęcamy do napisania pytań i wrzucenia ich do specjalnie przygotowanego pudełka. Na pytania odpowiedzą zaproszeni goście.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. Depresja nazywana jest chorobą duszy i ciała. Celem obchodów Dnia Walki z Depresją jest upowszechnienie wiedzy na temat tej choroby oraz innych zaburzeń z nią związanych, a także o konieczności jej diagnozowania i podejmowania odpowiedniego leczenia.


Czytaj więcej
Walentynki 2023
niedziela, 12 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Do you  II LO z BJN?

Шчыра Віншуем усіх закаханых са святам!
Як казаў геніяльны Адам Міцкевіч у апошняе імгненне свайго жыцця:
«Няхай любяць адно аднаго, - Заўсёды!».


Uroczystość wręczenie dyplomów stypendystom ministra właściwego ds. oświaty i wychowania
wtorek, 7 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

07 lutego w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom ministra właściwego ds. oświaty i wychowania za szczególne osiągnięcia edukacyjne uzyskane w roku szkolnym 2021/2022. Miło nam pogratulować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego liceum: Mateusz Ostaszewicz kl. II b i Piotr Burzyński kl. III a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Czytaj więcej
Występ wokalny zespołu „Spadczyna”
niedziela, 5 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości


Uczniowie z Orli z wizytą w naszej szkole
piątek, 3 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Grupa ambitnych uczniów ze Szkoły Podstawowej z dodatkową nauką języka białoruskiego w Orli, w czasie ferii zimowych znalazła czas, aby odwiedzić naszą szkołę. Być może niektórzy z nich zechcą podjąć naukę w naszym liceum. W każdym razie serdecznie zapraszamy.


Czytaj więcej
Nowa hala sportowa
środa, 1 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Po feriach uczniowie II LO z BJN będą ćwiczyć w nowej hali sportowej. Fot. Sławomir Niedźwiecki

24 stycznia podczas noworocznego spotkania władz starostwa powiatowego z przedstawicielami samorządów, instytucji oraz firm działających na terenie powiatu została otwarta nowa hala sportowa w naszym liceum.


Czytaj więcej
Już 7 lutego Gala Dnia Bezpiecznego Internetu!
czwartek, 26 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Już 7 lutego Gala Dnia Bezpiecznego Internetu! Zapraszamy nauczycieli i inne osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą do warszawskiego Teatr Palladium oraz przed ekrany – wydarzenie będzie transmitowane na żywo (z tłumaczeniem PJM). Przed nami sześć ciekawych wystąpień dotyczących bezpiecznego i konstruktywnego korzystania z sieci.  Galę zwieńczy koncert Agi Zaryan!


Czytaj więcej
ABC Cyberbezpieczeństwa
czwartek, 26 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Spotkanie noworoczne starosty bielskiego i otwarcie nowej sali sportowej w II LOzBJN
wtorek, 24 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Dyrektor II LOzBJN Andrzej Stepaniuk wraz z zespołem „Spadczyna”. Fot. Sławomir Niedźwiecki

24 stycznia w naszej szkole odbyło się noworoczne spotkanie władz starostwa powiatowego z przedstawicielami samorządów, instytucji oraz firm działających na terenie powiatu.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >