Certyfikat Cisco wręczony - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Certyfikat Cisco wręczony
piątek, 24 maja 2024 roku

Fot. Ksenia Zinkiewicz

Aleksandra Grigoruk z kl. I a zdobyła międzynarodowy i ceniony na rynku pracy certyfikat amerykańskiej firmy Cisco. Aleksandra ukończyła kurs Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything). Internet Rzeczy to sieć łącząca ludzi, procesy, dane i przedmioty, powodująca zanikanie bariery ludzie/maszyny, w wyniku czego integracja technologii sieciowych, chmur obliczeniowych oraz fizycznej natury różnego rodzaju czujników pomaga tworzyć bardziej bezpośrednie i indywidualne podejście w relacji usługodawca - klient.

Fot. Ksenia Zinkiewicz

Lokalna Akademia Cisco Networking Academy funkcjonuje w Naszej Szkole od roku szkolnego 2012/2013. W Akademii prowadzimy dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych kursy, takie jak: Big Data, Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything), NDG Linux Essentials, Introduction to Cybersecurity i inne. Każdy zainteresowany programem uczeń Naszej Szkoły może bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kursy prowadzone są przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

1 czerwca 2023 r. współpracę z Cisco - światowym liderem w dziedzinie technologii sieciowych nawiązało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Instruktorem Cisco w II LO z BJN jest Sławomir Niedźwiecki