Wycieczki - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

WycieczkiWycieczka do Londynu
czwartek, 8 lutego 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Good morning London. W dniach 12-17 lutego uczniowie naszego liceum przebywają w Anglii. Podczas pobytu praktykują język angielski na warsztatach, poznają miasto i świetnie się bawią. Relacje z wycieczki można śledzić na szkolnym FB.


Byliśmy w "Strefie Wysokich Lotów"
piątek, 12 stycznia 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Justyna Iganowicz-Car

10 stycznia 2024 r. klasy 3 a, 3 bc i uczniowie kl. 4 a byli na wycieczce w Białymstoku. Aktywnie spędzili czas w "Strefie Wysokich Lotów ". Grom i zabawom nie było końca. Następnie udali się do kina na film ,,Ferrari ". Wyjazd był bardzo udany.


Czytaj więcej
Wielokulturowość Podlasia - historia i współczesność
środa, 20 grudnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zdjęcie - Biblioteka Miejska Publiczna w Bielsku Podlaskim

15 grudnia odbyło się trzecie już w tym roku szkolnym spotkanie organizowane we współpracy z Biblioteką Miejską. Tym razem uczniowie klasy 1d mieli okazję uczestniczyć w inauguracji wystawy „Dziedzictwo prawosławnego monasteru św. Mikołaja Cudotwórcy w Bielsku Podlaskim".


Czytaj więcej
Ikonograf Grzegorz Zinkiewicz
czwartek, 14 grudnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 11 i 12 grudnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział wydarzeniu Fundacji OIKONOMOSTeatru Czrevo oraz Szkoły Prawosławnej Ikonografii w Paryżu. W BDK uczniowie zwiedzili wystawę dzieł znanego i cenionego polskiego ikonografa, przedwcześnie zmarłego Grzegorza Zinkiewicza.

Zgromadzone prace, w skład w których wchodzą ikony wykonane w latach 1990-2022 dla świątyń i osób prywatnych, a także pokaźna ilość szkiców, projektów, materiałów i innych przedmiotów pochodzących z pracowni ikonografa mają za zadanie przybliżyć mieszkańcom Podlasia jego wybitną postać.


Wycieczka do Warszawy.
niedziela, 3 grudnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

1 grudnia 2023r uczniowie klasy I a, I b oraz IV b uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. 

Odwiedziliśmy  Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy samodzielnie, w trakcie zwiedzania poszczególnych stanowisk naukowych, doświadczyć wyjaśnienia wielu procesów. 

Głównym celem wyjazdu był udział w laboratoriach w CNK – laboratoria chemiczne, biologiczne, fizyczne i robotyczne. W kilkuosobowych zespołach, pod okiem specjalistów wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia, służące odkrywaniu w sobie pasji naukowych.  


Czytaj więcej
Biuro Podróży PITUR o naszej wycieczce
wtorek, 21 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zapraszamy do przeczytania relacji Biura Podróży PITUR na temat naszej wycieczki

Link


Drezno by night
czwartek, 16 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
W środę 15 listopada późnym wieczorem wkroczyliśmy do Saksonii, której stolicą jest Drezno. Drezno było naszym ostatnim przystankiem w drodze powrotnej do Bielska. Wieczór, lekki deszcz, tempo zwiedzania ekspresowe, ale było warto.
Drezno jest ośrodkiem turystycznym, zwanym „miastem baroku” lub „Florencją Północy”, znajduje się tu wiele zabytków i muzeów, m. in. słynna Galeria Obrazów (Gemäldegalerie Alte Meister).

Czytaj więcej
Malowniczy Würzburg
czwartek, 16 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Środa, 15 listopada była ostatnim dniem naszej wyprawy do Parlamentu Europejskiego. Do Polski wracamy przez Frankonię, która jest częścią Bawarii.
Zatrzymaliśmy się w malowniczym Würzburgu, gdzie zobaczyliśmy m. in. imponującą, barokową rezydencję rządzących niegdyś miastem książąt-biskupów, wybudowaną na wzór Wersalu. Dzielimy się zdjęciami, które pozwolą poczuć Wam chodzisz trochę klimat miasteczka. Rezydencja jest wpisana na listę UNESCO. Więcej zdjęć https://www.facebook.com/profile.php?id=100032374192289

Norymberga na drodze Strasburga
czwartek, 16 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W poniedziałek 13 listopada br. dotarliśmy do Norymbergi. A tam deszcz, jesienna szaruga, a na średniowiecznym rynku przygotowania do świąt: zapach norymberskich kiełbasek i korzennych pierniczków, z których słynie Norymberga. We wtorek 14 listopada br. główny cel podróży EUROSCOLA - wydarzenie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.


Czytaj więcej
W drodze do PE w Strasburgu zatrzymaliśmy się w Pradze
czwartek, 16 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W drodze do PE w Strasburgu zatrzymaliśmy się w Pradze. Praga – miasto setek wież, wpisane na listę UNESCO i jedno z najpiękniejszych miast świata. My zobaczyliśmy to na własne oczy!


Czytaj więcej
<1 >