Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Bardauskaja Vosień 2007 - retrospekcja.
wtorek, 26 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki 

Ostatnie dni października kojarzą się w Naszej Szkole głównie z Jesienią Bardów, cykliczną imprezą podczas której prezentowana była białoruska poezja śpiewana i piosenka autorska. W tym czasie szkoła była oplakatowana artystycznymi grafikami Michała Aniempadystau (który zmarł nagle, w wieku 53 lat). Młodzież zbierała w parku liście, które służyły za dekorację sceny w BDK. W jury konkursu zasiadał Dyrektor Naszej Szkoły Andrzej Stepaniuk, a na scenie prezentowali się m.in. utalentowani artystycznie, uczniowie naszej szkoły. Na naszej wirtualnej szkolnej tablicy podaję link do zdjęć, które zrobiłem 14 lat temu !!! podczas Jesieni Bardów (26-28.10.2007). Tak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat.

https://www.lozbjn.edu.pl/archiwum2/galeria/jb2007/index.html


Czytaj więcej
Jesień Bardów’ 2021 "dla Nadziei"
wtorek, 26 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Bezpłatne numery pomocowe
niedziela, 17 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Dzień Nauczyciela tuż, tuż !
wtorek, 12 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Gmach II LO z BJN w kolorach jesieni. Fot. Sławomir Niedźwiecki

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.


Czytaj więcej
Nie szukam swojego miejsca na świecie. Ja je sobie tworzę | Katarzyna Chmur
poniedziałek, 11 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

“Nie szukam swojego miejsca na świecie – ja je sobie tworzę,” tymi słowami Kasia Chmur wprowadza nas w jej autorską opowieść o poszukiwaniu tożsamości, słuchaniu siebie i życiu na własnych warunkach.


Czytaj więcej
5 października - Międzynarodowy Dzień Nauczyciela
wtorek, 5 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Nauczyciela poświęcone będą wsparciu, jakie trzeba zapewnić nauczycielom, by mogli kontynuować mozolny proces odbudowy systemu edukacji po trwającym już ponad półtora roku kryzysie wywołanym pandemią COVID-19. Tematem Dnia są więc „Nauczyciele w centrum odbudowy edukacji” (Teachers at the heart of education recovery).

Światowy Dzień Nauczyciela (World Teachers’ Day) to międzynarodowe święto nauczycieli proklamowane przez UNESCO w 1994 roku. Dzień 5 października upamiętnia podpisanie w 1966 roku „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy. Dzień stał się okazją do oceny postępów i do refleksji nad sposobami stawiania czoła wyzwaniom towarzyszącym promocji zawodu nauczyciela.


Europejski Tydzień Kodowania (Code Week 2021)
poniedziałek, 4 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Zapraszamy na stoisko Uniwersytetu w Białymstoku
wtorek, 21 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Drodzy Maturzyści - już w czwartek, 23 września widzimy się w Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów online Perspektywy 2021 Od godz. 10 do 15 znajdziecie tu wiele wartościowych informacji i praktycznych wskazówek dotyczących #matura2022 oraz studiów. Szczególnie zapraszamy na stoisko Uniwersytetu w Białymstoku Poznacie naszą ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji, a nasi pracownicy odpowiedzą na czacie na wszystkie pytania. Będą też filmowe wędrówki po #UwB

Zapraszamy. Z nami zaplanujecie swoją przyszłość


Co robią przyszli maturzyści w czwartek 23 września?
wtorek, 21 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Co robią przyszli maturzyści w czwartek 23 września? Jak to co?! Łączą się online z nami na Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów❗
Zapraszamy przyszłych maturzystów i ich rodziców do naszego wirtualnego stoiska w strefie Expo❗
Na stoisko można wejść dopiero w dniu wydarzenia.
Przygotowaliśmy cały pakiet wideo – pokażemy:
· co ciekawego robimy
· jakich mamy ekstra studentów
· korzyści studiowania na PB!
✅Każdy będzie mógł pospacerować po naszych. Mamy aż 29 kierunków studiów inżynierskich i magisterskich na 6 wydziałach, a po 3 latach studiów gwarantujemy zawód inżyniera!

DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ 12.09.2021
poniedziałek, 20 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Wiktoria Gać wzięła udział w koncercie z okazji  Dni Kultury Żydowskiej, który odbył się 12.09.2021r. w Amfiteatrze Miejskim. Wśród wielu wykonawców prezentowała kulturę białoruską. Dziękujemy Wiktorii za piękne wykonanie piosenek i godne reprezentowanie szkoły. 


Bielskie Spotkania Młodzieży - BDK - 20_09_2021
poniedziałek, 20 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Lena Jurczuk

20 września uczniowie klas drugich wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację Unitalent - Bielskie Spotkania Młodzieży.  Tematem przewodnim spotkania było realizowanie pasji i marzeń. Na scenie pojawili  się Adam Zdanowicz -  konstruktor rowerów, Cira i Diana Sidoruk – muzycy, Marek Włodzimirow - filmowiec, Mateusz Sacharzewski - aktor oraz liczna grupa młodych, ambitnych i przedsiębiorczych młodych bielszczan. Prowadzącym wydarzenie był absolwent naszego liceum – Krzysztof Olejniczak.


Czytaj więcej
Bielskie Spotkania Młodzieży
piątek, 17 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

To już niedługo drodzy #unitalentowani!

  • Kiedy? 20.09.2021
  • Gdzie? Bielski Dom Kultury
  • O której: 11:00

Razem z Kreatywny Bielsk Podlaski zapraszamy na Bielskie Spotkanie Młodzieży, gdzie czekają na Was fantastyczne niespodzianki!

Będą wywiady, występy i projekcje filmów! Brzmi ciekawie?

Do zobaczenia!


82. rocznica napaści ZSRR na Polskę
piątek, 17 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dziś mija 82. rocznica napaści ZSRR na Polskę. 17 września 1939 r. wschodnią granicę Polski przekroczyła armia czerwona, dokonując agresji na nasz kraj, wciąż stawiający opór niemieckiej ofensywie. Przyspieszyło to upadek Państwa Polskiego, skazując jego mieszkańców na okupacyjny terror i sześcioletnią niewolę.
Jakie były tragiczne konsekwencje tego wydarzenia dla Polaków, a w szczególności dla mieszkańców ówczesnego powiatu bielskiego, o tym piszemy na naszej stronie: https://samorzad.gov.pl/.../rocznica-agresji-sowieckiej-i...

Ślubowanie uczniów klas pierwszych - 15.09.2021
środa, 15 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Wiktoria Gać

15 września swój wielki dzień mieli nasi pierwszoklasiści, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. W tak ważnym wydarzeniu uczniom towarzyszyli rodzice i grono pedagogiczne. 


Czytaj więcej
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
poniedziałek, 13 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Czytaj więcej
<1 2 >