Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Lokalna Akademia Sieciowa CISCO - edycja 2023
niedziela, 10 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

OKALNA AKADEMIA CISCO.
Kurs: IT Essentials - PC Hardware and Software (szkolenie bezpłatne).

Ponad 10 lat temu nasza nasza szkoła uzyskała możliwość utworzenia akademii lokalnej w programie Cisco Networking Academy i może prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.


Czytaj więcej
Narodowe Czytanie 2023
sobota, 9 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w "Narodowym Czytaniu 2023". Relacja na szkolnym FB


VI Dni Kultury Żydowskiej "My Pamiętamy"
środa, 6 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Bielski Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, oraz Szkoła Podstawowa nr.4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim zapraszają na VI Dni Kultury Żydowskiej ,,My Pamiętamy".


Czytaj więcej
Narodowe czytanie
środa, 6 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

My również dołączamy i zapraszamy na wyjątkową literacką podróż, która odbędzie się 9 września o godzinie 10.00. O 9:30 na parkingu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Kazimierzowska) będzie czekać na wszystkich chętnych autobus, który zapewni wygodny przejazd na miejsce wydarzenia i z powrotem. W tym roku spotkamy się w skansenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach - w miejscu pasującym do scenerii z kart powieści...


Zebranie rodziców- 12.09.2023
środa, 6 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Uprzejmie informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się 12 września 2023r. o godz. 17.


Warto mieć marzenia. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
poniedziałek, 4 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Uczniwie klasy I A. Fot. Sławomir Niedźwiecki

Coś się kończy, coś się zaczyna. 4 września, po długich, cudownych wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024.  

Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego Pan Dyrektor w/z Włodzimierz Wawulski powitał wszystkich przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości. Uroczystość zaszczycili: Starosta bielski dr Sławomir Jerzy Snarski, w-ce starosta Piotr Bożko i Przewodnicząacy Rady Rodziców Andrzej Tarasiuk.  Tradycyjnie, na uroczystości licznie pojawili się tegoroczni i starsi absolwenci Naszego Liceum.


Czytaj więcej
Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2023
niedziela, 3 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 17 lat organizuje co roku we wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy. W 2023 roku będziemy w 14 miastach w Polsce, by pomóc maturzystom 2024 (a także ich młodszym kolegom ze szkół średnich) dobrze zdać egzaminy maturalne i wybrać swoją edukacyjną przyszłość. A ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, Salony Maturzystów to miejsce, gdzie prezentuje swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy.

8 września wraz z Uniwersytetem w Białymstoku zapraszamy na Białostocki Salon Maturzystów 


Czytaj więcej
84. rocznica wybuchu II wojny światowej - 1 września 2023
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Fot.: Atak na Westerplatte 1 września 1939 r. (AIPN) 

84 lata temu, na Westerplatte o godzinie 4:45 ciszę rozdarły salwy z niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein, po czym rozpętała się największa i najstraszniejsza z wojen. Najkrwawszy konflikt w historii ludzkości na zawsze zmienił oblicze świata, a co ważniejsze Polski. Cześć pamięci imiennym i bezimiennym ofiarom II wojny światowej.

Nigdy więcej wojny!


Cyfrowe archiwum II LO z BJN (lata 2007-2023)
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Komunikaty

"Przeszłość zachowana w pamięci jest częścią teraźniejszości"

Informujemy, że informacje z roku szkolnego 2022/2023 zostały przeniesione do cyfrowego archiwum (Menu Archiwum). W archiwum znajdują się wszystkie informacje z życia szkoły utworzone w latach 2007-2023. Zapraszamy do korzystania z naszego cyfrowego archiwum.

Zapraszamy również do oglądania interaktywnej prezentacji: "II LO z BJN w starej fotografii". Są to zdjęcia nauczycieli i absolwentów szkoły z lat 1945-2000.

Prezentację można oglądać na komputerze, tablecie, smartfonie. Życzymy przyjemnego oglądania.

Link do prezentacji: https://sway.com/R9xvmnzrHp3juQFL


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - 4.09.2023r.
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Komunikaty

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023r. na górnym korytarzu:

  • klasy I - godz. 9.00
  • klasy II, III, IV - godz. 10.00

Mateusz Ostaszewicz rozpocznie naukę w angielskim Dulwich College
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Andrzej Zdanowicz

Mateusz Ostaszewicz już po ukończeniu pierwszej klasy został stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Stypendium otrzymał za wybitne osiągnięcia w nauce. W ciągu dwóch lat został laureatem lub finalistą licznych olimpiad i konkursów przedmiotowych.


Czytaj więcej
Kiermasz podręczników 06.09.2023 - Przynieś! Sprzedaj! Kup!
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Komunikaty

06.09.2023r. (środa) w godz. 7.45 - 11.50 na górnym korytarzu zostanie zorganizowany kiermasz używanych podręczników.


Wizyta Swiatłany Cichanouskaj w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Komunikaty

15 lipca br. na zaproszenie mniejszości białoruskiej wizytę w Naszej Szkole złożyła Swiatłana Cichanouska, która po wizycie w Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach odwiedziła II LO z BJN i Szkołę Podstawową nr 3 w Bielsku Podlaskim. Spotkanie dotyczyło problemów mniejszości białoruskiej w Polsce oraz sytuacji na Białorusi.


Czytaj więcej
Wykaz podręczników do klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych - rok szk. 2023_2024
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN
Kategoria: Komunikaty

Wykaz podręczników do klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych II LO z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim:

PODRĘCZNIKI - KLASA PIERWSZA
PODRĘCZNIKI - KLASA DRUGA
PODRĘCZNIKI - KLASA TRZECIA
PODRĘCZNIKI - KLASA CZWARTA

<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >