Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Ferie bez nudy
poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

4 stycznia w całej Polsce rozpoczęły się ferie zimowe. Wspólnie z Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej przygotowaliśmy specjalny projekt #FerieBezNudy! Mamy nadzieję, że mimo trudnego czasu, najbliższe dwa tygodnie upłyną wszystkim uczniom ciekawie! Startujemy już jutro na www.feriebeznudy.pl! Wśród kilkunastu bloków tematycznych na stronie znajdą się zajęcia związane z tańcem, śpiewem, aktorstwem, rysunkiem, nauką DJ-owania, vlogowania, robienia zdjęć czy tworzenia animacji. Nie zabraknie ciekawostek ze świata gier planszowych, sztuki iluzji czy popularnych gier komputerowych. Będą liczne niespodzianki, dlatego zaglądać na stronę codziennie!

 


Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich
poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową - Ferie po królewsku online, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki  i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji.


Czytaj więcej
Spokojnych Świąt
środa, 23 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Świąteczne Życzenia Samorządu Uczniowskiego
wtorek, 22 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Wymagania na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym w 2021r.
środa, 16 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Informatyka wciąż nie ma sobie równych − wyniki rekrutacji na studia w roku 2020/2021
poniedziałek, 14 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

W październiku tego roku studia na polskich uczelniach rozpoczęło ponad 428 tysięcy osób. Wśród kandydatów, podobnie jak w poprzednich latach, największą popularnością cieszyła się informatyka. Najtrudniej zaś było się dostać na inżynierię internetu. Najwięcej osób chciało studiować na Politechnice Warszawskiej, a najbardziej oblegana uczelnia to Politechnika Poznańska.


Czytaj więcej
Nasi uczniowie awansowali do etapu centralnego V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
niedziela, 13 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

W piątek 11 grudnia, odbyły się eliminacje okręgowe V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, której temat zmienny w roku szkolnym 2020/2021 brzmi „Siły Zbrojne w systemie bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej”.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne uczniowie rozwiązywali test on-line.  Naszą szkołę reprezentowali:

  • Emilia Proniewicka  klasa III
  • Aleksandra Proniewicka  klasa I
  • Jakub Kurianowicz klasa I

W ciągu 60 minut musieli odpowiedzieć na 60, często bardzo trudnych pytań. Zakres tematyczny był bardzo różny, od organizacji , zadań, celów Wojsk Obrony Terytorialnej przez operacje pokojowe NATO, aż po współczesne konflikty międzynarodowe.

Wieczorem, tego samego dnia ukazały się, na stronie Olimpiady wyniki i okazało się, że wszyscy nasi uczniowie awansowali do etapu centralnego! Gratulujemy!

Opiekunem uczniów jest Włodzimierz Wawulski

http://www.owobio.edu.pl/wp-content/uploads/2016/09/wyniki.pdf


Kalendarz Niwy na 2021
sobota, 12 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Электронным падпісчыкам «Нівы» варыянт папяровы «Календара на 2021 год» даступны ў рэдакцыі.

Wszyscy, którzy kupili „Niwę” nr 50 w wersji elektronicznej, mogą otrzymać Kalendarz na 2021 rok w wersji papierowej w redakcji.


Самы папулярны паасобнік “Нівы” – з самым справядлівым календаром
sobota, 12 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

 

Самы папулярны паасобнік “Нівы” – з самым справядлівым календаром. Сёлета каляндар прымеркаваны да юбілею ”Нівы”, якой спаўняецца 65 гадоў.
"Ніву" цяпер купіце таксама ў анлайн-фармаце на старонцы e-niva.org пасля бясплатнай рэгістрацыі.
З галоўным рэдактарам Яўгенам Вапам з гэтай нагоды размаўляе Міхал Андрасюк.

Чытай больш на: https://www.racyja.com/.../samy-papulyarny-paasobnik-nivy-z

I etap (szkolny) Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej
czwartek, 10 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Dn. 9.12.2020 r. w naszej szkole odbył się I etap (szkolny) Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej organizowanej przez Katedrę Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku. Wzięło w nim udział pięcioro uczniów naszej szkoły, którzy w ramach tego etapu pisali pracę na jeden z trzech tematów:


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >