Trzecia edycja konkursu historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Trzecia edycja konkursu historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”
poniedziałek, 3 czerwca 2024 roku
Dokładnie w 108. rocznicę urodzin profesora Wacława Felczaka – patrona Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej – w warszawskiej siedzibie Instytutu odbyła się uroczystość rozdania nagród najlepszym uczestnikom trzeciej edycji konkursu historycznego dla uczniów szkół średnich.
Do trzeciej edycji konkursu historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni” dla uczniów publicznych i niepublicznych szkół średnich zgłosiło się 1435 śmiałków ze 170 szkół.
Do etapu wojewódzkiegozakwalifikowało się 144 najlepszych uczniów. W obu etapach uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 18 pytań zamkniętych (jednokrotnego wyboru) oraz dwóch pytań otwartych (krótka wypowiedź). Wśród trzydziestu laureatów znalazł się nasz uczeń - Igor Orzechowski /klasa Ic/, który w klasyfikacji zajął 14 miejsce w Polsce. Uczniowie otrzymali nagrody finansowe.
W uroczystości wzięli udział ambasador Węgier w Polsce Pani Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz poseł Tomasz Zieliński.
Opiekunem Igora był mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!