Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
wtorek, 29 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 24-26 września 2020 roku w Sulejówku i Warszawie odbył się finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej ". Jednym z czterech reprezentantów okręgu podlaskiego w zawodach centralnych był Adam Zabrocki uczeń klasy II A. Z dumą informujemy, iż Adam uzyskał zaszczytny tytuł finalisty olimpiady. Uzyskany rezultat wiąże się ze zwolnieniem z egzaminu maturalnego z historii oraz indeksami na renomowane uczelnie w kraju. 


Czytaj więcej
Europejski Dzień Języków – 26 września
czwartek, 24 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Europejski Dzień Języków – świętuj razem z nami!

W ramach  obchodów  do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich  przedstawicieli,  kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.


W najbliższy wtorek (29.09.2020) planujemy pomoc Filipkowi w walce z chorobą!
czwartek, 24 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

W najbliższy wtorek (29.09.2020) planujemy pomoc Filipkowi w walce z chorobą! Maluszek potrzebuje ponad 9 mln zł na terapię genową lekiem Zolgensma. Zebrane pieniążki przekażemy na konto Fundacji Siepomaga! Wpłaty są dobrowolne!


REKRUTACJA UCZESTNIKÓW do projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów”
środa, 9 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Informujemy, że II LO z BJN prowadzi rekrutację uczestników do projektu: Projekt „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów”

Projekt „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów” realizowany jest przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych (Lider), Powiat Bielski (Partner), I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim (Realizatorzy) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III: „Kompetencje i kwalifikacje”, Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW do projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NAUCZYCIELA/NAUCZYCIELKI do projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA/OSOBY BIORĄCEJ UDZIAŁ W REALIZACJI PROJEKTU

 


PODLASKI I WARMIŃSKO-MAZURSKI SALON MATURZYSTÓW
niedziela, 6 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Każdy uczestnik Salonu będzie mógł pobrać e-book Informatora dla Maturzystów Perspektywy 2021 i otrzymać premię za obecność we wszystkich sekcjach e-Salonu.

Wszyscy otrzymacie też Certyfikat Uczestnika Salonu Maturzystów Perspektywy 2020 wraz z podsumowaniem Waszej indywidualnej aktywności salonowej (dla siebie, dla wychowawcy, dla rodziców).

Zarejestruj się sam lub poprzez link, który dostaniesz od swojego nauczyciela, i korzystaj!


Egzamin poprawkowy
piątek, 4 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Egzamin poprawkowy

Egzamin poprawkowy z matematyki zostanie przeprowadzony w dniu 8 września 2020 r. (wtorek) o godz. 14.00 w sali gimnastycznej II LO z BJN.

Zdający przybywają do szkoły z zakrytym nosem i ustami oraz dezynfekują ręce przy wejściu do szkoły.

Nie powinni przybywać na egzamin zdający z objawami sugerującymi infekcję dróg oddechowych oraz przebywający na kwarantannie


"Czas na Las"
środa, 2 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim organizuje konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży pt."Czas na Las". Informacje o konkursie wraz z załącznikami zostały umieszczone poniżej.


Polscy mistrzowie solidarni z Białorusinami
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Plejada najlepszych polskich sportowców wystąpiła w specjalnym spocie wyrażającym solidarność ze sportowcami i społeczeństwem Białorusi pod hasłem #JesteśmyZWami.


Nowy rok szkolny pod znakiem epidemii i rygoru sanitarnego
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Ze względu na sytuację epidemiczną, inauguracja nowego roku szkolnego wyglądała inaczej niż zazwyczaj. Początek roku szkolnego był wyjątkowy, ale mimo wszystko był to radosny powrót do szkoły.

Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaszczycili niezwykli absolwenci naszego liceum.

Wszystkim życzymy dużo cierpliwości, spokoju i samych sukcesów. Powodzenia! Trzymamy kciuki za to, aby nauka odbywała się bez przeszkód.  


Czytaj więcej
Kiermasz podręczników 2020. Przynieś! Sprzedaj ! Kup!
wtorek, 1 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

04.09.2020r. (piątek) w godz.7.45 - 10.50 zorganizowany zostanie w naszej szkole kiermasz używanych podręczników.


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >