Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 21.02.2021
niedziela, 21 lutego 2021 roku
Kategoria: Komunikaty

Шануйце родную мову! Са святам!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego, począwszy od roku 2000. Proklamowany został na 30. sesji Konferencji Generalnej UNESCO w listopadzie 1999 r. z inicjatywy Bangladeszu. Główną ideą Dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat bogactwa różnorodności językowej świata i jej znaczenia dla ochrony różnorodności kulturowej, a także dla zrównoważonego rozwoju społeczeństw i całej Planety. Dzień służy także promocji szeroko pojętej wielojęzyczności, a co za tym idzie – podkreśleniu roli nauki języków obcych w edukacji.

Nabór The Mask - nowy spektakl z twoim udziałem - Dołącz
piątek, 19 lutego 2021 roku

Srebrna szkoła 2021
środa, 17 lutego 2021 roku

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”, www.perspektywy.pl

Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesu w Rankingu. Wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.

Happy Valentine’s Day
niedziela, 14 lutego 2021 roku
Kategoria: Uroczystości

XII MIEJSCE WOJEWÓDZTWO PODLASKIE
piątek, 12 lutego 2021 roku

FilipkoweLOVE - podaruj serduszko Filipkowi
czwartek, 11 lutego 2021 roku
Kategoria: Komunikaty

Zbliżają się Walentynki... Dzień którego symbolem jest serce. A Filip teraz bardzo potrzebuje Waszych dobrych serduszek.

Zbiórka zwalnia

W tym tempie z całą pewnością nie zdążymy na czas. Dlatego bardzo chcielibyśmy Was prosić o zjednoczenie w tym dniu i przybliżenie Filipka do celu... Pokażmy ile dobrych serc wspiera naszego Filipka.

Prosimy aby w dniu 14.02 między godziną 20.00 a 20.30 wesprzeć Filipka dowolną wpłatą, podpisując ją pomarańczowym serduszkiem - symbolem Filipka.

Zobaczmy ile walentynek dostanie nasz bohater.

Pokażmy wszystkim jaką siłę mają wojownicy Filipka.

Kto wie, może zdarzy się "Walentynkowy Cud" i uda się zakończyć zbiórkę?

Terminarz udostępniania prac uczestników konkursu
środa, 10 lutego 2021 roku
Kategoria: Komunikaty

Terminarz udostępniania prac uczestników konkursu do wglądu:

1. 11.02.2021 r. (czwartek) godz. 14:30 – 15:30
  2. 12.02.2021 r. (piątek) godz. 11:15 – 12:15
  3. 15.02.2021 r. (poniedziałek) godz. 14:30 – 15:00

II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim (sekretariat).

Bardzo proszę, aby osoby zainteresowane (uprawnione zgodnie z regulaminem Konkursu) poinformowały mnie drogą mailową o chęci wglądu do pracy konkursowej: a.demianiuk@lozbjn.edu.pl

Wyniki uzyskane przez uczestników stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego
środa, 10 lutego 2021 roku
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego