Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Алесь Бяляцкі стаў лаўрэатам Нобелеўскай прэміі міра
sobota, 8 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Беларускі праваабаронца і палітзняволены Алесь Бяляцкі стаў лаўрэатам Нобелеўскай прэміі міра.

З 1980-х Бяляцкі займаецца адраджэннем беларускай мовы і культуры, з 1990-х, калі была заснаваная «В*сна», — абаронай правоў чалавека. Зараз праваабаронца знаходзіцца ў СІЗА-1 на Валадарскага за сваю праваабарончую дзейнасць.

Разам з беларускім праваабаронцай Нобелеўскую прэмію міра таксама прысудзілі ўкраінскай праваабарончай арганізацыі «Цэнтр грамадзянскіх свабод» і расійскай праваабарончай арганізацыі «Мемарыял».


#CodeWeek 8-23 października 2022 roku
czwartek, 6 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.


Czytaj więcej
MAMY WICEMISTRZA ŚWIATA
czwartek, 29 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Nasz uczeń, Grzegorz Kobus, zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Świata w armwrestlingu w kategorii "lewa ręka". Mistrzostwa odbywają się we Francji. GRATULUJEMY!!!


Wielki Błękit
środa, 28 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

29 września obchodzimy Światowy Dzień Morza. Zapraszamy na kultowy Wielki Błękit w reżyserii Luca Bessona z niezapomnianą rolą Jeana Reno i Rosanny Arquette.

Zwiastun: https://youtu.be/xWWclxrqHlk


“Godzina stąd na wschód”
środa, 28 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniu 28 września klasa III a wzięła udział w lekcji online. Lekcja dotyczyła praw obywatelskich i wolności jednostki. Projekt Godzina stąd na wschód” sfinansowany został z prestiżowych Funduszy Regionalnych Aktywni Obywatele - Islandia Liechtenstein Norwegia. Projekt realizują doświadczeni pedagodzy i edukatorki związane z Fundacją Sustainable Strategies Network. 


Czytaj więcej
28 września - Światowy Dzień Jabłka
środa, 28 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie. 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest cenioina przez konsumentów na całym świecie.


Czytaj więcej
Tańczące Parabole – jedyny edukacyjny projekt taneczny w regionie
poniedziałek, 26 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Drodzy uczniowie!

W naszej szkole trwają właśnie „Tańczące Parabole” – jedyny edukacyjny projekt taneczny w regionie.

Zachęcamy Was do zapisów, aby wziąć udział w kolejnych etapach projektu. Czekają na Was warsztaty z artystami tańca, podczas których poznacie tajniki sztuki tanecznej w różnych jej odsłonach. Będziecie mogli oglądać spektakle taneczne, spotykać się z profesjonalnymi tancerzami i choreografami z Polski, zrealizujecie mini spektakl taneczny prezentowany przed publicznością.


Czytaj więcej
Koncert Pamięci STEPA
wtorek, 20 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

3 października 2022 r. nasz Przyjaciel Łukasz Stepaniuk – STEP – skończyłby 45 lat. W tym dniu także minie dokładnie 4 miesiące od dnia, w którym niespodziewanie odszedł zostawiając po sobie w życiach wielu ludzi wyrwę, ogromną pustkę w wielu miejscach, w których był zawsze.


Czytaj więcej
Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2022!
środa, 14 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

 

Chcesz sterować robotem na RINGU w SUMO pojedynku? Przyjdź 23 września na Politechnikę Białostocką! Odwiedź stoisko studentów z koła naukowego Mobilne Systemy Inteligentne na Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej!

  • Od nich dowiesz się jak zrealizować swoje robotyczne pasje.
  • Spotkasz ich w Centrum Nowoczesnego Kształcenia na kampusie Politechniki Białostockiej.

Czytaj więcej
Praga - drugi dzień wycieczki
środa, 14 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Drugi dzień wycieczki - Praga.


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >