Uroczystości - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

UroczystościJesień Bardów - Bardouskaja Vosień "dla Nadziei"
środa, 3 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nadzieja Artymowicz i Oleg Kobzar, fot. Sławomir Niedźwiecki

30 października w sali kinowej Bielskiego Domu Kultury Podlaskim odbył się koncert Jesień Bardów - Bardouskaja Vosień "dla Nadziei". Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Związku na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej - Szczyty oraz BDK.

Gościem honorowym i bohaterką wieczoru była zasłużona białoruska poetka, bielszczanka, wieloletnia pracownica domu kultury Nadzieja Artymowicz. Na scenie zaprezentowali się dwaj białoruscy artyści: Oleg Kobzar i Zmicier Wojciuszkiewicz.


Czytaj więcej
Dni Kultury Żydowskiej w Bielsku Podlaskim - 13.09.2021
piątek, 17 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki

13 września 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie edukacyjnym w Bielskim Domu Kultury w ramach Dni Kultury Żydowskiej "My Pamiętamy" 2021. Wystąpił zespół Klezmorim Trio. Organizatorem koncertu była Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej, a sfinansowano go z Budżetu Obywatelskiego 2021 Miasta Bielsk Podlaski. Dni Kultury Żydowskiej honorowym patronatem objął burmistrz miasta Jarosław Borowski.


Czytaj więcej
Wracamy do szkoły
środa, 1 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nasi nowi uczniowie. Fot. Sławomir Niedźwiecki

Nowy rok szkolny to nadzieja na nową przygodę, powrót do dobrych znajomych, przyjaciół i sytuacji. Uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy udanego roku szkolnego, aby ten rok nie był tak trudny jak ostatnie dwa lata i obfitował w sukcesy.


Czytaj więcej
<1 >