Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2015/2016

22 grudnia - początek astronomicznej zimy 2015/2016.
wtorek, 22 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zdjęcie archiwalne.

We wtorek, 22 grudnia 2015 r. rozpoczęła się astronomiczna zima. Teoretycznie, bo rano nad Bielskim przeszła ulewa z piorunami i gradem.


Czytaj więcej
Życzenia świąteczne 2015
poniedziałek, 21 grudnia 2015 roku
Dodał: Hubert Sokołowski
Kategoria: Uroczystości


Szkolny kanał YouTube.
poniedziałek, 21 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Od kilku dni na naszym szkolnym kanale YouTube możemy oglądać dwa filmy Grzegorza Ignatowicza. Zapraszamy do oglądania.

Wykonanie utworu Anny German "Tańczące Eurydyki" przez Magdalenę Malisz podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania
im. Bronisława Taraszkiewicza.


Czytaj więcej
Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Mediach
niedziela, 20 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

18 grudnia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Mediach. Olimpiada organizowana jest przez Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju kształcącymi w zakresie dziennikarstwa, komunikacji społecznej i kulturoznawstwa.


Czytaj więcej
Wieczorek rosyjski
sobota, 19 grudnia 2015 roku
Dodał: Grzegorz Ignatowicz
Kategoria: Pozostałe

17 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim „Wieczorek rosyjski”. Widzowie obejrzeli prezentację multimedialną „Symbole Rosji”. Potem wysłuchali wierszy rosyjskich poetów i pięknych rosyjskich piosenek (m. in. z repertuaru Anny German, Tatiany Bułanowej, Bułata Okudżawy, zespołu „Lube”), obejrzeli fragmenty znanych rosyjskich filmów.

Fotoreportaż Tomasza Czerniawskiego


Czytaj więcej
XLVII Olimpiada Języka Rosyjskiego.
poniedziałek, 14 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W naszej szkole dnia 1 grudnia 2015r. odbyły się eliminacje szkolne XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Komisja szkolna po sprawdzeniu testów zgłosiła uczestników, którzy uzyskali 80-111 p. do eliminacji okręgowych. Podlaski komitet Okręgowy spośród najlepszych uczestników eliminacji szkolnych  wyłonił uczestników zawodów II stopnia.


Czytaj więcej
Klasy I b i I d spotkały się z Wójtem Gminy Bielsk Podlaski p. Raisą Rajecką
piątek, 11 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

11 grudnia klasy Ib i Id na lekcjach wiedzy o społeczeństwie poświęconych samorządowi terytorialnemu spotkały się z Wójtem Gminy Bielsk Podlaski p. Raisą Rajecką. Pani Wójt, która jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim przedstawiła młodzieży strukturę i zadania Urzędu Gminy, wskazała główne projekty inwestycyjne gminy i w ciekawy sposób opowiadała o codziennej pracy w administracji samorządowej.


Czytaj więcej
MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY
piątek, 11 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

7.12.2015 zakończyły się rozgrywki przeprowadzane w ramach  Mistrzostw Szkoły w Siatkówce o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej cieszył się olbrzymią popularnością, udział wzięły reprezentacje prawie wszystkich klas. Awansowały drużyny: I AC, II D, III D. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy Puchar Dyrektora Szkoły. Mecze finałowe rozegrano systemem "każdy z każdym".


Czytaj więcej
Wyjazd klasy IIA do redakcji Niwy i Radia Racyja
piątek, 11 grudnia 2015 roku
Dodał: Grzegorz Ignatowicz
Kategoria: Wycieczki

10 grudnia 2015r. klasa IIA pojechała do Białegostoku, aby zwiedzić redakcję tygodnika Niwa i siedzibę Radia Racyja.

Fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza


Nasi uczniowie nagrodzeni podczas uroczystości podsumowania roku sportowego w Bielsku Podlaskim
czwartek, 10 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Archiwum www.ibielsk.pl

7 grudnia 2015 roku w Bielsku Podlaskim odbyło się podsumowanie roku sportowego, na którym nagrodzeni oraz wyróżnieni zostali najlepsi w swoich dyscyplinach – pływacy, lekkoatleci oraz zawodnicy lokalnych klubów.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 >