Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2016/2017

VIII з’езд выпускнікоў ІІ ліцэя ў Бельску Падляшскім
piątek, 23 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: VIII Zjazd Absolwentów

Radio Racja o VIII Zjeździe Absolwentów


Cztery dni Karoliny w innym wymiarze...
środa, 21 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

15 września - Dzień Popularyzacji Matematyki, 16-18 września - 6 Kongres Młodych Matematyków Polskich.

Wydarzenia ostatnich dni zorganizowanych przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy współudziale wielu firm, organizacji i uczelni wyższych z całego kraju na długo zapadną w pamięć Karolinie Tkaczuk, uczennicy klasy trzeciej naszego Liceum. Wykłady prowadzone przez czołówkę kadry naukowej z najlepszych uczelni w kraju, możliwość obcowania z najlepszymi z najlepszych młodymi matematykami z całej Polski, niepowtarzalny klimat i atmosfera, ciekawe wycieczki - tego możemy pozazdrościć Karolinie. To wszystko, to nagroda i wyróżnienie za jej ciężką pracę i sukcesy, o których pisaliśmy już wcześniej.

Ireneusz Krasowski

Dodatkowe informacje i szczegóły dotyczące wspomnianych wydarzeń znajdziecie pod adresem: http://6kmmp.mini.pw.edu.pl/
Festiwal ODE
wtorek, 20 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Od 23 września do 1 października 2016 r. w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Hajnówce i Teremiskach odbędzie się kolejna – trzecia edycja Festiwalu Teatralnego „ODE”.

Tradycyjnie już będziemy mogli zobaczyć na nim różne odcienie kultury białoruskiej w teatrze. Dorośli widzowie zmierzą się z trudnymi tematami historycznymi, najmłodsi natomiast – przeniosą się w świat baśni.


Czytaj więcej
Ślubowanie uczniów klas pierwszych, 18.09.2016
wtorek, 20 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Ewelina Samosiuk

18 września 2016 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W obecności rodziców i nauczycieli złożyliśmy uroczystą przysięgę. Następnie wysłuchaliśmy wzruszającej przemowy dyrektora, po której nastąpiło wręczenie nam drobnych upominków w postaci dwóch egzemplarzy podręczników “Historia Białorusi” w języku polskim i białoruskim. Od tej chwili oficjalnie już należymy do społeczności uczniowskiej II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim językiem nauczania imienia Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.


Topiło 2016
wtorek, 20 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

16 września 2016 roku klasy pierwsze uczestniczyły w tradycyjnym wyjeździe integracyjnym do Topiła - urzekającego swym malowniczym położeniem cichego zakątka Puszczy Białowieskiej. W tym o to miejscu już od kilku lat pierwsze klasy rywalizują ze sobą w wielu ciekawych i zabawnych konkurencjach. Uczniowie mogą także zapomnieć o czekających ich trudach nauki i poznać się lepiej.

Czytaj więcej
"Byliśmy, jesteśmy, będziemy"
piątek, 16 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: VIII Zjazd Absolwentów


Magdalena Michalewicz 10 zawodniczną w kraju!
środa, 14 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Miesiąc sierpień to środek wakacji i wydawałoby się, że młodzież szkolna odpoczywa. Aktywnie sportowo jako uczennica pierwszej klasy szkoły średniej, cały lipiec przygotowywałam się do najważniejszej lekkoatletycznej imprezy w bieżącym roku, a mianowicie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski), która odbyła się w dniach  od 4 do 7 sierpnia 2016 r we Wrocławiu. Startowałam  jako zawodniczka KS.Podlasie Białystok.


Czytaj więcej
Spotkanie z rodzicami 18.09.2016
poniedziałek, 12 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Ślubowanie uczniów klas pierwszych, 18.09.2016r., godz. 9.00
Spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich, 18.09.2016r., godz. 11.00.


Niezwykli Goście w Naszej Szkole
sobota, 10 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

9 września w naszej szkole zawitali Niezwykli Goście, którzy spędzili tutaj cały dzień. Byli to misjonarz z Brazylii-Mario Rocha Bonfim oraz Kokob Awetehey.


Czytaj więcej
Co po liceum?
piątek, 9 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Grzegorz Ignatowicz

Fotoreportaż

9 września maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w Białostockim Salonie Maturzystów.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 >