Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2012/2013

Warszawski Festiwal Filmoteki Szkolnej
poniedziałek, 1 października 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

W dniach 27 oraz 28 września pod opieką pani profesor Mirosławy Maleszewskiej na warszawski Festiwal Filmoteki Szkolnej wyjechała delegacja w składzie: Justyna Demianiuk, Anna Sielewonowicz i Mateusz Jurczuk. Wyjazd był formą nagrody za zeszłoroczną pracę w ramach klubu Filmoteki Szkolnej, w którym uczniowie naszego liceum mogli wspólnie oglądać filmy, pisać ich recenzje, a nawet sami je tworzyć.


Czytaj więcej
Lokalna Akademia Sieciowa CISCO
czwartek, 27 września 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

LOKALNA AKADEMIA CISCO.
Kurs: IT Essentials - PC Hardware and Software (szkolenie bezpłatne).


W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uzyskała możliwość utworzenia akademii lokalnej w programie Cisco Networking Academy i będzie prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Kurs zapewnia:

  •     Podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
  •     Posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
  •     Poprawę zawodowych perspektyw i mobilności.

Czytaj więcej
Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych
niedziela, 23 września 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

23 września 2012 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły, w obecności rodziców i grona pedagogicznego odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Tak oto, z dniem dzisiejszym uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Audycja Radia Racja poświęcona historii nauczania języka białoruskiego na Białostocczyźnie.
czwartek, 20 września 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

 

Wydanie cotygodniowej audycji "Krajaznauczyja kropki" Radia Racja zostało poświęcone historii nauczania języka białoruskiego na Białostocczyźnie.


Czytaj więcej
"Podlaska Mozaika" - fotoreportaż Justyny Demianiuk
czwartek, 20 września 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Wczoraj pisaliśmy o sukcesach naszych uczniów w konkursie "Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”. Dziś prezentujemy fotoreportaż Justyny Demianiuk z tej uroczystości.


Czytaj więcej
Sukcesy naszych uczniów w konkursie „Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”
środa, 19 września 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Miło nam poinformować, że Katarzyna Pańkowska zdobyła I miejsce w kategorii praca indywidualna za makietę „Podlasie – nasza mała ojczyzna” oraz dokumentację tej makiety i jej prezentację w środowisku lokalnym.

Mateusz Bagrowski, Grzegorz Burzyński i Aleksandra Szarko zajęli III miejsce w kategorii praca zbiorowa za pracę „Kalendarz 2013 – Nasze potrawy”.
Wśród trzech nauczycieli - opiekunów wyróżnionych przez Jury znalazł się profesor Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Otrzęsiny 2012
wtorek, 18 września 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

Tradycyjnie już, w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uczniowie oraz wychowawcy wzięli udział w zawodach. Nagrodą główną był dzień bez pytania, który wygrała klasa IC. 


Czytaj więcej
Ślubowanie uczniów klas I, spotkania z rodzicami
niedziela, 16 września 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości
  • Ślubowanie uczniów klas I. Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych, 23.09.2012r., godz. 9.00.
  • Spotkanie z rodzicami i uczniami klas III. Omówienie przygotowań do matury, 23.09.2012r., godz. 11.00.

Wycieczka integracyjna do Topiła
środa, 12 września 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Wycieczki

 

W dniu 12 września 2012 roku uczniowie klas pierwszych pojechali na integracyjną wycieczkę do Topiła. Mimo złych prognoz pogodowych wyjazd się udał, a uczestnicy zobaczyli tylko kilka małych kropel deszczu. Pierwszoklasiści oraz ich wychowawcy zmierzyli się w wielu konkurencjach przygotowanych przez starszych uczniów.


Czytaj więcej
Dziś świętujemy Dzień Programisty
środa, 12 września 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dziś 256. dzień roku, czyli międzynarodowy dzień programisty. Dziś świętują wszyscy miłośnicy obiektów, translacji, pętli i innych pojęć, które zwykłym śmiertelnikom kojarzą się ze wszystkim, tylko nie z komputerami. Dzień Programisty to święto programistów obchodzone w 256. dniu roku (czyli liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajta informacji w jego najpopularniejszej, 8-bitowej postaci). 256 (czyli 28).


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >