Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - 6.12.2019 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - 6.12.2019
poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku

Dnia 6 grudnia, w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
  • Szymon Denisiuk klasa IIIc
  • Damian Dmitruk klasa Ia
  • Maksym Fionik klasa IIIc
  • Martyna Grygoruk klasa IIIb
  • Błażej Jaroszewicz klasa III c
  • Patrycja Pawluczuk klasa IIIc
Uczniowie aby zakwalifikować się na ten etap musieli napisać pracę na jeden z podanych tematów:
  • Nowe technologie służące zabezpieczeniu socjalnemu obywateli
  • Bezpieczeństwo energetyczne państwa – współczesne wyzwania dla Polski
  • Krajowa Administracja Skarbowa jako element systemu bezpieczeństwa ekonomicznego państwa
  • Bezpieczeństwo ekologiczne w regionie a rola straży ochrony przyrody (Straż Leśna, Państwowa Straż Rybacka, Państwowa Straż Łowiecka, Straż Parku)
  • Między bezpieczeństwem a wolnością. Rozważ problem.

Etap okręgowy, z kolei, polegał na rozwiązaniu, w ciągu 60 minut, testu dotyczącego zagadnień określonych w programie Olimpiady. Wyniki eliminacji okręgowych: Pierwsze miejsce zajął Błażej Jaroszewicz, drugie miejsce Martyna Grygoruk, a trzecie również uczeń naszej szkoły Maksym Fionik. Wśród 10 osób zakwalifikowanych do etapu centralnego znaleźli się również pozostali uczniowie II LO czyli Patrycja Pawluczuk, Szymon Denisiuk oraz Damian Dmitruk. Na etapie centralnym Olimpiady walczyć będą o 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Olimpiada jest wpisana na listę prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej olimpiad interdyscyplinarnych. Już na etapie okręgowym uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, laureat 1 miejsca Błażej Jaroszewicz oprócz nagród rzeczowych otrzymał przelot samolotem fundowany przez Areoklub Białostocki.

Opiekunem uczniów był mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!