Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczni w sieci” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczni w sieci”
środa, 19 czerwca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Obraz przedstawia postępy uczniów biorących udział w projekcie.

W roku szkolnym 2023/2024 nasi uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczni w sieci”. W projekcie brało udział 182 uczniów z klas I, II, III. 

"Bezpieczni w sieci" to projekt edukacyjny adresowany do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wspieranie pedagogów, a także młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Projekt realizuje NASK – Państwowy Instytut Badawczy w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

W ramach projektu uczniowie otrzymali dostęp do bezpłatnej platformy zawierającej kursy dla uczniów i nauczycieli. Dzięki nim zdobywają wiedzę na temat aktualnych zagadnień z obszaru bezpieczeństwa w internecie, m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji. Platforma umożliwia także zarządzanie klasą i śledzenie postępów uczniów biorących udział w projekcie.

Opiekunem projektu w II LOzBJN jest Sławomir NiedźwieckiWstecz