Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Półfinały województwa podlaskiego w szachach
piątek, 24 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

24 listopada 2023 roku w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się półfinały województwa podlaskiego w szachach. Nasi uczniowie w składzie: Paweł Pinczuk, Gabriel Pach, Szymon Proniewicki i Magdalena Ostapczuk zajęli I miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego. Gratulujemy Opiekun - Justyna Iganowicz-Car


22. Edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej
piątek, 24 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W roku szkolnym 2023/2024, 22 uczniów z klas I, II i III bierze udział w 22. Edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Miło nam poinformować, że bardzo dobrze inwestuje zespół Damiana Korniluka i Adriana Karczewskiego (kl. III a), który na dzień 24 listopada br. zajmował 1 miejsce w woj. podlaskim na 169 zespołów.


Czytaj więcej
Mamy to! Jesteśmy w finale!
wtorek, 21 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Pięć najlepszych i najlepiej zaprezentowanych projektów z szesnastu zakwalifikowanych do finału regionalnego zostało sygnowanych do eliminacji międzyregionalnych (finał finałów), które odbędą się za dwa tygodnie na Politechnice Białostockiej. Wśród tej piątki jest Nasz Zespół w składzie: Lena Jurczuk, Kasjan Artemiuk i Julian Czykwin. Prace nad projektem  bardzo wspomagał Jakub Ławreszuk - przyjaciel wspomnianej trójki, uczeń Technikum Informatycznego Info-Tech w Białymstoku.

Jesteśmy z Was dumni! Życzymy kolejnych sukcesów!
Audycja w Radio Akadera

Czytaj więcej
Finał regionalny konkursu "NAUKOLATEK" - Nastoletni Naukowiec
niedziela, 19 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Trzymamy kciuki!

 


Konkurs Recytatorski "Trójgłos Poetycki"
czwartek, 26 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Od lewej reprezentacja Naszego Liceum, zwyciężczynie „Trójgłosu”. Fot. Archiwum Bielskiego Domu Kultury

W dniu dzisiejszym zakończyła się 24 edycja Konkursu Recytatorskiego "Trójgłos Poetycki". Bardzo dobrze w konkursie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.


Czytaj więcej
OSEhero edycja 2023/2024
wtorek, 17 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została przyjęta na pokład OSEhero edycja 2023/2024 – projektu otwartego na wszystkich, którzy w swoich szkołach chcą aktywnie włączyć się w przekazywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w internecie. Realizując projekt,  zyskamy możliwość spotkania się z najlepszymi ekspertami z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz wzmocnienia swoich kompetencji.

Organizatorem i wykonawcą projektu OSEhero jest NASK-PIB. Projekt jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.


Dostawa Mobilnej Pracowni Komputerowej w ramach konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych"
piątek, 13 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym (13.10 br.) dotarła do Naszej Szkoły szafa do przechowywania laptopów - kolejny element nagrody za zwycięstwo w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych". W tym miejscu serdecznie dziękujemy uczniom klasy IV a, dzięki którym szafa o wadze 100 kg „dotarła” do pracowni komputerowej. Kilka dni wcześniej otrzymaliśmy 16 szt. laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School, monitor interaktywny ze stojakiem oraz access point wifi. Wartość całego zestawu Mobilnej Pracowni Komputerowej wynosi: 44 243,10 zł brutto. Przypominamy, że pracownia jest nagrodą w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych".


Czytaj więcej
Aleksandra Proniewicka laureatką II miejsca w kategorii animacja w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym „Zasłużeni dla Rzeczpospolitej”.
sobota, 30 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 29 września 2023 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia nagród przyznanych finalistom i laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego „Zasłużeni dla Niepodległej”. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Aleksandra Proniewicka, która przygotowała animację przedstawiającą Józefa Piłsudskiego.


Czytaj więcej
Nela Pawluczuk laureatką rankingu „MATURA NA 100 PROCENT”
sobota, 23 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 22 września 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Projektu „MATURA NA 100 PROCENT”, organizowana przez Fundację „Zawsze Warto”. Partnerem merytorycznym projektu  jest Centralna Komisja Egzaminacyjna. W tym roku Gospodarzami Gali byli Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent m. st. Warszawy.

Laureaci „MATURY NA 100 PROCENT”  2023 to uczniowie, którzy w danym roku szkolnym po raz pierwszy zdawali egzamin maturalny organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przystąpili do co najmniej dwóch egzaminów w części pisemnej na poziomie rozszerzonym i z każdego egzaminu maturalnego uzyskali wyniki co najmniej 90% i z co najmniej jednego przedmiotu maturalnego uzyskali wynik 100 %. To najlepsi maturzyści w danym roku.

Laureatów, w rankingu maturalnym w 2023 roku, było 26 /na 253 495 zdających maturę/ a wśród nich uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim Nela Pawluczuk.


Czytaj więcej
Konferencja "Od pomysłu do biznesu: inspirująco o biznesie i zarządzaniu"
czwartek, 21 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Reprezentacja Naszego Liceum przed gmachem UwB. Fot. Eliasz Fionik

21 września 2023 r. na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytet w Białymstoku odbyła się konferencja "Od pomysłu do biznesu: inspirująco o biznesie i zarządzaniu", organizowana w ramach projektu "Od pomysłu do biznesu", skierowanego do młodych osób, które dopiero wkraczają w świat biznesu.

Wydarzenie to stanowiło znakomitą okazję do wysłuchania relacji doświadczonych przedsiębiorców, którzy już osiągnęli spektakularne sukcesy. W konferencji wzięli udział uczniowie klasy I a i I b Naszego Liceum.


Czytaj więcej
Już są! WYNIKI KONKURSU „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową!!!
wtorek, 19 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nagrodzona praca wraz z hasłem. Autorką grafiki jest Aleksandra Proniewicka. Post i hasło stworzyła Aleksandra Nowicka.

W dniu dzisiejszym ogłoszono wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Z radością informujemy, że nasza szkoła została laureatem konkursu i w nagrodę otrzymamy mobilną pracownię komputerową (MPK), która obejmuje: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.


Czytaj więcej
Konkurs „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec
poniedziałek, 11 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu 07.04.2023r. nasi uczniowie: Lena Jurczuk, Kasjan Artemiuk, Julian Czykwin zakwalifikowali się do pierwszego etapu konkursu „Naukolatek – nastoletni naukowiec” organizowanego przez Politechniczną sieć Via Carpatia pod patronatem Politechniki Białostockiej. W ramach doradztwa współpracuje z nimi Jakub Ławreszuk z Technikum Programistycznego INFOTECH w Białymstoku.


Czytaj więcej
Mateusz Ostaszewicz rozpocznie naukę w angielskim Dulwich College
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN

Fot. Andrzej Zdanowicz

Mateusz Ostaszewicz już po ukończeniu pierwszej klasy został stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Stypendium otrzymał za wybitne osiągnięcia w nauce. W ciągu dwóch lat został laureatem lub finalistą licznych olimpiad i konkursów przedmiotowych.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 >