Projekt OSEhero - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Projekt OSEhero
poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku

17 października 2023 w poście:  https://lozbjn.edu.pl/index.php?news=2528 pisałem o przyjęciu naszej szkoły na pokład OSEhero edycja 2023/2024. 21 czerwca br. dobiegła końca kolejna edycja tego projektu. Certyfikat jest potwierdzeniem spełnienia wszystkich wymogów i uzyskania tytułu OSEhero.

Obraz przedstawia jeden z elementów projektu, angażujący uczniów.

W roku szkolnym 2023/2024 nasi uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczni w sieci”. W projekcie brało udział 182 uczniów z klas I, II, III.

"Bezpieczni w sieci" to projekt edukacyjny adresowany do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wspieranie pedagogów, a także młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Projekt realizuje NASK – Państwowy Instytut Badawczy w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

W ramach projektu uczniowie otrzymali dostęp do bezpłatnej platformy zawierającej kursy dla uczniów i nauczycieli. Dzięki nim zdobywają wiedzę na temat aktualnych zagadnień z obszaru bezpieczeństwa w internecie, m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji. Platforma umożliwia także zarządzanie klasą i śledzenie postępów uczniów biorących udział w projekcie.

Opiekunem projektu w II LOzBJN jest Sławomir Niedźwiecki