Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA WIEDZY O HIV/AIDS
czwartek, 1 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

II LO z BJN im. B. Taraszkiewicza po raz kolejny potwierdza wysoki poziom nauczania! Najlepsza spośród 64 uczestników Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS okazała się Zosia Prokopiuk, a trzecie miejsce zajęła Natalia Michnowska. Wysoki wynik uzyskała także Aleksandra Nowicka. Wszystkie dziewczyny uczą się w klasie III b. Oprócz nagród rzeczowych przyznanych wszystkim uczestnikom Zosia otrzymała bon na kwotę 800 zł, Natalia na kwotę 400 zł.


Czytaj więcej
Nasi uczniowie zostali laureatami konkursu "Podlascy Żydzi"
środa, 30 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

30 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Wł. Andersa w Białymstoku odbyło się podsumowanie II edycji konkursu "Podlascy Żydzi". Prace konkursowe powinny przedstawiać w sposób oryginalny ślady dziedzictwa kulturowego obecności Żydów w sztetlach na Podlasiu, m.in. genezy ich osadnictwa, zachowanych lub niezachowanych budynków, cmentarzy, dzieł sztuki, elementów krajobrazu, przejawów kultury, życia codziennego i religijnego, czy aktywność społeczno-gospodarczą.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali sześć różnorodnych prac.


Czytaj więcej
Nasi uczniowie awansowali do finału wojewódzkiego w szachach
sobota, 26 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

25 listopada 2022 roku w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się Półfinały Województwa Podlaskiego w szachach. Nasi uczniowie w składzie: Eryk Bazeyan, Paweł Pinczuk, Gabriel Pach i Amelia Wojciuk zajęli I miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!
Opiekun: Justyna Iganowicz Car

Nasi uczniowie awansowali do półfinałów wojewódzkich w szachach
sobota, 19 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

18 listopada 2022 roku w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w szachach. Nasi uczniowie w składzie Eryk Bazeyan, Paweł Pinczuk, Gabriel Pach i Amelia Wojciuk zajęli 2 miejsce i awansowali do półfinałów wojewódzkich.


Czytaj więcej
Mateusz Ostaszewicz otrzymał STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW
sobota, 19 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Trzeci od lewej nasz stypendysta Mateusz Ostaszewicz z dyplomem. Fot. P.Ostaszewicz

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW TO WYRÓŻNIENIE ZA WYNIKI W NAUCE I SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA.

Organizatorem uroczystej gali w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku był podlaski kurator oświaty Beata Pietruszka. Stypendia najzdolniejszym uczniom wręczył wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.


Czytaj więcej
ALEKSANDRA PRONIEWICKA, zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie #OBROŃCYNIEPODLEGŁEJ
poniedziałek, 14 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza, ALEKSANDRA PRONIEWICKA, zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie #OBROŃCYNIEPODLEGŁEJ organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


Czytaj więcej
„Lekcja o Funduszach Europejskich” w klasie III bc
czwartek, 10 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie z klasy III bc wzięli udział w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich VII” (organizatorzy projektu: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej I love Polska Wschodnia). Zajęcia odbyły się w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości. Uczniowie zapoznali się z pojęciami Fundusze Europejskie, rozwój lokalny oraz w jaki sposób obywatele mają wpływ na zmiany w lokalnej przestrzeni. Na koniec uczniowie mieli okazję zagrać w grę planszową "Projekt Miasto".


Czytaj więcej
Powiatowy etap wojewódzkiej olimpiady wiedzy o HIV/AIDS
środa, 9 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zwyciężczynie powiatowego etapu wojewódzkiej olimpiady wiedzy o HIV/AIDS. Fot. archium powiatu bielskiego

Uczniowie naszej szkoły zgarnęli pierwsze trzy miejsca w powiatowym etapie wojewódzkiej olimpiady wiedzy o HIV/AIDS. Pierwsze z nich zajęła Natalia Michnowska, drugie Zofia Prokopiuk, zaś trzecie Aleksandra Nowicka. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Lekcja o funduszach europejskich w klasie III a
wtorek, 8 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Julian Czykwin

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieli czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.


Czytaj więcej
Aleksandra Kulik z kl. III a osiągnęła ponadprzeciętny wynik w teście IT
czwartek, 3 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Aleksandra Kulik z kl. III a osiągnęła ponadprzeciętny wynik w teście IT. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również: Maria Kordiukiewicz kl. II a i Michał Szumski kl. I a. Gratulujemy!

IT Fitness Test jest największym i najbardziej kompleksowym testem kompetencji cyfrowych, który po raz pierwszy odbywa się jednocześnie na terenie czterech krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Tegoroczna edycja certyfikowanego testu trwała w Polsce od 4 kwietnia do 31 października. IT Fitness Test to sprawdzona metoda pomiaru alfabetyzmu cyfrowego. Jego wyniki zobrazują poziom umiejętności uczestników w obszarze IT.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 >