Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Nasi uczniowie zostali laureatami konkursu "Podlascy Żydzi"
środa, 30 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

30 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Wł. Andersa w Białymstoku odbyło się podsumowanie II edycji konkursu "Podlascy Żydzi". Prace konkursowe powinny przedstawiać w sposób oryginalny ślady dziedzictwa kulturowego obecności Żydów w sztetlach na Podlasiu, m.in. genezy ich osadnictwa, zachowanych lub niezachowanych budynków, cmentarzy, dzieł sztuki, elementów krajobrazu, przejawów kultury, życia codziennego i religijnego, czy aktywność społeczno-gospodarczą.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali sześć różnorodnych prac.


Czytaj więcej
Nasi uczniowie awansowali do finału wojewódzkiego w szachach
sobota, 26 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

25 listopada 2022 roku w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się Półfinały Województwa Podlaskiego w szachach. Nasi uczniowie w składzie: Eryk Bazeyan, Paweł Pinczuk, Gabriel Pach i Amelia Wojciuk zajęli I miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!
Opiekun: Justyna Iganowicz Car

Nasi uczniowie awansowali do półfinałów wojewódzkich w szachach
sobota, 19 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

18 listopada 2022 roku w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w szachach. Nasi uczniowie w składzie Eryk Bazeyan, Paweł Pinczuk, Gabriel Pach i Amelia Wojciuk zajęli 2 miejsce i awansowali do półfinałów wojewódzkich.


Czytaj więcej
Mateusz Ostaszewicz otrzymał STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW
sobota, 19 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Trzeci od lewej nasz stypendysta Mateusz Ostaszewicz z dyplomem. Fot. P.Ostaszewicz

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW TO WYRÓŻNIENIE ZA WYNIKI W NAUCE I SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA.

Organizatorem uroczystej gali w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku był podlaski kurator oświaty Beata Pietruszka. Stypendia najzdolniejszym uczniom wręczył wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.


Czytaj więcej
ALEKSANDRA PRONIEWICKA, zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie #OBROŃCYNIEPODLEGŁEJ
poniedziałek, 14 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza, ALEKSANDRA PRONIEWICKA, zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie #OBROŃCYNIEPODLEGŁEJ organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


Czytaj więcej
„Lekcja o Funduszach Europejskich” w klasie III bc
czwartek, 10 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie z klasy III bc wzięli udział w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich VII” (organizatorzy projektu: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej I love Polska Wschodnia). Zajęcia odbyły się w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości. Uczniowie zapoznali się z pojęciami Fundusze Europejskie, rozwój lokalny oraz w jaki sposób obywatele mają wpływ na zmiany w lokalnej przestrzeni. Na koniec uczniowie mieli okazję zagrać w grę planszową "Projekt Miasto".


Czytaj więcej
Powiatowy etap wojewódzkiej olimpiady wiedzy o HIV/AIDS
środa, 9 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zwyciężczynie powiatowego etapu wojewódzkiej olimpiady wiedzy o HIV/AIDS. Fot. archium powiatu bielskiego

Uczniowie naszej szkoły zgarnęli pierwsze trzy miejsca w powiatowym etapie wojewódzkiej olimpiady wiedzy o HIV/AIDS. Pierwsze z nich zajęła Natalia Michnowska, drugie Zofia Prokopiuk, zaś trzecie Aleksandra Nowicka. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Lekcja o funduszach europejskich w klasie III a
wtorek, 8 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Julian Czykwin

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieli czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.


Czytaj więcej
Aleksandra Kulik z kl. III a osiągnęła ponadprzeciętny wynik w teście IT
czwartek, 3 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Aleksandra Kulik z kl. III a osiągnęła ponadprzeciętny wynik w teście IT. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również: Maria Kordiukiewicz kl. II a i Michał Szumski kl. I a. Gratulujemy!

IT Fitness Test jest największym i najbardziej kompleksowym testem kompetencji cyfrowych, który po raz pierwszy odbywa się jednocześnie na terenie czterech krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Tegoroczna edycja certyfikowanego testu trwała w Polsce od 4 kwietnia do 31 października. IT Fitness Test to sprawdzona metoda pomiaru alfabetyzmu cyfrowego. Jego wyniki zobrazują poziom umiejętności uczestników w obszarze IT.


Czytaj więcej
MATEUSZ OSTASZEWICZ został stypendystą Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci
piątek, 28 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Miło nam poinformować, że nasz uczeń, MATEUSZ OSTASZEWICZ, został stypendystą Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci. Gratulujemy!


<1 2 3 >