Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


Szkoły w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt oraz szachach dziewcząt
wtorek, 20 października 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dn.16.10.2020 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt oraz szachach dziewcząt. Zwycięskie medale otrzymali:

W kategorii tenis stołowy chłopców:

  1. miejsce - Strelczuk Bartłomiej kl.III A
  2. miejsce - Nikitiuk Igor kl. III D
  3. miejsce - Krasnogolovets Aleksander kl. III B

W kategorii tenis stołowy dziewcząt:

  1. miejsce - Jarmocik Aleksandra kl. II b
  2. miejsce - Kolenda Julia kl.II b
  3. miejsce - Piekutin Aleksandra kl. II cd

W kategorii szachy dziewcząt:

  1. miejsce - Godzińska Anna kl.II B
  2. miejsce - Troc Marta kl.III C
  3. miejsce - Proniewicka Aleksandra kl.I a

Szachy chłopców zostaną rozegrane w późniejszym terminie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Justyna Iganowicz-Car, Eugeniusz Bedeniczuk


Czytaj więcej
PRZECIW PIJANYM KIEROWCOM
poniedziałek, 12 października 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki

Stres i napięcie związane z epidemią sprawiają, że wiele osób jeszcze częściej sięga po alkohol. Policja codziennie odnotowuje przypadki nietrzeźwości na drogach, nieustannie dochodzi do śmiertelnych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców! Mniejszy ruch uliczny związany z izolacją wbrew pozorom nie zminimalizował problemu.


Czytaj więcej
Nie posyłaj chorego dziecka do szkoły i placówki
czwartek, 8 października 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


W poniedziałek przypada Światowy Dzień Nauczyciela. To święto proklamowane przez UNESCO
poniedziałek, 5 października 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Światowy Dzień Nauczyciela (World Teachers’ Day) to międzynarodowe święto nauczycieli proklamowane przez UNESCO w 1994 roku. 5 października upamiętnia podpisanie w 1966 roku „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanego przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy. Obchody podkreślają rolę nauczycieli, w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. W tym roku z powodu pandemii obchody odbywają się online.

Tegoroczny Światowy Dzień Nauczycieli obchodzony jest pod hasłem: „Nauczyciele: przewodniczenie w kryzysie, tworzenie wizji przyszłości na nowo” (Teachers: Leading in crisis, reimagining the future).


Europejski Dzień Języków – 26 września
czwartek, 24 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Europejski Dzień Języków – świętuj razem z nami!

W ramach  obchodów  do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich  przedstawicieli,  kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.


W najbliższy wtorek (29.09.2020) planujemy pomoc Filipkowi w walce z chorobą!
czwartek, 24 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W najbliższy wtorek (29.09.2020) planujemy pomoc Filipkowi w walce z chorobą! Maluszek potrzebuje ponad 9 mln zł na terapię genową lekiem Zolgensma. Zebrane pieniążki przekażemy na konto Fundacji Siepomaga! Wpłaty są dobrowolne!


REKRUTACJA UCZESTNIKÓW do projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów”
środa, 9 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy, że II LO z BJN prowadzi rekrutację uczestników do projektu: Projekt „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów”

Projekt „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów” realizowany jest przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych (Lider), Powiat Bielski (Partner), I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim (Realizatorzy) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III: „Kompetencje i kwalifikacje”, Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW do projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NAUCZYCIELA/NAUCZYCIELKI do projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA/OSOBY BIORĄCEJ UDZIAŁ W REALIZACJI PROJEKTU

 


PODLASKI I WARMIŃSKO-MAZURSKI SALON MATURZYSTÓW
niedziela, 6 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Każdy uczestnik Salonu będzie mógł pobrać e-book Informatora dla Maturzystów Perspektywy 2021 i otrzymać premię za obecność we wszystkich sekcjach e-Salonu.

Wszyscy otrzymacie też Certyfikat Uczestnika Salonu Maturzystów Perspektywy 2020 wraz z podsumowaniem Waszej indywidualnej aktywności salonowej (dla siebie, dla wychowawcy, dla rodziców).

Zarejestruj się sam lub poprzez link, który dostaniesz od swojego nauczyciela, i korzystaj!


Egzamin poprawkowy
piątek, 4 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Egzamin poprawkowy

Egzamin poprawkowy z matematyki zostanie przeprowadzony w dniu 8 września 2020 r. (wtorek) o godz. 14.00 w sali gimnastycznej II LO z BJN.

Zdający przybywają do szkoły z zakrytym nosem i ustami oraz dezynfekują ręce przy wejściu do szkoły.

Nie powinni przybywać na egzamin zdający z objawami sugerującymi infekcję dróg oddechowych oraz przebywający na kwarantannie


"Czas na Las"
środa, 2 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim organizuje konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży pt."Czas na Las". Informacje o konkursie wraz z załącznikami zostały umieszczone poniżej.


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 >