Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


Powiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej
piątek, 14 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

13. października w Zespole Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim odbyły się powiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody Starosty Bielskiego otrzymali również nasi nauczyciele: Natalia Koczuk i Włodzimierz Wawulski. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy Zdjęcia pochodzą ze strony Zespołu Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim.

10 października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
poniedziałek, 10 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Czytaj więcej
Uczelnie wojskowe. Zaprojektuj swoją przyszłość
poniedziałek, 10 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


IT Fitness Test 2022
sobota, 8 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Link do testu: https://itfitness.eu/pl/

IT Fitness Test

jest największym i najbardziej komplekso wym testem kompetencji cyfrowych, który po raz pierwszy odbywa się jednocześnie na terenie czterech krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Tegoroczna edycja certyfikowanego testu potrwa w Polsce od 4 kwietnia i została przedłużona do 31 października. IT Fitness Test to sprawdzona metoda pomiaru alfabetyzmu cyfrowego. Jego wyniki zobrazują poziom umiejętności uczestników w obszarze IT. Sprawdzian przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i pozwala ocenić ich gotowość do dalszej nauki, a także podjęcia zatrudnienia. Test dedykowany jest również nauczycielom prowadzącym zajęcia na wszystkich etapach edukacji. Dostępny jest dla wszystkich za darmo.


Czytaj więcej
Алесь Бяляцкі стаў лаўрэатам Нобелеўскай прэміі міра
sobota, 8 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Беларускі праваабаронца і палітзняволены Алесь Бяляцкі стаў лаўрэатам Нобелеўскай прэміі міра.

З 1980-х Бяляцкі займаецца адраджэннем беларускай мовы і культуры, з 1990-х, калі была заснаваная «В*сна», — абаронай правоў чалавека. Зараз праваабаронца знаходзіцца ў СІЗА-1 на Валадарскага за сваю праваабарончую дзейнасць.

Разам з беларускім праваабаронцай Нобелеўскую прэмію міра таксама прысудзілі ўкраінскай праваабарончай арганізацыі «Цэнтр грамадзянскіх свабод» і расійскай праваабарончай арганізацыі «Мемарыял».


Wielki Błękit
środa, 28 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

29 września obchodzimy Światowy Dzień Morza. Zapraszamy na kultowy Wielki Błękit w reżyserii Luca Bessona z niezapomnianą rolą Jeana Reno i Rosanny Arquette.

Zwiastun: https://youtu.be/xWWclxrqHlk


28 września - Światowy Dzień Jabłka
środa, 28 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie. 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest cenioina przez konsumentów na całym świecie.


Czytaj więcej
Tańczące Parabole – jedyny edukacyjny projekt taneczny w regionie
poniedziałek, 26 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Drodzy uczniowie!

W naszej szkole trwają właśnie „Tańczące Parabole” – jedyny edukacyjny projekt taneczny w regionie.

Zachęcamy Was do zapisów, aby wziąć udział w kolejnych etapach projektu. Czekają na Was warsztaty z artystami tańca, podczas których poznacie tajniki sztuki tanecznej w różnych jej odsłonach. Będziecie mogli oglądać spektakle taneczne, spotykać się z profesjonalnymi tancerzami i choreografami z Polski, zrealizujecie mini spektakl taneczny prezentowany przed publicznością.


Czytaj więcej
Koncert Pamięci STEPA
wtorek, 20 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

3 października 2022 r. nasz Przyjaciel Łukasz Stepaniuk – STEP – skończyłby 45 lat. W tym dniu także minie dokładnie 4 miesiące od dnia, w którym niespodziewanie odszedł zostawiając po sobie w życiach wielu ludzi wyrwę, ogromną pustkę w wielu miejscach, w których był zawsze.


Czytaj więcej
Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2022!
środa, 14 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

Chcesz sterować robotem na RINGU w SUMO pojedynku? Przyjdź 23 września na Politechnikę Białostocką! Odwiedź stoisko studentów z koła naukowego Mobilne Systemy Inteligentne na Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej!

  • Od nich dowiesz się jak zrealizować swoje robotyczne pasje.
  • Spotkasz ich w Centrum Nowoczesnego Kształcenia na kampusie Politechniki Białostockiej.

Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 >