Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


"W SŁUŻBIE PRAWU"
wtorek, 7 listopada 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

7 listopada br. uczniowie klasy II ac wzięli udział w zajęciach edukacyjnych "W SŁUŻBIE PRAWU". Zajęcia odbyły się w Areszcie Śledczym w Hajnówce.


Czytaj więcej
Сустрэча з Андpэям Хадановічам
sobota, 28 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Сустрэча з Андpэям Хадановічам – паэтам, бардам, перакладчыкам.


Spektakl pt. "Святло ў цемры"
sobota, 28 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

27 października uczniowie klas pierwszych uczęszczający na zajęcia języka białoruskiego pod bacznym okiem opiekunek udali się do Białegostoku. Po drodze odwiedzili Monaster Żeński w Zwierkach. Tam jedna z sióstr przybliżyła historię monasteru, oraz opowiedziała o relikwiach Św. Młodzieńca Gabriela, które w sezonie letnim znajdują się w cerkwi monasterskiej. Ze Zwierek udali się do Białegostoku, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Святло ў цемры" oparty na tekstach i biografiach twórców, którzy zostali zamordowani lub represjonowani w 1937 roku na Białorusi. Po spektaklu, uczniowie pełni wiary z nowymi siłami wrócili do Bielska Podlaskiego, by tam na godzinę 18 udać się do Bielskiego Domu Kultury na festiwal "Бардоўская восень".


Spotkanie z bielskim policjantami w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”
piątek, 27 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

26 października bielscy policjanci i profilaktycy spotkali się z uczniami  klas III a i III bc. Spotkania odbyły się w ramach inicjatywy pod nazwą „Przeciw pijanym kierowcom” realizowanej przez bielską Policję wspólnie z Urzędem Miasta w Bielsku Podlaskim. Policjanci oraz profilaktycy przypomnieli słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 


Czytaj więcej
Postacie filmowe/bajkowe
czwartek, 26 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


XXVI Агульнапольскі конкурсбеларускай паэзіі і прозы
środa, 25 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Рэдакцыя „Нівы” і Беларускі саюз у Польшчы аб’яўляюць XХVI Агульнапольскі конкурс беларускай паэзіі і прозы. У конкурсе будуць разглядацца працы грамадзян Польшчы на беларускай мове.


Czytaj więcej
Uczniowie klasy 3 bc odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim.
poniedziałek, 23 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dn. 20.10.2023 r. uczniowie klasy 3 bc odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim. Celem spotkania było podniesienie świadomości młodzieży na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. 


Czytaj więcej
„Łagodny czas poetki Nadziei Artymowicz”.
piątek, 20 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

17 października br. na portalu pisarze.pl ukazał się tekst Tadeja Karabowicza – „Łagodny czas poetki Nadziei Artymowicz”. Tekst poświęcony jest zmarłej 3 października wybitnej białoruskiej poetce Nadziei Artymowicz.


Czytaj więcej
EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI
środa, 18 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki

W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV a i IV bc wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Bielsku Podlaskim i Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim.

18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe, jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.


Czytaj więcej
Zaczytaj się jesienią
środa, 18 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


"W służbie prawu"
środa, 18 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie klasy 3a w ramach projektu "W służbie prawu", realizowanego przez Służbę Więzienną, odwiedzili Areszt Śledczy w Hajnówce. Poznali pojęcia z zakresu kryminologii, mieli okazję zadać mnóstwo ciekawych pytań prowadzącym wykład.


W Dniu Edukacji Narodowej
sobota, 14 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Dzień Edukacji Narodowej 2023
piątek, 13 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Dzień Bezpiecznego Komputera
czwartek, 12 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Czy wiecie, że 12.10 br. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera?
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalną listę 20 porad – do wydrukowania, zapamiętania i stosowania na co dzień. Jesteśmy pewni, że przyda się w każdej pracowni komputerowej (i nie tylko)!

10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
wtorek, 10 października 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

  • Jedna na osiem osób na całym świecie doświadcza trudności zdrowia psychicznego, które mogą wpływać na jej zdrowie fizyczne, samopoczucie, sposób nawiązywania kontaktów z innymi i źródła utrzymania
  • Aż ¼ dorosłych mieszkańców naszego kraju, czyli ponad 8 mln osób, doświadczyło trudności zdrowia psychicznego
  • Blisko połowa Polaków doświadczyła pogorszenia stanu psychicznego z powodu pandemii
  • Coroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego mają na celu podniesienie świadomości na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym na całym świecie oraz zmobilizowanie wysiłków na rzecz jego wspierania
  • „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka" – to hasło tegorocznych obchodów

Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 >