20.04 uczniowie klas III a, b, c wzięli udział w akcji "Łącza nas drzewa 2023" zorganizowanej przez Nadleśnictwo w Bielsku Podlaskim. Było sadzenie drzewek, zwiedzanie szkółki leśnej w Grabowcu oraz wspólne ognisko
Projekt „Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule. Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji – w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry.
Dzień Ziemi (Earth Day), największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła te datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi
Studio folkloru podlaskich Białorusinów „Żemerwa” obchodzi swoje dwudzieste urodziny
80 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Akcja Żonkile przywraca pamięć o tych wydarzeniach. W tym roku dedykujemy ją cywilom – ok. 50 tysiącom kobiet, mężczyzn i dzieci przebywających w kryjówkach na strychach domów i podziemnych bunkrach w trakcie walk, a także w gruzach getta po upadku powstania. Przez wiele tygodni pozostawali oni nieuchwytni dla niemieckich żołnierzy. Ich cywilny opór był tak samo ważny, jak opór tych, którzy walczyli z bronią w ręku.
80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
19 kwietnia 2023 roku przypada 80. rocznica powstania w getcie warszawskim. W dniu wybuchu powstania, w święto Pesach, na terenie getta przebywało 50 tysięcy osób.
W 2023 roku Studio Folkloru Podlaskich Białorusinów Żemerwa obchodzi swoje dwudziestolecia. Także Podlasko – Poleskie Spotkania w Tradycji „Tam po majowuj rosi”, nazywane kiedyś także Festiwalem Folkloru Wiosennego, w tym roku mają swoją 20. edycję.
To ważny jubileusz, nie tylko dla naszego studziwodzkiego ośrodka. Żemerwa i Spotkania „Tam po majowuj rosi”, nierozerwalnie ze sobą związane, położyły trwały most kulturowy między pokoleniami Podlaszan.