Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


Dzień Bezpiecznego Internetu - konferencja online, webinaria, konkurs z nagrodami i wiele więcej
niedziela, 7 lutego 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały cały luty i marzec. Zapraszamy na niezwykłą konferencję online, serię kilkunastu darmowych webinarów oraz do zgłaszania lokalnych inicjatyw.

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami firmy: Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.


Czytaj więcej
Ranking Liceów i Techników 2021
środa, 27 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W środę, 27 stycznia 2021 r., miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2021 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła po raz kolejny zdobyła "Srebrną Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2021. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

12. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Olimpijskim 2021 II LOzBJN znalazło się na 3. miejscu w województwie i 31. miejscu w Polsce.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!


Czytaj więcej
Spotkanie online w ramach nagrody konkursu Euroscola
niedziela, 24 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 22.01.2021r. w ramach nagrody konkursu Euroscola odbyło się spotkanie online, w którym brały udział szkoły z całej Unii Europejskiej, w tym uczniowie naszej szkoły z klasy II A. Sesja pt. „ Młody europejski zielony ład - nasze pomysły na działania UE w zakresie zmiany klimatu” rozpoczęła się pytaniami ze strony uczestników. Następnie mieli oni możliwość zaproponowania własnych rozwiązań na poprawę sytuacji ekologicznej w UE. Uczniowie brali aktywny udział zadając pytania oraz pisząc sugestie. Sesja pozwoliła szerzej zapoznać się z problemem zmian klimatu oraz podszkolić znajomość języka angielskiego.


Bezpłatne audiobooki w POLONA.PL
wtorek, 19 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Biblioteka internetowa Wolne Lektury (prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska) na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl.


Czytaj więcej
Powrót do zdalnego nauczania
niedziela, 17 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Gmach II LOzBJN w zimowej szacie, fot. Sławomir Niedźwiecki

OD PONIEDZIAŁKU 18 STYCZNIA PROWADZIMY NAUCZANIE W FORMIE ZDALNEJ, Z ZACHOWANIEM DOTYCHCZASOWEGO ROZKŁADU ZAJĘĆ.


Techniczna Infolinia dla Nauczycieli - GovTech & MEiN
niedziela, 17 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Rusza techniczna infolinia dla nauczycieli
niedziela, 17 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech uruchomiły specjalną infolinię wspierającą nauczycieli w kształceniu na odległość. Infolinia ma charakter techniczny – pomaga rozwiązywać trudności, jakie napotykają pedagodzy, obsługując różnego rodzaju narzędzia do edukacji zdalnej. Dzwoniąc pod numerem +48 222 500 144, nauczyciele otrzymają profesjonalną pomoc.


Czytaj więcej
Ferie bez nudy
poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

4 stycznia w całej Polsce rozpoczęły się ferie zimowe. Wspólnie z Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej przygotowaliśmy specjalny projekt #FerieBezNudy! Mamy nadzieję, że mimo trudnego czasu, najbliższe dwa tygodnie upłyną wszystkim uczniom ciekawie! Startujemy już jutro na www.feriebeznudy.pl! Wśród kilkunastu bloków tematycznych na stronie znajdą się zajęcia związane z tańcem, śpiewem, aktorstwem, rysunkiem, nauką DJ-owania, vlogowania, robienia zdjęć czy tworzenia animacji. Nie zabraknie ciekawostek ze świata gier planszowych, sztuki iluzji czy popularnych gier komputerowych. Będą liczne niespodzianki, dlatego zaglądać na stronę codziennie!

 


Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich
poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową - Ferie po królewsku online, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki  i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji.


Czytaj więcej
Spokojnych Świąt
środa, 23 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Świąteczne Życzenia Samorządu Uczniowskiego
wtorek, 22 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Wymagania na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym w 2021r.
środa, 16 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Informatyka wciąż nie ma sobie równych − wyniki rekrutacji na studia w roku 2020/2021
poniedziałek, 14 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W październiku tego roku studia na polskich uczelniach rozpoczęło ponad 428 tysięcy osób. Wśród kandydatów, podobnie jak w poprzednich latach, największą popularnością cieszyła się informatyka. Najtrudniej zaś było się dostać na inżynierię internetu. Najwięcej osób chciało studiować na Politechnice Warszawskiej, a najbardziej oblegana uczelnia to Politechnika Poznańska.


Czytaj więcej
Nasi uczniowie awansowali do etapu centralnego V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
niedziela, 13 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W piątek 11 grudnia, odbyły się eliminacje okręgowe V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, której temat zmienny w roku szkolnym 2020/2021 brzmi „Siły Zbrojne w systemie bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej”.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne uczniowie rozwiązywali test on-line.  Naszą szkołę reprezentowali:

  • Emilia Proniewicka  klasa III
  • Aleksandra Proniewicka  klasa I
  • Jakub Kurianowicz klasa I

W ciągu 60 minut musieli odpowiedzieć na 60, często bardzo trudnych pytań. Zakres tematyczny był bardzo różny, od organizacji , zadań, celów Wojsk Obrony Terytorialnej przez operacje pokojowe NATO, aż po współczesne konflikty międzynarodowe.

Wieczorem, tego samego dnia ukazały się, na stronie Olimpiady wyniki i okazało się, że wszyscy nasi uczniowie awansowali do etapu centralnego! Gratulujemy!

Opiekunem uczniów jest Włodzimierz Wawulski

http://www.owobio.edu.pl/wp-content/uploads/2016/09/wyniki.pdf


Kalendarz Niwy na 2021
sobota, 12 grudnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Электронным падпісчыкам «Нівы» варыянт папяровы «Календара на 2021 год» даступны ў рэдакцыі.

Wszyscy, którzy kupili „Niwę” nr 50 w wersji elektronicznej, mogą otrzymać Kalendarz na 2021 rok w wersji papierowej w redakcji.


<1 2 3 4 5 >