Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


Finały Województwa Podlaskiego w szachach
poniedziałek, 5 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

3 grudnia 2022 roku w SP nr 45 w Białymstoku odbyły się Finały Województwa Podlaskiego w szachach. Nasi uczniowie w składzie: Eryk Bazeyan, Paweł Pinczuk, Gabriel Pach i Amelia Wojciuk zajęli VI miejsce w województwie ! Gratulujemy!


Dzień postaci bajkowej/filmowej
środa, 30 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dzień postaci bajkowej/filmowej. Fot. Piotr Jarmocik


Czytaj więcej
Mikołajkowa Salwa
poniedziałek, 28 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W związku z organizacją przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim w ramach pracującej soboty w dniu 03.12.2022 r. przedsięwzięcia pod hasłem ,,Mikołajkowa Salwa". Wstąp do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej”, serdecznie zapraszamy do siedziby WCR przy ulicy. Dubiażyńskiej 2 w godzinach 08:00 – 14:00.


Czytaj więcej
Dzień postaci filmowej/bajkowej
sobota, 26 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2022
czwartek, 10 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Rok 1918 był dla Polski przełomowy. Wraz z odzyskaniem niepodległości rozpoczęła się praca nad odbudową ojczyzny.


Czytaj więcej
O lekcji „Godzina stąd na wschód” w Tygodniu Białoruskim
czwartek, 3 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Link do materiału w TVP3 Białystok


Odkryj świat ruchu i tańca jakiego nie znałeś/ znałaś.
wtorek, 25 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Już wkrótce rozpocznie się praca nad spektaklem realizowanym w ramach projektu „Więcej niż tańczące Parabole”. Wciąż szukamy otwartych głów i chętnych do ruchu ciał!

Zapraszamy!  Będziemy tworzyli mini-spektakl z choreografem – Karoliną Kardasz (poznajcie ją w filmiku), pokażemy go na scenie przed publicznością i wspólnie przeżyjemy niezwykłą przygodę.  A do tego wszystkiego - nie musisz być tancerzem.


Czytaj więcej
„Lekcja o Funduszach Europejskich”w naszej szkole!
czwartek, 20 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.


Czytaj więcej
„Bardaŭskaja Vosien 2022”
środa, 19 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
27. edycja Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Bardaŭskaja Vosien 2022” odbędzie się w weekend 28-30 października 2022 roku.
W jej ramach zaplanowano koncert, który rozpocznie się w piątek 28 października 2022 roku o godzinie 18:00 w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy ul. 3 Maja 2.

Czytaj więcej
„Godzina stąd na wschód”. Gra multimedialna dla polskich uczniów o protestach na Białorusi
wtorek, 18 października 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Patronem medialnym projektu jest Telewizja Biełsat. Fot. Sławomir Niedźwiecki

17 października w klasie III bc odbyła się czwarta i ostatnia w naszej szkole lekcja online „Godzina drogi stąd na wschód”.  Lekcja dotyczyła praw obywatelskich i wolności jednostki.

Lekcja polega na przeprowadzeniu multimedialnej gry, która rozgrywa się w Mińsku w 2020 roku. Bohaterami jest para studentów podejmująca trudne decyzje w obliczu masowych protestów, a później represji. To uczennice i uczniowie, poprzez dyskusję rozstrzygną jak potoczą się losy bohaterów, czy wezmą oni udział w manifestacjach, czy otworzą drzwi uciekającym demonstrantom, czy wyemigrują z kraju. Dzięki zmontowanym dokumentalnym materiałom i rozmowie, młodzież prześledzi i pogłębi sens tychwydarzeń z najnowszej historii.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 >