Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


Дзень Волі 2024
niedziela, 24 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Дзень ВоліДзень Незалежнасці — беларускае свята, гадавіна абвяшчэння незалежнасці першай нацыянальнай дзяржавы — Беларускай Народнай Рэспублікі (25 сакавіка 1918 года прынята Трэцяя Устаўная грамата). У Рэспубліцы Беларусь святкуецца на неафіцыйным узроўні, таксама адзначаецца беларускай дыяспарай.


Цэнтральны этап алімпіяды па беларускай мове
czwartek, 21 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Сёння ў нашай школе прайшоў цэнтральны этап алімпіяды па беларускай мове. Удзельнічала ў ёй 17 асоб. 7 вучняў рэпрэзентавала наш ліцэй. Жадаем усім поспехаў і з нецярпеннем чакаем вынікаў.


IX Zjazd Absolwentów II LO z BJN - zapraszamy
poniedziałek, 18 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Czytaj więcej
Promocja edukacyjna Akademii Pożarniczej w Warszawie
sobota, 16 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Przed maturzystami trudna decyzja: co dalej po skończeniu szkoły i zdaniu matury?

Dzisiaj gościliśmy w szkole przedstawicieli Akademii Pożarniczej w Warszawie, której studendem jest nasz absolwent Grzegorz Kobus. Akademia Pożarnicza

Promocja edukacyjna WCR w Bielsku Podlaskim
piątek, 15 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

15 marca Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim przeprowadziło promocję edukacją dla uczniów klas IV a i IV bc. Był  to doskonały sposób do zaprezentowania swojej oferty potencjalnym przyszłym studentom i udzielenie na miejscu odpowiedzi na nurtujące maturzystów pytania. To także szansa na przekonanie jeszcze niezdecydowanych do wyboru takiej czy innej ścieżki swojej kariery.


Czytaj więcej
Niezwykłe spotkanie, niezwykłe miejsce, niezwykła osoba
czwartek, 14 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dzisiaj klasa II B miała zaszczyt spotkać się z p. doktorem Pawłem Grabowskim w Hospicjum Proroka Eliasza w Makówcehttps://hospicjumeliasz.pl Była to niezapomniana lekcja o człowieczeństwie, o poszanowaniu godności ludzi chorych, o tym, że ostatnie chwile życia są tak samo ważne, jak każde inne.

Personelowi Hospicjum bardzo dziękujemy za spotkanie.


Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej
czwartek, 14 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

13 marca br. uczniowie klasy IV a, zainteresowani kształceniem na Politechnice Białostockiej wzięli udział w Dniu Otwartym Politechniki Białostockiej.

Politechnika Białostocka przygotowała interaktywną ofertę wykładów, praktycznych warsztatów, spotkań z wykładowcami oraz studentami. Zaprezentowała wydziały i kierunki studiów, innowacyjne laboratoria, a także innowacyjne projekty studenckich kół naukowych! Podpowiedziała, jakie studia wybrać, by […]


Czytaj więcej
Ruszyła I edycja „Podlaskiego programu wsparcia stypendialnego”
środa, 13 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Ruszyła I edycja „Podlaskiego programu wsparcia stypendialnego”! Najzdolniejsi uczniowie z województwa podlaskiego znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogę otrzymać 6 000 zł.
Wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r.
Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego!

Szczegóły: https://s.podlaskie.eu/Ka4hw


Dzień Liczby Pi
środa, 13 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

14 marca to dla matematyków data znacząca i symboliczna. W Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3,14 – co stanowi przybliżoną wartość liczby Pi, czyli stałej matematycznej, która do dziś fascynuje naukowców. 14 marca to również data urodzin Alberta Einsteina oraz Władysława Sierpińskiego – wybitnego polskiego matematyka. Od 2020 roku, na mocy proklamacji UNESCO, dzień 14 marca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Matematyki.


Spotkanie z Panią z Anetą Prymaką-Oniszk
środa, 13 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

13 marca br. uczniowie klasy II b i III bc spotkali się z Panią Anetą Prymaka-Onisz.

Doświadczenia mniejszości często nie mieszczą się w oficjalnej historii. W północno-wschodniej Polsce także niewiele wspominano o tutejszej białorusko-prawosławnej społeczności: bieżeństwie, powojennych przesiedleniach i zbrodniach, a zwłaszcza o  napięciach międzywyznaniowych i etnicznych.

Aneta Prymaka-Oniszk przełamuje to milczenie. Jeździ po podlaskich wsiach, rozmawia z mieszkańcami i historykami, czyta archiwalne dokumenty, a zdobytą wiedzę konfrontuje z mitami o stosunkach polsko-białoruskich. Pokazuje, co uformowało prawosławną mniejszość w okolicach Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz, Sokółki. Wszystko po to, by zrozumieć, co stało się osiemdziesiąt lat temu oraz jakie znaczenie nadaje się tamtym wydarzeniom dziś.


Czytaj więcej
Spotkanie z Anetą Prymaką-Oniszk
środa, 13 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Дзень Волі - 2024
wtorek, 12 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Czytaj więcej
„Jacyśmy byli przyjaciele moi, czy nas pamięta jeszcze kto?”…
wtorek, 12 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Serdecznie zapraszamy na IX Zjazd Absolwentów II Liceum  Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim, który odbędzie się w dniach 13-14 września 2024 roku.

Przewidywany program:

13-09 – piątek

  • Otwarcie wystawy w Bielskim Domu Kultury.
  • Spotkania koleżeńskie na wewnętrznym dziedzińcu Szkoły.

14-09 sobota

  • Nabożeństwo w Cerkwi pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Bielsku Podlaskim. Panichida za zmarłych Dyrektorów, Nauczycieli i Absolwentów Liceum.
  • Część oficjalna /sala gimnastyczna Liceum/.
  • Bal absolwentów /Hotel Unibus Bielsk Podlaski/.

Już dziś zarezerwuj te dni na spotkania z koleżankami i kolegami ze Szkoły.


Uczniowie klas pierwszych poznawali techniki pomocy przedmedycznej
poniedziałek, 11 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniu dzisiejszym uczniów klas pierwszych odwiedzili strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. Panowie Jakub Cereniewcz i Rafał Kuderski opowiedzieli młodzieży o pracy strażaka i ratownika medycznego. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia akcji ratunkowej na fantomie, poznając techniki pomocy przedmedycznej. Dodatkowo zostali zapoznani z mechanizmem sprzętu AED.


Zenadia Nowicka 1944-2004
niedziela, 10 marca 2024 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >