Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


1 grudnia - Światowy Dzień AIDS
środa, 1 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS. Ma także na celu uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich rodzinie i bliskim.


Czytaj więcej
Zostań Świętym Mikołajem
poniedziałek, 29 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Ferie w mundurze 2021
czwartek, 25 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej wychodzi z ofertą szkoleniową realizowaną podczas ferii zimowych. Jesteś studentem, uczniem, nauczycielem lub po prostu w czasie ferii będziesz miał więcej czasu na dodatkową aktywność? Chcesz zostać żołnierzem, jednocześnie nie rezygnując z pracy czy nauki? Rozwiązaniem dla Ciebie jest Terytorialna Służba Wojskowa (TSW). Więcej informacji na naszej stronie https://samorzad.gov.pl/web/powiat-bielski/ferie-w-mundurze oraz na stronie WKU w Bielsku Podlaskim https://wkubielskpodlaski.wp.mil.pl/.../jestes-uczniem.../ 


I miejsce naszych uczniów w półfinałach Licealiady w szachach
czwartek, 25 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

25 listopada 2021 r w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się półfinały Licealiady województwa podlaskiego w szachach grupy południowej Uczniowie naszej szkoły - Anna Godzinska, Eryk Bazeyan, Paweł Pińczuk i Damian Korniluk zdobyli ZASŁUŻONE I miejsce.  Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia w Finałach Województwa Podlaskiego w szachach w grupie południowej.

Opiekunem uczniów jest p. Justyna Iganowicz-Car.


Postępują prace przy budowie hali sportowej przy II LO z BJN
środa, 17 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Postępują prace przy budowie hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Już wkrótce rozpocznie się montaż pokrycia dachowego i wykonanie podbudowy z chudego betonu pod posadzkę.
Aktualnie zakończono prace związane z budową ścian nadziemia budynku głównego hali sportowej. Wykonano montaż rygli dachowych w formie belek stalowych (widocznych na fotografii), który stanowi wstęp do pełnego przykrycia powstającego budynku. Trwają także prace przygotowawcze związane z wykonaniem podłoży betonowych pod posadzkę. O dalszych postępach robót budowlanych będziemy informować.
Powiat Bielski

Komunikat w sprawie powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości
sobota, 6 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W związku z jesienną falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz jednym z najwyższych w kraju wskaźnikiem zakażeń w powiecie bielskim, w trosce o zdrowie jego mieszkańców informujemy, iż tegoroczne powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada będą miały ograniczony przebieg.


Czytaj więcej
Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Bardauskaja Vosień 2007 - retrospekcja.
wtorek, 26 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki 

Ostatnie dni października kojarzą się w Naszej Szkole głównie z Jesienią Bardów, cykliczną imprezą podczas której prezentowana była białoruska poezja śpiewana i piosenka autorska. W tym czasie szkoła była oplakatowana artystycznymi grafikami Michała Aniempadystau (który zmarł nagle, w wieku 53 lat). Młodzież zbierała w parku liście, które służyły za dekorację sceny w BDK. W jury konkursu zasiadał Dyrektor Naszej Szkoły Andrzej Stepaniuk, a na scenie prezentowali się m.in. utalentowani artystycznie, uczniowie naszej szkoły. Na naszej wirtualnej szkolnej tablicy podaję link do zdjęć, które zrobiłem 14 lat temu !!! podczas Jesieni Bardów (26-28.10.2007). Tak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat.

https://www.lozbjn.edu.pl/archiwum2/galeria/jb2007/index.html


Czytaj więcej
Jesień Bardów’ 2021 "dla Nadziei"
wtorek, 26 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Bezpłatne numery pomocowe
niedziela, 17 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Dzień Nauczyciela tuż, tuż !
wtorek, 12 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Gmach II LO z BJN w kolorach jesieni. Fot. Sławomir Niedźwiecki

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.


Czytaj więcej
Nie szukam swojego miejsca na świecie. Ja je sobie tworzę | Katarzyna Chmur
poniedziałek, 11 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

“Nie szukam swojego miejsca na świecie – ja je sobie tworzę,” tymi słowami Kasia Chmur wprowadza nas w jej autorską opowieść o poszukiwaniu tożsamości, słuchaniu siebie i życiu na własnych warunkach.


Czytaj więcej
5 października - Międzynarodowy Dzień Nauczyciela
wtorek, 5 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Nauczyciela poświęcone będą wsparciu, jakie trzeba zapewnić nauczycielom, by mogli kontynuować mozolny proces odbudowy systemu edukacji po trwającym już ponad półtora roku kryzysie wywołanym pandemią COVID-19. Tematem Dnia są więc „Nauczyciele w centrum odbudowy edukacji” (Teachers at the heart of education recovery).

Światowy Dzień Nauczyciela (World Teachers’ Day) to międzynarodowe święto nauczycieli proklamowane przez UNESCO w 1994 roku. Dzień 5 października upamiętnia podpisanie w 1966 roku „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy. Dzień stał się okazją do oceny postępów i do refleksji nad sposobami stawiania czoła wyzwaniom towarzyszącym promocji zawodu nauczyciela.


Europejski Tydzień Kodowania (Code Week 2021)
poniedziałek, 4 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Zapraszamy na stoisko Uniwersytetu w Białymstoku
wtorek, 21 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Drodzy Maturzyści - już w czwartek, 23 września widzimy się w Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów online Perspektywy 2021 Od godz. 10 do 15 znajdziecie tu wiele wartościowych informacji i praktycznych wskazówek dotyczących #matura2022 oraz studiów. Szczególnie zapraszamy na stoisko Uniwersytetu w Białymstoku Poznacie naszą ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji, a nasi pracownicy odpowiedzą na czacie na wszystkie pytania. Będą też filmowe wędrówki po #UwB

Zapraszamy. Z nami zaplanujecie swoją przyszłość


Co robią przyszli maturzyści w czwartek 23 września?
wtorek, 21 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Co robią przyszli maturzyści w czwartek 23 września? Jak to co?! Łączą się online z nami na Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów❗
Zapraszamy przyszłych maturzystów i ich rodziców do naszego wirtualnego stoiska w strefie Expo❗
Na stoisko można wejść dopiero w dniu wydarzenia.
Przygotowaliśmy cały pakiet wideo – pokażemy:
· co ciekawego robimy
· jakich mamy ekstra studentów
· korzyści studiowania na PB!
✅Każdy będzie mógł pospacerować po naszych. Mamy aż 29 kierunków studiów inżynierskich i magisterskich na 6 wydziałach, a po 3 latach studiów gwarantujemy zawód inżyniera!

<1 2 3 4 5 6 7 >