Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych z wizytą w naszym Liceum - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych z wizytą w naszym Liceum
poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku
Kategoria: Komunikaty

Wanda Nowicka (w środku) - Przewodnicząca Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członkowie komisji, przedstawiciele Wojewody Podlaskiego, władze samorządowe, dyrektorzy szkół uczniowie i nauczyciele. Fot. Sławomir Niedźwiecki

10 czerwca br. gościliśmy w naszej szkole Komisję Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Jest to stała komisja sejmowa zajmująca się sprawami związanymi z utrzymaniem dziedzictwa kulturowego mniejszości narodowych, etnicznych i językowych oraz ochrony ich praw. Celem wyjazdowego spotkania komisji było zapoznanie się z sytuacją i problemami mniejszości białoruskiej.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, uczniowie, rodzice uczniów, dyrektorzy szkół i nauczyciele.

Fot. Sławomir Niedźwiecki